מוטי איוניר: "מבחינתי נקודה זה בסדר"

ניצחון היה מחזיר את מכבי ת"א לפסגה, אך בני יהודה הקשתה על הצהובים, שחסרו את פונצ'יץ' המורחק בדרך למשחק נטול שערים. אבוקסיס: "התיקו משקף"

ניר צדוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר צדוק

ההחמצה של נדלובו בדקה התשיעית - לבדו בתיבת החמש מול ברק לוי המפוחד, בעקבות הרמה מדויקת של גלבאן - היתה יותר משמכבי יכולה היתה לספוג. זה לא היה מבריק, השינוי לא היה קיצוני, אבל קרה מה שקרה, ועד לסיום המחצית הראשונה היה זה בעיקר איינוגבה שהעלה דרגת כוננות. גרוטסקי לעיתים - בעיקר בכדורי גובה אותם הוא נוהג להשמיט כמו היו קיפודים דוקרניים - בשאר הזמן הוא בטוח יותר מכל אשליות הליגה גם יחד; בארבע הזדמנויות שונות, ממרחקים שונים, שמר את בני יהודה, ובכללה את נדלובו המושמץ, בסוד העניינים, מעביר את ההכרעה ל-45 הדקות האחרונות.

לעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

דאבור ועטר מימין, מיכה וקולאוטי משמאל, לעיתים בגיבויו של מדוניאנין, החלש, מהמרכז - מכבי תקפה בוריאציות משתנות. כל זה, זאת אומרת מה שמעיגול האמצע וצפונה, לא נגע לרפי דהן. הקשר האחורי, בן אנוש המוגש בצורת פיטבול, עשה דבר אחד, ואחד בלבד, בזמן שחבריו ויריביו עסקו בניהולו של אירוע ספורט - נעץ שיניים בפדרו גלבאן. לרגעים ספורים, על פי שיקול דעתו, עזב את הארגנטינאי, מעניק לו אשליית חופש אותה שב לנפץ בפלישה בוטה לטריטוריית הצל שהטיל הכוכב. לרוב לא הלך לשום מקום אליו לא הלך חציו השני.

נותר במקום השני. איונירצילום: שרון בוקוב

בדקה ה-57, בזמן שדהן נאנק מכאבים מחוץ לתחומי המגרש בעקבות תיקול חריף של עוז ראלי, הגיעה מה שנראה באותה עת כמו נקודת המפנה של המשחק, כאשר דאבל פס מוצלח של בני יהודה הסתיים בכיס האחורי של מאיר לוי; פונצ'יץ' ראה בחולצה של שלו מנשה, ובמשיכתה, את האפשרות האחרונה לעצור את ההתקפה לפני שכל העסק הזה יתחיל מחדש בעיגול האמצע. לא עיגול ולא אמצע, אבל מקלחת מוקדמת - מהר, לפני שהדוד ייגמר - בהחלט כן.

שלוש דקות לאחר מכן סיים מנשה את חלקו במשחק. היד הקלה של פונצ'ץ' על ידו שלו עצמו הייתה תרומתו היחידה של הקשר השמאלי למשחק. במקומו נכנס מרינקוביץ', כחלק מהצהרת כוונות של אבוקסיס, שעיקרה, בפשטות - יאללה בלאגן, כולם למעלה, עד שברק לוי יצטרך להיכנס שלושה מטרים לתוך השער כדי להוציא את הכדור.

יאללה בלאגן. אבוקסיסצילום: שרון בוקוב

על אף כל הכוונות הטובות, השער לא הגיע. מהיציע ביקשו אוהדי בני יהודה את מי שהם מכנים הילד. אבוקסיס הבין, גם אם נראה היה, כשהחילוף בושש להגיע, שהוא נדרש להוראות מפורטות יותר כדי להכניס את אמיר עגייב. זה המשיך לתרגל שיעורי בית של החוג לפילאטיס מחוץ לתחומי המגרש, מרחק 90 מטרים משערה של מכבי, בזמן שלבני יהודה, ראו כולם, היה חסר משהו כדי להכריע את המשחק. אולי בפעם הבאה.

"יכולנו לנצח את המשחק, אבל יכולנו גם להפסיד אותו בסיום, כך שמבחינתי התיקו משקף", אמר אבוקסיס. "יש לנו בעיה עם הבקעת שערים. לצערי, שיחקנו יותר מדי לרוחב ולא לעומק ובגלל זה גם לא סיכנו מספיק את השער". פיני בלילי הוסיף: "אחרי ההרחקה שלטנו בצורה אבסולוטית, אבל אנחנו לא חזירים. מול מכבי תיקו זה בסדר".

לחצו להגדלה

מוטי איוניר שיבח בסיום את רפי דהן וברק לוי, אבל ביקר את השופט מאיר לוי. "לוי החמיר כשהוציא לפונצ'ץ' אדום, זאת לא הטעות היחידה שלו", אמר, "הוא טעה גם כשלא העניק לנו פנדל במחצית הראשונה, אבל טעויות שיפוט קורות לפעמים ובסוף זה יתאזן. אחרי ההרחקה קיווינו שהמשחק ייגמר, מבחינתי נקודה זה בסדר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ