"הפרמייר ליג נהייתה כמו ה-NBA. היום אין סיכוי שברקוביץ' ובניון היו מגיעים לשם"

רוני רוזנטל נחשב אמנם לאחד מגדולי כדורגלני ישראל בכל הזמנים, אבל במובנים רבים הוא הכי רחוק מכאן שאפשר. בריאיון שנערך עמו בביקור בארץ מספר מי שהביא לליברפול את האליפות האחרונה שלה איך התגלגל מהכדורגל לביזנס, וגילה את כריסטיאנו רונאלדו, קומפאני ואובמיאנג לפני כולם. ברקוביץ' בתגובה: "הוא מדבר שטויות. אני ברמה של מאטה וסילבה"

כדורגלן העבר רוני רוזנטל, השבוע
רוני רוזנטל. היה לגיונר לפני שכתבי הספורט השרישו את המונח "לגיונר" (התמונה צולמה במלון "ריץ קרלטון הרצליה")צילום: איליה מלניקוב
עירד צפריר - צרובה
עירד צפריר
עירד צפריר - צרובה
עירד צפריר

כבר 32 שנים שרוני רוזנטל אינו חי בארץ. כשעבר ב-1986 ממכבי חיפה לקלאב ברוז' המושג "ליגיונר" לא היה מושרש בלקסיקון של עיתונות הספורט, אך המעבר ההוא הפך אותו לליגיונר נצחי, כזה שהעביר את מרכז חייו מישראל והמשיך את הקריירה האירופית שלו בענף הכדורגל גם אחרי שפרש ב-1999.

רוזנטל (55) מחלק את עיקר זמנו בין ביתו בהמפסטד שבלונדון לדירתו בעיירת הקיט הבלגית קנוק. לישראל הוא מגיע רק לחופשות ואחת כזו הוא ערך לאחרונה יחד עם אשתו הבלגית, נאנסי (48). השניים חוגגים 30 שנה מאז הכירו, אך השנים האחרונות לא היו פשוטות. נאנסי חולה בטרשת נפוצה שמקשה עליה בעיקר בהליכה ומחייבת אותה להשתמש במקל. "זה התחיל לפני 13 שנה", משחזר רוזנטל בראיון ל"ספורט הארץ". "נאנסי התעוררה יום אחד וראתה הכל כפול. היא קיבלה טיפול והכל היה בסדר, אבל מאותו יום החלה ההידרדרות בבריאות שלה. זה משפיע בעיקר על רגל אחת, גורם לה לצליעה. זו הסיבה שאני עובד היום מהבית, כדי שאוכל לעזור לה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ