ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
פיקה מכניע את צ'ך
ג'ראר פיקה משיג ניצחון חשוב לנבחרת ספרדצילום: Manu Fernandez/אי־פי
ספורט הארץ

גם בטורנירי עבר שבהם זכתה ספרד לעיתים התקשתה להבקיע ולעיתים לא כבשה הרבה, אבל היו לה חלוצים.המחסור בחלוצים ספרדיים היא בעיה שמדברים עליה בשנתיים האחרונות ועדיין אין לה פיתרון, אפילו אזרוח כמו שראינו עם דייגו קוסטה לא עזר. במשחקה הראשון של האלופה הכפולה שמנסה להגן על הכתר זו היתה הבעיה המרכזית שלה.

הקישור, בייחוד אנדרס אינייסטה שלא נס ליחו גם בגיל 32, שלט במשחק; ההגנה עשתה את שלה; אבל ההתקפה למרות הרבה מאוד מצבים לא הצליחה להשכין את הכדור ברשת. למזלם של הספרדים היה לה את ג'ראר פיקה שבדקה ה־87 נתן לאלופת אירופה שער ניצחון חשוב.

חוסר היכולת של החלוצים הספרדים היתה גם בזכות פטר צ'ך, גם בגלל משחק הקרבה של הצ'כים, תיאודור גברה סלאסי היה מצויין, אבל קודם כל בגלל חוסר מחץ ספרדי. אלבארו מוראטה לא הזכיר את החלוץ החד של יובנטוס בחולצה האדומה של הנבחרת, נוליטו הוא כרגע הימור שלא מוכיח את עצמו, גם דויד סילבה לא הושיע ואף לא המחליפים.

הספרדי הגיעו להמון הזדמנויות, אבל כנראה שהטובה ביותר היתה דווקא של הצ'כים שלא הבקיעו רק בגלל הרחקה של ססק פברגאס של מצב מצויין. הצ'כים מצידם אמנם היו פחות טובים, הסתגרו לא פעם וניסו מתפרצות אבל יכולים להרגיש קצת חסרי מזל שספגו כל כך קרוב לסיום והיו קרובים להוציא נקודה מאלופת אירופה.

יש לספרדים חוסר מזל ידוע ב־13 ביוני, במונגיאל של 1998, ביורו 2000, במונדיאל בברזיל הם פתחו בתאריך הזה והפסידו תמיד. גם ההפסד הביתי הגדול בההיסטוריה שלהם חל בתאריך הזה, היום הם הסירו את עין הרע מה־13 ואם במשחק נרפה של חלוציה היא מנצחת בסופו של דבר אז מאוד מוקדם להספיד את ספרד.

דויד סילבה עם הכדור מול דארידה הצ'כי
הערב בטולוז: דויד סילבה מול דארידה הצ'כיצילום: PASCAL PAVANI/אי־אף־פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דקה 87 - שער! 0-1 לספרד

אינייסטה מצא בכדור מושלם את פיקה שנגח מהרחבה היישר לרשת הצ'כית. ספרד מצליחה להשיג את היתרון המיוחל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הרכבים

ספרד: דויד דה חאה, חואנפראן, סרחיו ראמוס, ג'ראר פיקה, ג'ורדי אלבה, ססק פברגאס (דקה 69, תיאגו) , סרחיו בוסקטס, אנדרס אינייסטה, דויד סילבה, אלברו מוראטה (דקה 63, אריץ אדוריץ), נוליטו (דקה 82, פדרו)

צ'כיה: פטר צ'ך, פאבל קאדז'אבק, תומאש סיבוק, רומן הובניק, דויד לימברסקי, תאו גברה סלאסי (דקה 89, יוזף שוראל) , ולדימיר דארידה, תומאש רוזיצקי (דקה 88, דויד פאבלקה), ירוסלב פלאשיל, לדיסלב קרייצ'י, תומאש נציד (דקה 75, דויד לפאטה)

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל