ההצעה הזו כבר לא תעבור בשקט

בכדורגל הישראלי התייחסו בזלזול מסוים להצעת החוק של ח"כ מיכאל בן ארי שקוראת לחייב שחקנים ערבים לשיר את ההמנון. בכדורסל היו תקיפים: "הצעה חמורה ומסוכנת"

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה הרוש

מושב החורף של הכנסת ייפתח היום, כשבין שלל הצעות החוק עליהן עמלו חברי הכנסת במהלך הפגרה תונח גם הצעתו של ח"כ מיכאל בן ארי מהאיחוד הלאומי. על פי ההצעה, רק ספורטאים שישירו את ההמנון הלאומי, יכירו במדינת ישראל כמדינת העם היהודי ויחתמו על נאמנותם למדינה, יורשו לייצג את ישראל בתחרויות ספורט.

"אין ספק כי הזכות לייצג את ישראל היא זכות גדולה", הסביר בן ארי בהצעת החוק, "מי שנפלה זכות זו בחלקו, צריך לדעת לכבד את ההמנון הלאומי, את הדגל ואת ערכיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. לא ייתכן מצב בו שחקן - מוכשר ככל שיהיה - לא יידע לשיר את ההמנון הלאומי. ראוי לזכור כי ההתאחדויות השונות בישראל מקבלות את מימונן העיקרי מהמדינה, שמשקיעה בטיפוח הספורט, במתקנים שונים ובתקצוב ישיר לאגודות ולהתאחדויות".

בעוד שיו"ר איגוד הכדורסל שי שני מיהר לכנות את הצעתו של בן ארי "חמורה, מסוכנת ומנותקת מרוח הספורט", בהתאחדות לכדורגל לא התרגשו ממנה במיוחד. בתגובה הרשמית נמסר כי "ההתאחדות לא מתייחסת לאמירות בעלות אופי מפלגתי מובהק", בעוד שגורמים בהתאחדות הוסיפו כי "זו לא יותר מהצעה פופוליסטית. זה לא מתפקידה של כנסת ישראל לחוקק חוקים בכדורגל. בשביל זה יש את מוסדות אופ"א ופיפ"א".

בירם כיאל. "הצעה מיותרת"צילום: רויטרס

גם שחקני המגזר הערבי לא התרגשו מהצעת החוק. "זכותו של כל אחד להגיד ולהציע מה שהוא רוצה", אמר בירם כיאל, שחקן סלטיק ונבחרת ישראל, "זו רק הצעה, ולכן אין טעם להתייחס לזה יותר מדי. זו הצעה מיותרת. לא נראה לי שהיא תהפוך לחוק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ