אופ"א מאיימת להרחיק את אנגליה ורוסיה מהיורו

בעקבות מהומות האוהדים ברחבי צרפת אופ"א מאיימת להעניש את הנבחרות המעורבות. צרפת אסרה על מכירת אלכוהול בסמוך לאיצטדיונים בניסיון למנוע התפרעויות עתידיות

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אוהדי הנבחרות מכים אחד את השני
אופ"א מאיימת להרחיק את הנבחרות אנגליה ורוסיה בשל התפרעות אוהדיםצילום: Laurent Gillieron/אי־פי

אופ"א תדון ביום שלישי בעונשים להתאחדות הרוסית בעקבות התפרעות אוהדים רוסים וכן שימוש בקללות גזעניות במסגרת האלימות במארסיי במהלך סוף השבוע בה נפצעו לפחות 40 אנשים, בהם שני אוהדים אנגלים שנמצאים במצב קשה ביותר בבית החולים ונאבקים על חייהם. 

בינתיים הפתיעה אופ"א עם אזהרה חריפה בהודעה רשמית לאחר האירועים הקשים וההתנגשויות בין אוהדים אנגלים לרוסים עם איום מפורש "להעיף את אנגליה ורוסיה מאליפות אירופה " אם האלימות של אוהדיהן תימשך. "לא נהיה סבלניים לתופעות כאלו, זה מבייש את המדינות המעורבות, את הכדורגל ואת הטורניר", נאמר בין השאר בהודעה. בינתיים הצליח שר הספורט הרוסי, ויטלי מוטקו, להרגיז רבים כאשר טען "לא היתה תגרה באיצטדיון, היו רק חזיזים וזיקוקים".

לא רק במארסיי היה בלגן, התנגשויות בין אוהדים המשיכו גם גם במקומות אחרים בצרפת. שישה אוהדים נפצעו לפני המשחק בין פולין לצפון אירלנד בעיר ליל וגם לפני המשחק בין גרמניה לאוקראינה היו התנגשויות של אוהדים וחוליגנים משני המחנות ודווח שם על לפחות כמה פצועים קל. זאת למרות שמשטרת גרמניה שלחה לצרפתים רשימה של 2500 אוהדים גרמנים שסומנו כחוליגנים בפוטנציה. גם בין אוהדי פולין לגרמניה דווח על קטטה בה יש שני פצועים לפחות.

בינתיים החליטה ממשלת צרפת, יש שיגידו באיחור של שבוע, לאסור מכירת אלכוהול ברדיוס של כמה קילומטר מהאיצטדיונים של היורו, בתקווה שהדבר ייצנן את האוהדים. הממשלה הצרפתית גם הוציאה הודעת גיבוי למשטרה הצרפתית לאחר תלנות על אלימות של שוטרים צרפתיים כלפי אוהדים, בייחוד אנגלים.

רבקה וארדי אשתו של ג'יימי וארדי טענה בציוצים בטוויטר כי המחזות היו "הקשים שראתה בחייה", היא גם טענה שלא ראתה אוהדים אנגלים שהשתוללו וכי הרוסים החלו את המהומה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ