פורטוגל היתה צריכה בעיטה אחת למסגרת כדי לעלות לרבע הגמר

במשחק החלש ביותר ביורו עד כה פורטוגל הצליחה לנצח ולהעפיל לרבע הגמר מול פולין. בהתקפה מתפרצת אחת, שסיכמה משחק קשה לצפייה מול קרואטיה

עוזי דן
רונאלדו מחבק את מבקיע השער
עוזי דן

גם המשחק המסקרן של היום הראשון בשמינית הגמר, בין קרואטיה שהרשימה בשלב הבתים לפורטוגל המשיך ואף העצים את המגמה של היום הראשון בשלב הנוקאאוט - אכזבה קשה. עוד משחק לא מרשים בלשון המעטה, זה כבר לא מקרה. ולהבדיל אפשר להגיד ששתי נבחרות טובות שיחקו טקטי וקצת ביטלו זו את זו אבל כאשר בתשעים הדקות לא היתה בעיטה אחת למסגרת מצד שתי הנבחרות יחד - לראשונה בהיסטוריה של אליפויות אירופה - זה אומר הרבה. גם נרשם נתון חסר תקדים כשחוסר הדיוק היתה מנת חלקם של שתי הנבחרות כשנבעטו 11 בעיטות מחוץ למסגרת.

בסופו של דבר, שלוש דקות לסיום ההארכה, הבקיע המחליף ריקרדו קווארסמה שער יקר שנתן לפורטוגלים ניצחון ראשון ומקום ברבע הגמר נגד פולין ושלח את הקרואטים, אולי הנבחרת הכי טובה בשלב הבתים, נשלחת הביתה. אכזרי למדי, אבל כאשר לא מנפקים הזדמנות אחת, אי אפשר לבוא בתלונות.

וידה ינסה לשכוח את תצוגת הנפל של קרואטיה שיכלה להיות המרענן הרשמי של ביורו, אך במקום  מסיימת את דרכה בשמינית הגמר בלבד

פרננדו סנטוס מאמן פורטוגל ערך ארבעה שינויים בהרכב, החליף חצי מההגנה המזעזעת ששיחקה נגד הונגריה, כולל סדריק במקום ויירינה כמגן ימני. הפורטוגלים התבססו על שחקני ספורטינג ליסבון, ארבעה בהרכב (שמונה שגדלו באקדמיה שלה בסך הכל) ואמנם היו יותר מאורגנים. לראשונה בטורניר הם גם שיחקו נגד נבחרת עדיפה מהם בהרבה והתקפית לא פחות וזה ניכר.

למרות השינויים פורטוגל המשיכה לחפש את כריסטיאנו רונאלדו. בתחילה הוא שיחק כמו במשחקים הראשונים לצד נאני בחולייה הקדמית, בהמשך עברה פורטוגל לשחק איתו לבד בחוד, כשניסתה למצוא אותו שוב ושוב כדי שיציל את המולדת. מנגד קרואטיה שהתחילה את המשחק בצורה לא טובה, למרות חזרתו של לוקה מודריץ' להרכב, ניסתה לשנות אבל העייפות, בייחוד של איוון פרישיץ' מכוכבי השלב המוקדם הורגשה, וגם החילופים לא עזרו.

פורטוגל כמובן יכולה להיות מרוצה מהשיפור בהגנה שלה והמקום ברבע הגמר, אבל קשה להתרשם מהנבחרת הזאת, למרות כריסטיאנו־נאני־קווארסמה. הקרואטים שהיו יכולים להיות המרענן הרשמי הולכים הביתה מוקדם מן הצפוי אבל יכולים לבוא בתלונות רק לעצמם.

שחקני קרואטיה ופורטוגל במדי נבחרתם
עדכונים

דקה 116 - שער - 0-1 לפורטוגל

רונאלדו  מקבל כדור עומק מצויין מתוך הרחבה בועט היישר לסובאשיץ', אך קווארסמה משתלט על הכדור החוזר ושולח אותו לרשת

דקה 25

רונאלדו סוחט עבירה מ-27 מטר. רפאל מעלה כדור מצויין שמוצא את ראשו של פפה שנוגח מקרוב החוצה

פפה בניסיון נגיחה לשער הקרואטי

הרכבים

הרכב קרואטיה: דניאל סובאשיץ', דריו סרנה, ודראן צ'ורלוקה( אנדריי קראמריץ', דקה 119) , דומאגוי וידה, איוון סטריניץ', לוקה מודריץ', מילאן באדלי, מרסלו ברוזוביץ', איוון ראקיטיץ' (מרקו פיאצ'ה, דקה 109), איוון פרישיץ' ומריו מנדז'וקיץ' ( ניקולה קאליניץ', דקה 89).

הרכב פורטוגל: רוי פטריסיו, רפאל גררו, ז'וזה פונטה, פפה, סדריק, אנדרה גומס (רנאטו סאנצ'ס, דקה 49), וויליאם קרבאליו, אדריאן סילבה (דנילו פריירה, דקה 108), ז'ואאו מריו (ריקרדו קווארסמה, דקה 87) , נאני וכריסטיאנו רונאלדו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ