2.11 |

שלומי דורה פוטר ממכבי נתניה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

ליאור אליהו בחוץ

ליאור אליהו, שנפצע אתמול בניצחון הפועל ירושלים על נס ציונה, סובל נשבר באצבע וייעדר כחודש.

מכבי ת"א הרחיקה לחמש שנים את משליך האבוקה בדרבי

מכבי ת"א פעלה בשבועות האחרונים נגד אוהדיה שהפרו את הסדר במשחקיה השונים. תוצאות מעשיה הן הרחקה לחמש שנים לאוהד שהשליך אבוקה בדרבי, הרחקה עד תום העונה לאוהד שהשליך מצת נגד בני יהודה והגשת תלונה במשטרה נגד אוהד שהתפרע בקרית שלום. כמו כן, שלחה הקבוצה מכתבי אזהרה לאוהדים שנעצרו בפורטו.

האוהד שהשליך אבוקה במשחק הדרבי נגד הפועל ת"א הורחק ע"י המועדון מכל פעילות לחמש שנים. ההרחקה באה בעקבות מידע שהגיע למועדון מהמשטרה לפיו הפר האוהד צו בית משפט של הרחקה מהמגרשים והיה אמור להימצא במעצר בית.

האוהד שהשליך מצת במשחק גביע הטוטו נגד בני יהודה – עבירה נוספת שבגינה יעמוד המועדון לדין משמעתי בהתאחדות לכדורגל – הורחק גם הוא עד סוף העונה.

נוסף על כך, הגיש המועדון תלונה במשטרה נגד אוהד שהתפרע והיכה המאבטח באימון המסכם בקרית שלום לקראת הדרבי. לאוהד זה גם יש צו הרחקה בתוקף, הן ממגרש האימונים והן מבלומפילד.

(דור בלך)

"כל הפוליטיקה שקיימת זו לא בעיה שלנו, אלא בעיה של המדינה"

נבחרת הג'ודו חזרה מאבו דאבי, לאחר שהתחרתה בגראנד סלאם ללא כל סממן ישראלי וקטפה שתי מדליות ארד, מעשה ידיהם של שגיא מוקי וירדן ג'רבי (לסיקור הטורניר והתגובות בעקבותיו). במסיבת העיתונאים לרגל שובה נראה יושב ראש האיגוד הישראלי, משה פונטי, נסער - כנראה לנוכח הקולות שנשמעו בארץ על כך שהנבחרת לא היתה צריכה להתחרות ללא דגל הלאום - ופתח בהצהרה, שלאחריה סרב לענות לשאלות העיתונאים. רק לאחר מכן השתכנע ושיתף פעולה באופן חלקי.

"כשיצאנו לאבו דאבי היו לנו הרבה סימני שאלה וספקות, וחזרנו עם מלא תקוות", אמר פונטי, "אני מאושר שהייתי באבו דאבי, כי ההופעה הזו שם לימדה אותנו המון. כולנו ישראלים גאים במלוא מובן המלה, מייצגים את המדינה בכל העולם מדי יום. לפני עשר דקות קיבלתי טלפון מהשרה מירי רגב והיא תומכת בי. אני בטוח שמפה והלאה השרה תדע מה לעשות במצבים האלה. ויש הרבה מה לעשות.

"כל האחריות על השתתפות הנבחרת באבו דאבי היא אך ורק שלי, וכל טענה צריכה להיות מופנית אך ורק אליי, לא למאמנים ולא לספורטאים. כולם ידעו שאנחנו ישראלים ולא הסתרנו מאף אחד את זה. אנחנו ספורטאים ולא פוליטיקאים. לגבי ההחלטה לא להופיע עם הדגל, החלטתי לאחר לבטים קשים ביותר שהספורטאים ישתתפו למרות מגבלה חמורה זו, ואני לוקח על זה את מלוא האחריות. הנבחרת זכתה לאהדה ולסימפתיה מהקהל, הריעו להם וידעו שהם מישראל.  אחרי כל זה, לא מגיע לנו לספוג השמצות וגידופים כמו בימים האחרונים.

"אני מודה למריוס ויזר, יו"ר איגוד הג'ודו העולמי ואני מצטרף לאמירה שלו שהישראלים הם גיבורים (להודעה ההתאחדות הבינלאומית). להגיע לאבו דאבי זו החלטה של שנה לפני, ועבדתי על זה שנה שלמה. זכינו ליחס מדהים וקיבלנו כבוד של מלכים - אבטחה צמודה וכלי רכב צמודים למשלחת, לא חיכינו לשום הסעה ולקחו אותנו לכל מקום מתי שרצינו.

עזרו לנו מספר אנשים שהיו בסוד העניין. הייתי חוזר על זה שוב בדיוק באותה הדרך. אם השרה תעשה את מה שהיא מתכננת לעשות, לא נראה מדינות ערביות שמכשילות אותנו אלא להיפך, ואולי אפילו נתחרה שם עם הדגל וההמנון".  

מאמן נבחרת הגברים, אורן סמדג'ה, הוסיף כי "כמה שינסו להסתיר את הדגל והלאום, כולם מכירים את הספורטאים שלנו. בניגוד למה שקרה במרוקו, שם היינו בשוק קטן, כאן התאפסנו על עצמנו וידענו לקראת מה אנחנו הולכים והמטרה היתה לזכות במדליה. גם אם פונטי יגיד לי לנסוע למדינה הכי קיצונית, אגבה אותו. כל הפוליטיקה שקיימת זו לא בעיה שלנו, אלא בעיה של המדינה. אנחנו לא מתעסקים בדברים אחרים, אנחנו לוחמים. לא הרגשתי מאוים".

גם מאמן הנשים, שני הרשקו, דחה את הביקורת: "אף אחד לא צריך ללמד אותי מה זה להיות יהודי ולכבד את הדגל. גראנד סלאם אבו דאבי יתקיים גם ב-2016, עשינו פריצת דרך ואני בטוח שראשי הספורט ימצאו את הדרך כדי להתחרות שם עם דגל ישראל".

ירדן ג'רבי סיפרה כי גילתה לראשונה שלא תתחרה עם דגל ישראל רק ביום שבו פורסמו ההגרלות, יממה לפני התחרות. "כששני סיפר לי את זה באימון, זה ממש עיצבן אותי. אני לא חושבת על הפוליטיקה, תמיד כספורטאית אייצג את ישראל, לא משנה איפה. כולם יודעים מאיפה אנחנו. עבורי לעודד מהצד את חבריי לנבחרת כשהם מופיעים עם האותיות IJF  ולא ISR היה מאוד מאכזב. במרוקו כששרקו בוז וקיללו היה קשה להתרכז בקרבות, אבל כאן בקרב על הארד כולם הריעו לי וזה היה מאוד שונה. לא חווייתי דבר כזה בחיים. אם הייתי זוכה בזהב, תכננתי לשיר את התקווה".

מוקי הוסיף כי "כשנודע לי שלא נתחרה תחת הדגל, זה צבט לי. הזכרתי לעצמי בשביל מה אני פה והייתי מוכן לכל תרחיש, אני מאוד שמח שיצאתי עם מדליה. כולם יודעים ששגיא מוקי או ירדן ג'רבי הם מישראל. אחרי כל תחרות אתם רואים אותנו מצביעים על הדגל כי חשוב לנו להראות מאיפה באנו".

(אורי טלשיר)

צילום: אורי טלשיר

שלומי דורה פוטר ממכבי נתניה

אחרי תשעה חודשים שבהם צברה רק שבע נקודות, פיטרה היום מכבי נתניה את שלומי דורה מתפקידו כמאמן המועדון. את מקומו של דורה, שמונה רק בקיץ האחרון, ימלא באופן זמני עוזרו גיא צרפתי, עד שיימצא מחליף קבוע. בקבוצה מקווים לסכם כבר בימים הקרובים עם אלישע לוי, גיא לוי, ניר קלינגר או ראובן עטר. עם זאת, לא מן הנמנע כי צרפתי ימשיך כמאמן עד תום העונה, בהתאם לתוצאות שישיג.

"לא בלב קל קיבלנו את ההחלטה לשחרר את שלומי, אך בנסיבות שנוצרו הזעזוע חייב היה להיות מיידי", אמר יו"ר המועדון דורון אוסידון, "אנו נפעל במהירות למנות מאמן קבוע והצעתי בשלב זה לאוהדים היא להתעלם מכל הספינים והשמועות ולחכות להודעת מועדון מסודרת לגבי מינוי המאמן המחליף".

(דור בלוך)

קבוצה חדשה לסופו

אחרי ששוחרר מהכוכב האדום, הצטרף היום סופוקליס שחורציאניטיס לפאו"ק סלוניקי.

למה דיילות אוסטרליות לבשו את מדי ניו זילנד?

התערבות בטוויטר בין חברת התעופה האוסטרלית "קוונטס" לבין "אייר ניו זילנד" על זהות הזוכה בגביע העולם בראגבי (לסיקור משחק הגמר) הסתיימה בכך שהדיילות והטייס האוסטרלים נאלצו ללבוש את מדי ה"אול בלקס". "אנחנו בקוונטס אוהבים את ה'וולאביס' (הכינוי של נבחרת הראגבי של אוסטרליה), אבל התערבות זו התערבות", כתבה חברת התעופה בפייסבוק. 

קורינתיאס קרובה לזכייה באליפות

קורינתיאנס לא הושפעה מלילה לבן בגלל שאוהדי אתלטיקו מיניירו הפעילו זיקוקים ליד מלונם לילה לפני משחק העונה, ניצחה 3־0 את אתלטיקו מיניירו בחוץ ומעשית הבטיחו את התואר. שערים של מלקולם, ואגנר לאב ולוקה כבשו במחצית השניה והשתיקו את המיינראו. "זה עוד לא סגור אבל עשינו צעד ענק", אמר ואגנר לאב, הטימאו פתחה 11 נקודות יתרון על אתלטיקו מיניירו חמישה מחזורים לסיום.

(עוזי דן)

בוקה ג'וניורס שוב אלופה

ניצחון 1־0 על טיגרה בלילה נתן לבוקה ג'וניורס תואר אליפות 31 וראשון מאז 2011. הבלם פאביאן מונזון כבש את השער היחיד בנגיחה בדקה ה־42. קרלוס טבס, שחזר לבוקה באמצע העונה הארגנטינאית והיה גורם חשוב בזכייה, אמר אחרי המשחק, בזמן שהוא חוגג עם הקהל בבומבונרה: "זכיתי באליפויות בהרבה מקומות, אבל שום דבר לא משתווה לזה. מעכשיו תראו בוקה חדשה". מאז חזרתו של טבס, שזכה בתארים בברזיל, אנגליה, איטליה וארגנטינה, ניצחה בוקה ב־11 מתוך 14 משחקיה.

רוסאריו סנטרל, שערב המחזור הלפני אחרון פיגרה בשלוש נקודות וקיוותה למעידה של בוקה, לא עשתה את המוטל עליה והפסידה 1־2 לבאנפילד, סן לורנסו עלתה למקום השני לאחר 2־0 על טמפרליי. 

(עוזי דן)

קרע חלקי במיניסקוס לסטויקוביץ'

עוד צרות למכבי חיפה. הבוקר התברר כי שוער הקבוצה, ולדימיר סטויקוביץ', סובל ככל הנראה מקרע חלקי במיניסקוס. אם השוער יעבור ניתוח, הוא ייעדר מהמגרשים כחודש. 

קנזס סיטי זכתה בוורלד סיריס

שנה אחרי שהפסידה במשחק השביעי ו-30 שנה מאז הפעם האחרונה, זכתה הלילה קנזס סיטי בוורלד סיריס אחרי ניצחון 1-4 על ניו יורק מטס. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ