18.2 |

בעזרת קוראת שפתיים: ספאחיה יועמד לדין על הקללות לשופטים

עדכונים

נשים: אליצור רמלה הביסה בחוץ את הפועל פ"ת 54-73

כדורסל נשים: אליצור רמלה הביסה בחוץ את הפועל פ"ת 54-73 עם 21 נקודות של אדוט בולגאק במשחק מוקדם במחזור השני בבית העליון. המשחקים מחר (19:00): אליצור חולון - מכבי רמת חן, רמת השרון - מכבי אשדוד. בבית התחתון: הפועל ראשל"צ - בני יהודה (18:00), מכבי רעננה - בנות הרצליה (19:00).

(אריה ליבנת)

דיווח: הרוסי אלכסנדר קרושלניצקי, מדליסט הארד בקרלינג, נכשל בבדיקת סמים בפיונגצ'אנג

שוב פרשת סמים במשלחת הרוסית למשחקי החורף? על פי דיווחים מפיונגצ'אנג, בבדיקת סמים נמצא מלדוניום בדמו של מדליסט הארד הרוסי בקרלינג, אלכסנדר קרושלניצקי. המשלחת הרוסית אישרה שקיבלה הודעה לפיה היתה הפרת סימום אפשרית, אך לא אישרה את שמו של קרושלניצקי.

מירי רגב מינתה גוף חיצוני שיבדוק את התנהלות ארגון שופטי הכדורסל

שרת התרבות והספורט מירי רגב מינתה גוף חיצוני, חברת "תפן", שיבדוק תוך שלושה חודשים את התנהלות ארגון שופטי הכדורסל. זאת, בעקבות תלונות של קבוצות, לרבות מכבי ת"א בגמר הגביע, נגד השיפוט. החברה תבדוק את הליכי הכשרת השופטים, קידומם, מנגנון שיבוץ שופטים, תקנון האיגוד, הקוד האתי והתקנון המשמעתי.

מאיגוד הכדורסל נמסר בתגובה: "איגוד השופטים לא רואה דופי בהתנהלות איגוד השופטים ומגבה באופן מוחלט את תיפקודם".

(אריה ליבנת)

גולש הסקי איתמר בירן סיים במקום ה-49 בג'יאנט סלאלום ולא העפיל לגמר

גולש הסקי איתמר בירן סיים במקום ה-49 את מקצה הג'יאנט סלאלום באולימפיאדת פיונגצ'אנג. הגולש הישראלי בן ה-19 סיים את הסיבוב הראשון במקום ה-58 עם זמן של 1:17.52 דקות, ואת הסיבוב השני במקום ה-45 עם 1:16.19 דק׳. כדי לעלות לגמר, בירן היה צריך להכנס לרשימת 30 המהירים ביותר. ביום חמישי יתחרה הגולש הישראלי גם במקצוע הסלאלום.

(איתמר קציר)

ריינשרייבר וצוות ישראלי ישפטו את משחק ליגת האלופות לנוער צ'לסי - פיינורד

הישג מרשים לאיגוד השופטים:  צוות שיפוט ישראלי בראשות רועי ריינשרייבר ינהל השבוע את משחק שמינית גמר ליגת האלופות לנוער בין צ׳לסי לפיינורד שיתקיים ב-21 בפברואר. עוזרי השופט יהיו הקוונים שגיא מצמבר ועידן ברנשטיין.

(אור בוקר)

בעזרת קוראת שפתיים: איגוד הכדורסל יעמיד את ספאחיה לדין על הקללות נגד השופטים

תובע איגוד הכדורסל, טל אור, החליט להעמיד לדין משמעתי את מאמן מכבי תל אביב, נוון ספאחיה, בשל התפרצותו על השופטים במשחק חצי גמר גביע המדינה בין תל אביב למכבי אשדוד.

ברבע הרביעי זעם ספאחיה על החלטה של השופטים שלא לשרוק לעבירה על שחקן מכבי תל אביב וקילל אותם, לכאורה. האיגוד נעזר בקוראת השפתיים צביה בורנשטיין שצפתה בסרטון האירוע ופענחה את הקללות. על פי ההחלטה, ספאחיה צעק לעבר השופטים בין השאר "פאק יו" ו"זה פאקינג פאוול".

ספאחיה יועמד לדין בגין התנהגות בלתי ספורטיבית, העלבת שופטי המשחק והפרת סדר. התובע מבקש לגזור על מאמן ת"א קנס כספי בשיעור 25 אלף ש"ח, וכן הרחקה משני משחקים על תנאי. אור מצא לנכון לציין בהחלטתו כי תמוה בעיניו מדוע שופטי המשחק או משקיף המשחק לא ציינו בדו"חותיהם את האירוע, וכי הוא מצפה מאיגוד השופטים לברר את העניין.

סילבר: בוחנים את האפשרות לשנות את הפלייאוף ב-NBA

הקומישינר של ה-NBA, אדם סילבר, אמר במסיבת עיתונאים מיוחדת לרגל סוף שבוע האולסטאר כי הליגה בוחנת ברצינות בשנים האחרונות את האפשרות לעבור לשיטת פלייאוף שבה מדורגות 16 הקבוצות הטובות ללא קשר לבית או לאזור הגיאוגרפי שבו הן משחקות.

"המכשול אינו קשור למסורת אלא נוגע לנסיעות המרובות שיקשו על כך", אמר, "האפשרות לבצע שינוי בעניין עדיין מעניינת אותנו ואני מקווה שנמצא דרכים להפגיש בין שתי הקבוצות הטובות ביותר בליגה בסדרת הגמר מדי שנה". סילבר הוסיף כי ליגת הפיתוח תגדל בעונה הבאה מ-27 ל-30 קבוצות.

בעניין אחר: סילבר הביע שביעות רצון מהמפגש שקיימו נציגי איגוד השחקנים ואיגוד השופטים במהלך סוף שבוע האולסטאר, על מנת למתן את החיכוכים בין שחקנים לשופטים, אשר גברו מאוד העונה. סילבר ציין כי הדבר לא ייפתר בהעלאת גובה הקנסות וקשור בעיקר לחינוך ומתן כבוד למשחק. לדבריו, בפערים נובעים בין היתר מהפרשנות השונה שנותנים הצדדים להבעת רגשות לפני שריקה לעבירה טכנית.

(אי-פי)

תגובות