שאול אדר צרוב
שאול אדר

העובדה שאיטליה לא הפסידה בשבעת המשחקים הקודמים מול גרמניה בטורנירים היוותה יתרון כפול. "אני חושב שגרמניה החמיאה לנו ושינתה את שיטת המשחק שלה", אמר ג'יאנלוקה ויאלי באולפן ה-BBC. ואכן משחקה של גרמניה לא שטף, הנבחרת לא איימה מהאגפים ולא ניצלה כמה דקות רשלניות של הגנת איטליה בפתיחה, שאחריהן ג'יאנלואיג'י בופון טרח לסכל כל התקפה גרמנית מסוכנת.

היתרון הגדול יותר הוא העובדה שאיטליה, בניגוד לכל נבחרת אחרת בתבל, לא מפחדת מגרמניה. במקום יראת כבוד או עודף מוטיבציה, איטליה מגיעה דרוכה ומפוקסת למשחקים נגד גרמניה ועושה הכל כדי לנצח לפני הפנדלים.

אמש, אותה דריכות וגם ריכוז הפכו חוד עליו נאמר שנבחר על ידי זיגמונד פרויד לצמד קטלני. מריו באלוטלי, האיש שהרס לרוברטו מנצ'יני את שערו, ואנטוניו קסאנו, שתסכל גם הוא לא מעט מאמנים ואוהדים, הציגו בוורשה משחק שייכנס לפנתיאון האיטלקי.

באלוטלי וקסאנו. צמד קטלני שהציג משחק שייכנס לפנתיאון האיטלקיצילום: רויטרס

בקרו באזור המיוחד של"ספורט הארץ" לכבוד יורו 2012

השער הראשון הכיל את כל המרכיבים האלו. קסאנו התגבר בקלות על מאטס הומלס המצוין עד כה והרים כדור לעברו של באלוטלי, שהותיר מאחור את הולגר באדשטובר ונגח פנימה. השער האיטלקי השני החל מקרן גרמנית, שבמהלכה נותרו קסאנו ובאלוטלי באזור קו האמצע, והסתיים אחרי כיסוי כושל של פיליפ לאם, בשער שבאלוטלי איים בו מתחילת המשחק והקריירה.

זה היה היום של באלוטלי. יש ימים בהם ניתן לחזות את הכרטיס האדום שלו כבר בדקה החמישית. אתמול באותו שלב הוא נראה כמי שבא להעלות את איטליה לגמר. לפרקים הוא שיחק כחלוץ חוד אנגלי עם הגב לשער, לעתים איים במבצעיים אישיים. הוא מסר, תיקל ונלחם והפריך את הסברה שיש שני מריו, סופר מריו ומריו הרע. הוא גם הוכיח שיש את מריו הקבוצתי ולראשונה גם הציג את מריו שחקן-על. על תליון הזהב שהעניקה לו אמו המאמצת נחרט: "מקצוענות, מאמץ, ענווה". מילוי שני שלישים מההוראות לחיים של אמך הם מתכון לא רע לחיים ולטורניר.

המערך הגרמני לא רק שהיה חשוף להתקפות מתפרצות, הוא גם כשל במשימה הראשונה שלו - לנטרל את אנדראה פירלו. גם מול גרמניה הוא סיפק תצוגת קוורטרבק, חיפש את המסירה הפשוטה, היעילה ובעיקר המדויקת. אתמול הוא נראה כמי שהבטיח לעצמו את תואר השחקן המצטיין של היורו. עוד תצוגה אחת כזו והוא גם יהיה ראוי לתואר שחקן השנה באירופה. גם דניאלה דה רוסי הציג משחק מצוין וחכם. הביקורת היחידה כלפי איטליה היא ההחטאות במחצית השנייה המופקרת של גרמניה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ