1.9 |

יוסי בניון ואלירן עטר יחזרו לסגל מכבי חיפה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

גביע אירופה בתל אביב

היורובאסקט ייפתח בשבת הקרובה, ובינתיים הגביע הקדוש נודד ברחבי אירופה - ואף רופץ להופעת אורח אצלנו בלבנט.

"לא נהיה עבריינים"

לפני מספר דקות הסתיימה ישיבת האסיפה הכללית של מינהלת הליגה, בנוכחותם של היו"ר יורם באומן ועופר עיני, שכללה את נציגי ליגת העל והליגה הלאומית. הקבוצות החליטו לגבות פה אחד את הדרישה להסדרה ענפית של הכדורגל, זאת בשל ההבנה כי עד שלא יוסדר הנושא ע"י ממשלת ישראל, לא ניתן יהיה להמשיך ולהפעיל את הכדורגל הישראלי.

באומן פתח את הישיבה ופתח בציטוט של שופטת בית הדין לעבודה אריאלה גילצר-כץ בתוך הדיון שנערך בבית המשפט: 'קיום משחקי כדורגל בשבת הוא עבירה פלילית ולא אאשר בקשה כזו. מדובר בעבירה על החוק. לא אתן אישור למעשה פלילי. לא נהיה עבריינים. לא מדובר במלחמה על השבת, אבל מדובר למעלה מ-100 שנה הכדורגל משוחק ביום השבתון כחוויה לכל המשפחה".

המנכ"ל אורן חסון הוסיף: "ההחלטה להפסיק את שיטת 'יהיה בסדר' קיבלה הערב את הסכמת האסיפה הכללית. אנחנו מחויבים למינהל תקין ולעמידה בחוק לא נעצום עיניים ולא נפר חוק. ככל שנדרש נשתמש בכלים מקצועיים וציבוריים נוספים".

ארז אדלשטיין ינפה מחר שלושה שחקנים מסגל הנבחרת

ארז אדלשטיין אמור לנפות שלושה שחקנים מהסגל לפני היציאה לאליפות אירופה בצרפת מחר בבוקר. ששת המתנדנדים הם עוז בלייזר, אלכס צ'וברביץ', רוברט רות'בארט, יניב גרין, אפיק ניסים ובר טימור. כל השישה, וגם אלו שבטוחים בסגל, ציפו לשמוע בתום אימון הערב את גורלם, אולם המאמן ארז אדלשטיין הודיע כי מחר בבוקר יזמן מספר שחקנים לשיחות אישיות ורק לאחר מכן, שעות ספורות לפני האימון האחרון בארץ, יודיע את הסגל הסופי.

בינתיים, רוסיה, היריבה הראשונה של ישראל (שבת, 18:30) פירסמה את הסגל שלה, שכולל את ויטאלי פרידזון, סרגיי מוניה, אנדריי ורונצביץ' ואנטון פונקראשוב, אך חסר מספר כוכבים כמו טימופיי מוזגוב, סשה קאון, ויקטור חריאפה, אלכסיי שבד וכמובן אנדריי קירילנקו, שפרש ממשחק ומונה לנשיא ההתאחדות.

בניון ועטר יחזרו לסגל מכבי חיפה

מאמן מכבי חיפה רוני לוי ערך הערב שיחות אישיות עם הקפטן יוסי בניון ועם אלירן עטר לאחר שהשניים לא נכללו בסגל בשבת האחרונה. החלוץ, שגם הושעה מאימונים בשבוע שעבר וכבר היה בדרכו החוצה מהמועדון, התנצל בפני המאמן והשניים פתחו דף חדש.

עוד קודם לכן נפגש עטר עם הבעלים יעקב שחר, שתמך בחלוץ והסביר לו כי מוטב לכל הצדדים כי יתנצל בפני המאמן וירגיע את הרוחות.

גם בניון נפגש עם המאמן, וערך שיחה אישית שהוגדרה כטובה. על אף שבאופן רשמי הקפטן לא היה חלק מהסגל בשבת עקב פציעה, נראה כי לאחר השיחה ועד לאחר פגרת הנבחרת, יחלים הקשר לחלוטין.

(דור בלך)

ברק בדש חתם לשלוש שנים בהפועל רעננה

ברק בדש עזב הערב (שלישי) רשמית את מכבי ת"א והצטרף להפועל רעננה, בשורותיה חתם לשלוש שנים. "אני מסכם היום פרק זמן של כמעט שנתיים, שבו הייתי חלק ממועדון מכבי ת"א ובמסגרתו זכיתי בתארים והעפלה היסטורית לליגת האלופות", נפרד בדש מהצהובים, "את החוויות שצברתי במכבי ת"א לא אשכח כל חיי. עבדתי עם שחקנים ואנשים מדהימים והיתה לי הזכות לעבוד תחתם ולצדם. זה אמנם רגע עצוב, אך בכדורגל המקצועני דלת נסגרת ודלת נפתחת - אני עומד בפני פרק חדש בקריירה שלי בשבוע שבו חגגתי יום הולדת 3 ".

המנהל הספורטיבי ג'ורדי קרויף אמר לאתר הרשמי: "תמיד קשה להיפרד משחקן כמו ברק בדש, הניחן במוסר עבודה גבוה וזוכה לאהבה ופופולריות הן מחבריו לקבוצה והן בקרב האוהדים. בדש יזכר כשחקן שכבש שערים חשובים ותמיד תמך בחבריו לקבוצה ללא קשר באם שיחק או לא. הוא אחד מהשחקנים המקצוענים שכל קבוצה היתה רוצה ומועדון הכדורגל מכבי ת"א מעוניין להודות לו על תרומתו על המגרש ומחוצה לו".     

(דור בלך)

מינהלת הליגה וההתאחדות: אם לא יתקבל היתר למשחקים בשבת, נפסיק פעילות

מינהלת הליגות וההתאחדות לכדורגל הוציאו מכתב לזכיינים ולטוטו המיידע על המשמעות הנגזרת מהדיון בבית הדין לעבודה בשאלת קיום משחקי כדורגל בשבת. "ככל ולא יתקבל ההיתר (לעבודה ביום המנוחה השבועית)", נכתב בפנייה, "ובכדי להמנע ממצב בו אנו פועלים בניגוד לדין, המינהלת וההתאחדות תפסקנה את כל משחקי הכדורגל המאורגנים על ידיהן - בכל המסגות - החל מיום 7.9.2015 ועד להסדרת העניין בהיבט החוקי".

"אחרי הדיון בבית הדין לעבודה, השד יצא מהבקבוק", אמר יו"ר ההתאחדות, עופר עיני, "מכיוון שהשופטת הבהירה באופן חד משמעי שלשחק בשבת זו עבירה פלילית, אז על מנת לפתור את הסוגייה, יש לפנות לשר הכלכלה לקבל היתר מסודר. גם יורם (באומן; ד.ב) וגם אני כתבנו מכתב לשר הכלכלה שמבקש לתת לנו אישור גורף לכל הענף. הכדור נמצא בידיו. מדובר פה לא רק על הליגות המקצועניות אלא החל מהרמה של ילדים

"אין לנו בעיה עקרונית לא לשחק בשבת ובתנאי שזה יתאפשר. הילדים משחקים מ-8 בבוקר ברצף. האם ביום חול הם יכולים לשחק מ-8 בבוקר? הציעו שקבוצות שלא ירצו לא ישחקו בשבת, אנחנו לא נגד, אבל חייבים לעשות את ההתאמות נדרשות. הדבר הנכון שצריך לעשות בממשלה זה לתת אישור, אפילו זמני, ולהיכנס לדיאלוג אמיתי בשאלה 'הכדורגל לאן?'. אם המטרה של הממשלה היא לא לשחק בשבת, שתואיל בטובה להראות לנו איך עושים את זה".

יו"ר המינהלת, יורם באומן: "שופטת בית הדין לעבודה אמרה כך 'קיום משחקי כדורגל בשבת הוא עבירה פלילית ולא אאשר בקשה כזו, כרגע אין היתר לעבודה בשבת, זו עבירה על החוק. בקשו משר הכלכלה היתר מיוחד. אתם לא יכולים לעבוד בשבת, לא אתן אישור למעשה פלילי'. הסטטוס-קוו הופר מבחינתנו ואנחנו לא נהיה עבריינים, אני לא מוכן להיות זה שעובר על החוק ולהעסיק אנשים ללא היתר. לא מדובר כאן במלחמה על השבת, למעלה מ-100 שנה הכדורגל משוחק ביום המנוחה השביעי, היום בו משפחות יכולות ליהנות ביחד".

(דור בלך)

נבחרת ההתעמלות האמנותית מתכוננת לאליפות העולם

נבחרת ההתעמלות האמנותית מתכוננת לקראת אליפות העולם בשטוטגרט וקיימה היום אימון במכון וינגייט. מטרתן של אלונה קושבצקי, אידה מיירין, קרינה ליחבר, יקטרינה לבינה ויובל פילו היא להתברג במקומות 8-1 בתחרות הקרב-רב (שקלול התוצאות בשני התרגילים), מה שיבטיח להן את הכרטיס לריו 2016. אם הנבחרת לא תעשה זאת בגרמניה, היא תיאלץ להילחם על הכרטיסים הנותרים בתחרות ההזדמנות האחרונה.

ראשי הענף והוועד האולימפי מצפים מהנבחרת - שקטפה מדליות בכל תחרות אפשרית, כולל אליפות העולם אשתקד באיזמיר - להשיג את הקריטריון המיוחל. "יש בעייתיות עם זה שהצלחנו כל כך הרבה, כי בן אדם שמצליח חושב לפעמים שהוא אלוהים", סיפרה המאמנת, אירה ויגדורצ'יק, "אני מקווה שהבנות לא חושבות כך ונשארות עם הרגליים על הקרקע". הקפטנית קושבצקי הוסיפה כי "הכי חשוב לא לחשוב שזו תחרות כל כך חשובה".

בנוסף לתחרות הקבוצתית תתקיים גם האליפות בגזרה האישית, שם יתחרו נטע ריבקין וטורי פילנובסקי, שיצטרכו להתברג במקומות 15-1 בקרב-רב כדי לשים את ידיהן על הכרטיס לאולימפיאדה. ריבקין חותרת לאולימפיאדה שלישית, הישג בלתי רגיל במונחים של התעמלות אמנותית, ופילנובסקי מייחלת להופעת בכורה במשחקים החשובים בתבל. 

(אורי טלשיר)

עוז ראלי הושאל למכבי תל אביב

מכבי תל אביב סיכמה על שאילתו של עוז ראלי מבני יהודה, שתקבל בתמורה 300 אלף ש"ח ואת שון גולדברג בהשאלה. לצהובים קיימת גם אופציה לרכוש את המגן תמורת מיליון שקלים בתום העונה. "זה אחד הרגעים המאושרים בחיי. זה כבוד גדול עבורי להשתייך למכבי ת"א ואעשה הכל עבור מכבי", אמר ראלי, שילבש את החולצה מספר 27, לאתר הרשמי, "יש לי רצון גדול להצליח במכבי ת"א, שהגיעה השנה לשיא עם ההעפלה לשלב הבתים של ליגת האלופות".

ראלי לא היה הבחירה המועדפת לעמדת המגן על ידי הצוות המקצועי, אך העובדה שב-01:00 תסתיים האפשרות לצרף שחקנים שיורשו להשתתף בליגת האלופות גרמה למכבי "להתפשר" על המגן שיתחרה על מקום בהרכב עם עומרי בן הרוש. במכבי לא פוסלים כי עוד היום יגיע רכש זר נוסף, מה שיוביל לשחרורו של קרלוס גארסיה ישוחרר.

(דור בלך)

בוטלה העברת דה חאה ממנצ'סטר יונייטד לריאל מדריד

התנהלות מביכה של ריאל מדריד, מועדון שנחשב לגדול בעולם, מנעה הלילה את מעברו של דויד דה חאה ממנצ'סטר יונייטד וכרגע לא ברור מהו עתידו. למרות שאתמול הושג הסכם על העברתו של השוער בתמורה לקיילור נאבאס ו-29 מיליון יורו, עד לדד-ליין — חצות שעון ספרד - המסמכים שהיו אמורים להגיע לליגה הספרדית לא הגיעו.

דה חאה אמנם חתם בריאל, אבל היות והמסמכים לא הגיעו בזמן הליגה הספרדית הודיעה על סגירת החלון לפני רישומו של דה חאה בקבוצה. לפי חוקי פיפ"א שחקן שאינו חופשי יכול לעבור קבוצה רק בשני חלונות ההעברות. ה"אס" טען הבוקר כי המסמכים הגיעו רק 28 דקות אחרי חצות, בעוד המארקה טען מפי ריאל מדריד כי הם נשלחו דקה לפני חצות והמועדון "מצפה שלא יהיו בעיות".

כרגע לא ברור כיצד יסתיים הסיפור. חוקית, דה חאה ממשיך להיות שייך ליונייטד, בה יובש על ידי לואיס ואן חאל בגלל רצונו לעבור. החוזה שלו בקבוצה הוא עד סוף העונה הנוכחית. דה חאה, אגב, זומן למשחקיה של ספרד במוקדמות היורו בסוף השבוע, אך ויסנטה דל בוסקה רמז שאם ימשיך לא לשחק ייאבד את מקומו.

(עוזי דן)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ