אלירן עטר צפוי לעמוד בפני ועדת משמעת פנימית של מכבי תל אביב בגין זריקת בקבוק מים על אוהד מכבי חיפה, טל ביטון, במחצית המשחק בין הקבוצות שלשום (1-1). מיטש גולדהאר עודכן בפרטי התקרית והבעלים, שייצור היום קשר עם מוטי איוניר, ישמע ממנו דרישה להעניש את החלוץ. המאמן אמר בשיחות עם אנשי המועדון כי "לא ייתכן ששחקן של מכבי יזרוק חפצים לעבר אוהדי היריבה. ההוצאה שלו במחצית היתה רק חלק מהעונש".

לעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

בקרית שלום עסקו אתמול גם בהשלכות המשפטיות של תקרית עטר. נציג המועדון עבר על מצלמות האבטחה כדי לבדוק אם הבקבוק אכן פגע בצלעות של האוהד. המסקנות: הבקבוק הכיל מים מסוג נביעות והיה חצי מלא; שני אוהדי חיפה נצפו זזים כדי לא להיפגע; לא ניתן לראות בבירור היכן נחת הבקבוק; האוהד ביטון נצפה, לטענת אנשי מכבי, מלקק ארטיק תוך כדי שימוש בטלפון נייד. במועדון טוענים כי שני עיתונאים קיבלו ממנו עדכון בתוספת המלצה: "תעשה מזה שריפה".

אלירן עטרצילום: ניר קידר

כשהבינו במכבי כי מהמצלמות לא תגיע הישועה, פנו לטיפול בפן הפלילי של הפרשה. ביטון, שהתאשפז בסיום המשחק באיכילוב והתלונן על חבלה קשה בצלעות, הגיש בהמשך גם תלונה במשטרה. לחץ כבד הופעל עליו למשוך את התלונה, אבל הוא דרש התנצלות אישית. בהמלצת חברו ברק יצחקי וסוכנו אבי נמני, שוחח עטר עם ביטון בטלפון והתנצל תוך הדגשת העובדה כי היה בסערת רגשות ולא התכוון לפגוע באיש. ביטון התרצה ומשך את התלונה.

באסיפה אמש כעס איוניר על אי מילוי הוראות במהלך המשחק והדגיש את חלקם של קשרי האגף, יצחקי ודור מיכה, בחוסר העזרה למגנים. "לפחות יצאנו עם נקודה ששמרה על הפער מחיפה והגדילה את הפער מהפועל", אמר המאמן לחניכיו.

בחיפה סבורים: "היינו פראיירים"

התחושה הכללית במכבי חיפה היא כי הם העניקו אמש הוכחה חותכת לליגה שאין למהר להספידם. הכדורגל השוטף והעליונות שהפגינו תרמו לא מעט לביטחון. אלישע לוי בחר לצנן את החגיגה והתמקד בנקודה טעונת השיפור: ניצול המצבים. "אם היינו מנצלים רק 30% מההזדמנויות", מודים בחיפה, "המשחק היה נגמר בתוצאה גבוהה לטובתנו. היינו פראיירים". תופעת ההחמצות מלווה את הקבוצה בלא מעט משחקים העונה והמאמן מקדיש תשומת לב רבה לתרגולים חוזרים ונשנים ולשיחות עידוד.

"פראיירים". קטן אחרי החמצה נוספת, שלשוםצילום: ניר קידר

לפני פחות מחודש הביע יעקב שחר מורת רוח מיכולת השחקנים. שלשום הם סיפקו לו מנות גדושות של הנאה והבעלים לא שכח להודות להם בסיום עם חיוך גדול על פניו. "זו מכבי חיפה שאני רוצה ומצפה לראות", הוא אמר, "את המגמה הזו ראינו כבר בגרמניה מול שאלקה. לא ניצחנו, אבל אהבתי את החריצות והנחישות".

גם השחקנים חשו סיפוק. "זה היה אחד המשחקים הטובים שלנו העונה", אמר אייל גולסה, "באנו ברמת מוכנות גבוהה ולשחר היו את כל הסיבות להיות גאה בנו. ככל שהזמן יעבור נהיה קבוצה חזקה יותר. יצאנו בהרגשת פספוס".

יניב קטן סובל ממתיחה במפשעה ויקבל מספר ימי מנוחה. מיירו בנוגו, קשר אחורי מדרום אפריקה, ינחת היום להתרשמות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ