"תהיה על זה", "חיים שלי אתה": הבניין בקינג ג'ורג' והאסמסים של חיים רביבו בעסקת השוחד

כוכב הכדורגל לשעבר חיים רביבו עומד בפני כתב אישום בכפוף לשימוע, בחשד ששיחד את סגן ראש עיריית תל אביב כדי שיסייע לו בעסקת נדל"ן שניהל. ההתכתבויות שלו עם כדורגלן עבר אחר, ניר סביליה, מדגישות את המעורבות האינטנסיבית של בכירי העירייה לטובתו

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

הבניין ברחוב סמטה אלמונית פינת קינג ג'ורג' בתל אביב אמור להיות פנינת נדל"ן. מיקום יוקרתי, רחוב שקט, עסקה נהדרת ליזם ולכדורגלן לשעבר חיים רביבו. רביבו החזיק בזכויות לפרויקט בבניין, אלא שההיתר להתחיל בבניה במקום החל לפקוע. רביבו, על פי המשטרה, החל לעשות כל שניתן כדי להאריך את תוקף ההיתר.

על פי כתב האישום שפורסם היום (רביעי) כי יוגש נגדו בכפוף לשימוע, הוא פנה לסגן ראש עיריית תל אביב ואיש הליכוד בעיר ארנון גלעדי, ששימש גם כחבר בוועדה המקומית לתכנון ובניה. על פי החשד, רביבו תרם עשרת אלפי ש"ח לעמותה פיקטיבית לבקשת גלעדי, שלכאורה פועלת למען תושבי דרום תל אביב, אך בפועל הכסף נכנס לחשבון בנק של גלעדי ששימש אותו לצרכים פוליטיים. רביבו נתן את הכסף - לדבריו מבלי לדעת שהעמותה פיקטיבית - ובתמורה גלעדי פעל לטובתו בענייני הנדל"ן. ההיתר, בסופו של דבר, אכן הוארך. רביבו יואשם במתן שוחד.

תגובות