פורטוגל הכניעה את פולין במלחמת התשה שהסתיימה בפנדלים

פולין ופורטוגל נפגשו ברבע הגמר במשחק שהתאפיין בקצב איטי ומשחק טקטי מתיש שהסתיים בבעיטות עונשין

עוזי דן, מארסיי
בפורטוגל חוגגים עלייה לחצי הגמר
עוזי דן, מארסיי

פנדלים זו לא דרך טובה להכריע משחקים, אבל כרגע זו השיטה. פולין שעלתה בפנדלים בשמינית הגמר לא יכולה לבוא בתלונות, למרות שאולי היתה יותר טובה מפורטוגל במשחק. פורטוגל בעטה היטב ולכן ניצחה 3-5 בבעיטות ההכרעה. עם שלושה תוצאות תיקו בבתים, ניצחון בדקה ה-117 בשמינית הגמר ובפנדלים ברבע הגמר, היא יכולה להתכונן לשלב חצי הגמר.

בנבחרת פולין, דיברו בימים האחרונים על רוברט לבנדובסקי ועל בצורת השערים שלו. אף גול ביורו הזה מבלי להתחשב בבעיטות ההכרעה, אף גול השנה בנבחרת, בצורת באליפויות אירופה מאז הדקה ה-17 של המשחק הראשון ביורו 2012.

המפרגנים דיברו על התרומה האחרת שלו למשחק הפולני, אבל גם הוא ידע שתפקידו הראשוני הוא להבקיע. לאחר 100 שניות מהפתיחה - השער השני הכי מהיר במשחק בהיסטוריה של אליפויות אירופה - כשהוא כבר שם את הכדור ברשת. לבנדובסקי הראה שוב ושוב כמה הוא מסוכן, היה קרוב לעשות את 0-2 מוקדם וגם העובדה שרפאל גררו פצוע וז'וזה פונטה עלה במקומו לא עזרה להגנה הפורטוגלית.

אבל שער מוקדם היה בדיוק מה שהמשחק הזה היה צריך. לפורטוגל, שעלתה עם רנאטו סאנצ'ס הילד בן ה-18 בהרכב בגלל הפציעה של אנדרה גומס וכשהוא מועדף על ז'ואאו מוטיניו, הראה את יכולותיו ההתקפיות. למזל פורטוגל במצב של יתרון הפולנים לא למדו מהטעות נגד שווייץ ושוב ירדו להגנה.

כריסטיאנו כהרגלו ניסה מכל טווח, היה זכאי לקבל בעיטת 11 אחרי שנדחף ברחבה בבירור והחמיץ שני מצבים מעולים נוספים; נאני כהרגלו ביורו הזה סייע לחבריו, אבל את שער השיוויון כבש סאנצ'ס בחצי נגיעה. אבל מי שיישחק עם לבנדובסקי עוד כמה שבועות הראה שוב למה הוא נחשב מהשחקנים המבטיחים ביותר על הפלנטה והשער נתן לו ביטחון להראות את מגוון יכולותיו.

ככל שהמשחק התקדם לכיוון הדקה ה-90 הפחד לחטוף שער גבר והאקשן הנהדר של ההתחלה דעך. בהארכה, השניה ברציפות של שתי הנבחרות, הן דווקא ניסו אבל נפלו מהרגליים, והאירוע הכי מעניין היה פריצה של אוהד לדשא. שוב פנדלים לפולנים משחק שני ברציפות, הפעם זה הפולנים לא הצליחו להתעלות ופורטוגל זכתה בכרטיס לחצי הגמר.

עדכונים

פנדלים

בעיטה ראשונה:
פורטוגל - רונאלדו בועט חזק היישר לפינה השמאלית ומרעיד את הרשת
פולין - לבנדובסקי בועט מדוייק לפינה הימנית
 1-1

בעיטה שנייה: 
פורטוגל - סאנצ'ס בועט חזק ומדוייק היישר לחיבורים
פולין - מיליק שולח את הכדור ימינה ופיטריסיו מזנק לשמאל 
2-2

בעיטה שלישית: 
פורטוגל - מוטיניו בועט מדוייק לרשת
פולין - גליק מזעזע את הרשת
3-3

בעיטה רביעית: 
פורטוגל - נאני לא נכנע ללחץ ובועט חזק לפינה
פולין -בלאשצ'יבקוסבקי בועט חלש לפינה הימנית, פיטריסיו מזנק ועוצר את הכדור
4-3 לפורטוגל

בעיטה חמישית: 
פורטוגל - קווארסמה מעלה את פורטוגל לחצי הגמר בפנדל נפלא 

דקה 85

רונאלדו יכל להעלות את נבחרתו לחצי הגמר, אך החטאה רשלנית מתוך הרחבה השאירה תוצאת שיוויון בין הנבחרות

דקה 56

רונאלדו מקבל כדור עומק נהדר. אך מזווית לא נוחה הוא בועט החוצה למרות  שיכל להעביר פס רוחב שיכל להוביל לשער קל

פריצה מצויינת של גרושיצקי השאירה את לבנדובסקי לבד במרכז הרחבה ובבעיטה חדה לפינה קבע 0-1. שער ראשון של החלוץ המצויין

עוזי דן בשידור חי מהאיצטדיון במארסיי

עוזי דן שליחינו למארסיי, בשידור בפייסבוק עוזר לכל מי שנשאר בארץ לספוג מעט מהאווירה המדהימה באוויר לפני המשחק הראשון ברבע הגמר

הרכבים

הרכב פולין: לוקאש פביאנסקי, לוקאש פישצ'ק, קמיל גליק (תומאש יודלוביץ`, דקה 97), מיכל פזדאן, ארתור ידז'ייצ'יק, יאקוב בלשצ'יקובסקי, גז'גוז' קריחוביאק, קז'ישטוף מצ'ינסקי, קמיל גרוסיצקי, ארקדיוש מיליק (פיליפ סטאז'ינסקי, דקה 81) ורוברט לבנדובסקי.   

הרכב פורטוגל: רוי פטריסיו, סדריק, פפה, ז'וזה פונטה, אליסיו, וויליאם קרבאליו (דנילו פריירה, דקה 95), ז'ואאו מריו, (ריקרדו קווארסמה, דקה 79) אדריאן סילבה (ז'ואאו מוטיניו, דקה 73), רנאטו סאנצ'ס, נאני, כריסטיאנו רונאלדו.

תגובות