עדכונים

אנדריי מדבדב לא יופיע במשחקי ריו

אנדריי מדבדב, שדורג שביעי בסיום החלק הראשון של מוקדמות תרגיל הקפיצות באליפות העולם בגלזגו, קיווה שהיום, עת החצי השני של המתעמלים ייכנס לפעולה, ציון ממוצע של 14.666 בשתי הקפיצות של אמש יספיק לו כדי להתברג בשמיניית הגמר. ואולם, בשלב זה של יום התחרויות נדחק הישראלי למקום התשיעי, ולמעשה נותר מחוץ לגמר. מיקומו הסופי ייקבע בהמשך, אולם בניגוד לאלכס שטילוב - שהתחרה בקרב-רב ומקווה להעפיל לתחרות המבחן כדי להגיע בכל זאת לריו - מדבדב, שהתמקד במכשיר הבודד, היה צריך להעפיל לגמר ולזכות במדליה כדי לשריין לעצמו כרטיס לאולימפיאדה, וכעת נסתם הגולל על סיכוייו להופיע במשחקים.

ההופעה המאכזבת של שטילוב, שהתחרה אתמול, מקבלת היום משנה תוקף, כאשר עוד ועוד מתעמלים שנכנסו למעגל התחרויות עוקפים אותו בדרוג. נכון לעכשיו וכשהתחרות עדיין בעיצומה, בכיר מתעמלי ישראל מדורג 62 במוקדמות הקרב רב (24 עולים לגמר) ורק 56 במוקדמות תרגיל הקרקע (8 עולים לגמר), בו זכה במדליית הארד העולמית ב-2009 וב-2011.

"הצד היפה ביותר של המשחק"

"פעמים רבות ההתעסקות עם התקשורת מהווה עול, אך בשבוע האחרון זה לא היה המקרה. האופן שבו אנשים שונים בתקשורת הגיבו למצב שלי היה נוגע ללב". מלים אלו פתח יוהאן קרויף, שאובחן לאחרונה כחולה בסרטן ריאות, את טורו השבועי ב"טלחרף" ההולנדי. "הכדורגל והאוהדים הראו את הצד היפה ביותר של המשחק", הוסיף.

לטור המלא

אינפנטינו לנשיאות

אופ"א הודיעה כי המזכ"ל ג'אני אינפנטינו יתמודד מטענה על נשיאות פיפ"א, זאת בשל השעייתו ל-90 יום של המועמד המקורי, מישל פלאטיני.

בני יהודה לדין

תובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף, החליט להעמיד את קבוצת בני יהודה לדין משמעתי בגין קריאות גזעניות ממד אוהדיה במשחקה האחרון מול קרית שמונה. הדיון יתקיים ביום רביעי הקרוב (28.10.15) בשעה 16:00.‎

ישראל מעוניינת לארח את הטורניר הקדם אולימפי

12 מדינות משלוש יבשות הגישו מועמדות לאירוח הטורניר הקדם אולימפי לנשים ולגברים שייערך ביוני-יולי 2016. ישראל, שמעוניינת לארח את הטורניר לגברים, תוכל להתמודד על הכרטיס למשחקי ריו רק במידה שתזכה באירוח. המועד האחרון להגשת המועמדות הוא 11 בנובמבר.

הופעה מאכזבת לאלכס שטילוב באליפות העולם

העונה הנוכחית של אלכס שטילוב היתה טובה פחות מקודמותיה, ואם לשפוט לפי הישגיו אמש, באליפות העולם בגלזגו, נראה כי בכיר מתעמלי ישראל בכל הזמנים רחוק מאוד משיאו.

שטילוב בן ה-28 ומאמנו, סרגיי ויסבורג, סימנו שתי מטרות לקראת היציאה לסקוטלנד: העפלה לגמר תרגיל הקרקע (שמונת הראשונים), שנחשב לחלק החזק ביותר שלו, והעפלה לגמר הקרב רב (24 הטובים ביותר, בחישוב של שניים למדינה, על פי שקלול ששת התרגילים).

בפועל, שטילוב היה רחוק מאוד משני היעדים. בחמשת הביצועים הראשונים שלו הציג יכולת לא משכנעת, ועוד לפני תרגיל הקרקע היה די ברור כי הוא יישאר מחוץ לגמר הקרב-רב. הישראלי, שזכה במדליית ארד עולמית בקרקע ב-2009 וב-2011, עלה למשטח במטרה להעפיל לגמר במכשיר בודד ולזכות במדליה שתשריין לו מקום בריו, אולם ציון של 14.133 בלבד - חלש מאוד בסטנדרטים של שטילוב - דירג אותו במקום ה-40, כשרק מחצית מהמתעמלים התחרו.

גם בקרב-רב מצבו לא מזהיר, והוא מדורג במקום ה-44 בתום היום הראשון, כך שסביר שחלק ממתעמלי היום השני יעקפו אותו גם בגזרה הזו. לגבי אולימפיאדת ריו, מאחר שהסיכוי למדליה בקרקע אבד, יקווה שטילוב להתברג בתחרות המבחן ולהעפיל ממנה למשחקים.

גם הנציג השני של ישראל בקרב-רב, ארטיום דולגופיאט, חווה יום בינוני ומדורג בינתיים 56. מי שעדיין נמצא בתמונה של גמר כלשהו הוא דווקא אנדריי מדבדב, שיצא לתחרות כמחליפו של אייל גלזר הפצוע. מדבדב השיג בתרגיל הקפיצות ציון נאה של 14.666, שמדרג אותו בינתיים במקום השביעי, והיום יגלה אם זה מספיק כדי להתברג בשמיניית הגמר.

(אורי טלשיר)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ