עדכונים

ירון הוכנבוים פוטר

שני מחזורים לסיום העונה, פיטרה הפועל עכו במפתיע את המאמן ירון הוכנבוים לאחר ארבעה הפסדים רצופים. מומי זעפרן מועמד להחליפו.

מ.ס. אשדוד עלתה לליגת העל

מ.ס. אשדוד עלתה באופן רשמי לליגת העל לאחר שסיימה בתיקו 3-3 עם מכבי הרצליה, ושמרה על פער 12 הנקודות מהמקום השלישי - שלושה מחזורים לסיום העונה. הפועל אשקלון, שניצחה 4-5 את הפועל פ"ת במשחק רב תהפוכות, קרובה מאוד אף היא להבטיח את העלייה לליגת העל, כשהפער שלה מהרצליה הוא שש נקודות.

(דור בלך)

בית המשפט פסק: ראיקוביץ' רשאי לשחק הערב

לאחר מחשבה רבה, ושעתיים וחצי בלבד לפני שריקת הפתיחה, הודיע השופט איתן אורנשטיין על החלטתו: פרדראג ראיקוביץ' לא רק שישחק הערב במדי מכבי תל אביב במשחק העונה, אלא נכון לעכשיו ישחק עד תום העונה, כשהדיון בעניינו נדחה ל-10 ביוני.

"במכלול השיקולים האמורים ותוך שאני מודע לכך שבית המשפט אינו נוטה כלל להתערב בהחלטה של מוסדות השיפוט הפנימי של הההתאחדות, באתי לידי מסקנה שהתקיימו נסיבות מיוחדות למקרה זה, שמצדיקות היעתרות לבקשה הזמנית", כתב השופט אורנשטיין, "משכך, ניתן בזאת צו מניעה זמני המונע את ביצועה של החלטת בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל, מיום 27.4, שלפיה הורחק המבקש משלושה משחקי כדורגל, תוקף ההחלטה עד לאחר הכרעה בתובנה או החלטה אחרת".

מהההתאחדות לכדורגל נמסר: "אנו מכבדים את פסיקת כבוד השופט אורנשטיין, ונלמד את ההחלטה על היבטיה המשפטיים כדי להחליט על דרך פעולתה העתידית בנושא".

(דור בלך)

הפסד לנאתכו בגמר הגביע

זניט סנט פטרבורג הביסה 1-4 את צסק"א מוסקבה בגמר הגביע הרוסי. ביברס נאתכו השלים 90 דקות במדי המפסידה.

13 אוהדי בית"ר ירושלים הורחקו מהמגרשים

14 העצורים ממשחקה של בית"ר ירושלים אמש נגד בני סכנין הובאו היום בפני בית משפט השלום בירושלים, בהם שני קטינים. השופטת ג'ויה סקפה שפירא הרחיקה 13 אוהדים לתקופות של 3-2 עונות מכל מגרשי הכדורגל בארץ, כולל התייצבות בתחנת משטרה בעת משחקיה של בית"ר ושהייה בתחנת המשטרה עד לסיום המשחק.

במהלך הדיונים ציינה השופטת כי "תופעות של אלימות במגרשי ספורט הפכו להיות, למרבה הצער, כמעט שגרתי". בהחלטה נוספת ציינה: "אני סבורה כי קריאות גזעניות, כפי שקרא המשיב, הן מעשה חמור. מעשה מסוג זה הפכו להיות שכיחים באירועי ספורט ויש בהם כדי לסכן באופן ממשי את הקהל הנוכח במקום. הגם שמדובר בקריאות בלבד ולא במעשים, קריאות אלה מלהיטות את האווירה, מעודדות לאלימות ופעמים גם מובילות לאלימות".

מכבי תל אביב דורשת לבטל את חוק המתאזרחים וחוק הצעירים

מכבי תל אביב פנתה למינהלת הליגה בדרישה לבטל את חוק המתאזרחים החדש ולא לחדש את חוק הצעירים. לטענת עורכי הדין יעקב מלשקביץ וירון קרמר, ההגבלה שקבעה המינהלת לפיה החל מהעונה הבאה תוכל כל קבוצה להחשיב רק מתאזרח חדש אחד כישראלי וכל היתר ייחשבו כזרים, לצד ההגבלה שהונהגה בשלוש השנים האחרונות על שני שחקנים מתחת לגיל 22 ואחד מתחת לגיל 25, מנוגדות לחוקי חופש העיסוק וכבוד האדם ושוויון הזדמנויות בעבודה.

כמו כן, מביאים באי כוחה של מכבי ציטוטים של דירקטורים מישיבת המינהלת, שבה הם מודים כי החוק החדש בא כביכול להצר את כוחה של הקבוצה ולא בהכרח לקדם את השחקן הישראלי.

(אריה ליבנת)

בית המשפט יפסוק בקרוב האם ראיקוביץ' ישחק הערב

הדיון בבקשת מניעת צו המניעה לביצוע עונשו של פרדראג ראיקוביץ' בבית המשפט המחוזי בתל אביב הסתיים, כשהשופט איתן אורנשטיין הבטיח כי יקבל החלטה עוד היום ויעבירה בפקס לעורכי הדין. את הנימוקים יספק מחר.

השופט תקף את ההתאחדות על כך שבתקנון צריכים להיות סעיפים ברורים יותר לגבי אפשרויות הנאשם להיעזר בייצוג. "אני ער למשחק הערב, אני לא תלוש. אני לא אוהד אף אחת מהקבוצות", הבהיר, אך תהה מדוע יש צורך לבצע את העונש עוד היום ולא לחכות למשחקים הבאים. "אתם גוף ממלכתי, העונש הוא הרחקה משלושה משחקים".

עורך דינה של ההתאחדות, יוחאי הורוביץ, הסביר כי "זה חלק מעניין השוויניות של התחרות. מבצעים עונש מיד אחרי הכרעתו. כל הקבוצות מסתכלות על הדבר הזה ותהיה פגיעה קשה עם תהיה התערבות בהחלטת בית הדין, גם אם יזיזו את מועד הביצוע. בספורט, לטיימינג יש חשיבות. אנחנו מאבדים את האותוריטה ואת ההגינות. התיק הזה לא פגע בזכות הערעור, כל כולו מסתמך על זכות הייצוג. לבוא ולטעון על ייצוג כשהבן אדם לא הגיע, לא רק לפה, אלא גם לביה"ד".

(דור בלך)

הדין בעונש של ראיקוביץ' הוקדם ל-14:30

הדיון בעניינו של שוער מכבי תל אביב, פרדראג ראיקוביץ', הוקדם להיום בשעה 14:30. אתמול קיבל בית המשפט המחוזי בתל אביב את הבקשה לדיון מחדש בנושא וקבע את הדיון ליום רביעי. אך הבוקר, בעקבות הבקשה הדחופה שהגישו בהתאחדות לכדורגל, הודיעו בבית המשפט כי הדיון ייערך כשש שעות לפני פתיחת משחק העונה בין מכבי תל אביב להפועל באר שבע. 

פרדראג ראקוביץ'. עדיין לא יידע אם יפתח במשחק העונה צילום: שרון בוקוב

דודי סלע זכה בטורניר הזוגות באיסטנבול

דודי סלע עדיין שואף לזכיית בכורה במשחקי היחידים של טורניר ATP, אך הלילה הישראלי הבכיר גרף תואר ATP ראשון כשחקן זוגות. סלע ושותפו האיטלקי, פלאביו צ'יפולה, גברו 3-6, 7-5, 7-10 על הארגנטינאים דייגו שוורצמן ואנדרס מולטני בגמר הזוגות של טורניר איסטנבול.

סלע ממשיך במרדף אחרי הקריטריון האולימפי, והשבוע יתחרה בצ'לנג'ר קרשי, אוזבקיסטן, שם הוא מדורג ראשון.

(אורי טלשיר)

ההתאחדות לכדורגל הגישה בקשה דחופה נגד ההחלטה לאפשר לראיקוביץ' לשחק

אחרי שבית המשפט המחוזי קבע אתמול כי פרדראג ראיקוביץ' יוכל לעמוד בעשרה של מכבי תל אביב במשחק מול הפועל באר שבע הערב (20:55), ההתאחדות לכדורגל הגישה הלילה לבית המשפט המחוזי בקשה דחופה לביטול החלטת בית הדין אתמול להוציא צו עיכוב ביצוע במעמד צד אחד, בקשה לעיון מחדש בהחלטה ולבטלה ולחילופין בקשה להקדמת מועד הדיון שנקבע ליום רביעי הקרוב כבר להיום. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ