עוזי דן
גרדיאן

אוהד כדורגל אנגלי נפצע אנושות אמש (שבת) בהתפרעויות בין אוהדי רוסיה לאנגליה במארסיי, ביומו השלישי של יורו 2016. אוהדים נוספים נפצעו קל, וכמה נעצרו. מהומות נרשמו גם בין אוהדים איריים לאוהדים מקומיים בעיר ניס הדרומית. בעקבות ההתפרעויות הודיעה התאחדות הכדורגל העולמית כי תפתח בהליך משמעתי.

העימותים בין אוהדי רוסיה לאנגליה במארסיי, אתמולצילום: JEAN-PAUL PELISSIER/רויטר

בעוד שביום שישי הסתפקה משטרת צרפת במעצרים ובאלות, אתמול עשו השוטרים שימוש בתותח מים לפיזור הפגנות והתיזו גז מדמיע לעבר המתפרעים. כמה מהאוהדים הגיבו בהשלכת בקבוקים לעבר השוטרים, ודיווחו כי שוטרים צרפתים "התנהגו בברוטליות". חבר פרלמנט אנגלי גינה את התנהגות האוהדים ממדינתו וכינה אותה "בושה וחרפה".

לפי אחת העדויות, ההתנגשויות תוכננו מראש על ידי חבורה של עשרות חוליגנים רוסים שבאו למארסיי. לפי דיווחים, מדובר היה בכ-300 אנשים, רובם מזוהים עם אוהדים ימנים קיצוניים של זניט סנט פטרבורג. בתום המשחק, שהסתיים בשוויון, שבו אוהדי רוסיה לתקוף את האוהדים האנגלים.

"אנו מודעים לתקרית במארסיי ועובדים בשיתוף פעולה עם המשטרה בצרפת כדי לזהות אוהדים שהיו מעורבים", מסרה המשטרה הבריטית. לפי הגרדיאן, במהומות שאירעו אתמול נעצרו שבעה בני אדם, בהם חמישה אוהדים מבריטניה.

תחנת טלוויזיה בצרפת דיווחה מאוחר יותר כי נרשמו עימותים בין אוהדים אירים לאוהדים מקומיים בעיר ניס. לפי הדיווח, במהלך ההתפרעות האוהדים השליכו בקבוקים וכיסאות ושבעה בני אדם נפצעו.

שוטרים ואוהד פצוע במהומות במארסייצילום: Daniel Dal Zennaro/אי־פי
מעצר של אוהד במארסיי, היוםצילום: LEON NEAL/אי־אף־פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ