משה הרוש

מכבי חיפה ידעה כי הערב בבוקרשט, על כף המאזניים הונח כרטיס הכניסה למועדון 32 הקבוצות האחרונות בליגה האירופית. אלישע לוי ידע כי הקרנבל שהיה במפגש הקודם לא יחזור על עצמו. הרומנים יחפשו להחזיר את כבודם האבוד ולהבהיר שזו היתה לא יותר מתקלה מביכה. והם עשו זאת, עם 2-4 מרשים, למרות ששיחקו מול האלופה הישראלית עם 10 שחקנים.

נקודה אחת מ-9: הערב של הישראליות בליגה האירופית

חדורת רצון לנקמה על ההשפלה שעברה לפני שבועיים עלתה סטיאווה אל הדשא והתנפלה בחמת זעם על החבורה הירוקה. אחוזי אמוק הסתערו הרומנים על חניכיו של אלישע לוי ונשפו לעברם בעצבנות כמו רצו להבהיר להם שמבוקרשט לא תחזרו בצהלות שמחה.

מכבי חיפה יורדת המומה מכר הדשא בבוקרשט, אמשצילום: רויטרס

גוסטבו בוקולי - עד הרגע שבו הוחלף - חש היטב את הצבת הרומני סוגר עליו, יחיא סיידו פגש פעם אחר פעם את סוליות הנעליים של הרומנים בעצמותיו ויכול היה לזהות על גופו איזו חברה מסחרית נותנת לרומנים חסות, עידן ורד נתקל במחסום אנושי כבר על קו האמצע. זו ודאי לא היתה החבורה מעוררת הרחמים שהתרסקה בקרית אליעזר.

הבוס הפרובוקטיבי שלהם, ג'יג'י באקלי, יכול היה לפחות לחייך קצת. הצעצוע הפרטי שלו התחבר בשבועיים האחרונים לשקע וטען את עצמו מחדש. לוי מנגד, גילה סימני דאגה אחרי שניר דוידוביץ' שלף בחלוף פחות מחצי שעה שני כדורים מהרשת. הבהלה של שחקניו ניכרה בהם היטב.

דוידוביץ' רואה עוד כדור ברשת, הערבצילום: רויטרס

תוכניתו חטפה מהלומה ונשלחה עמוק לארכיון. במקומה נשלחו ולדימיר דוואלשווילי ודלה ימפולסקי, במה שנראה היה כמו רולטה רוסית - סקנדל או פסטיבל. משום מקום דהר משומר באגף, הביט ימינה ושמאלה, שאל את עצמו מה לעזאזל לעשות עם הכדור, ולא האמין כשראה אותו נוחת ברשת.

לרומנים זה כאב. גם לוי אבחן מיד שהדקירה גררה דליפה מוגברת של האוויר הרומני. יניב קטן - בהשראת משומר - הבין שכדאי גם לו לנסות שיגור ירוי ורץ לחבק את החבר'ה. אפשר לנשום, חשב לעצמו לוי, ושחרר מעט את העניבה כשהקבוצות ירדו למחצית בשוויון 2-2.

לחצו להגדלה

מול עשרה שחקנים רצתה חיפה להאמין שאפשר יהיה לחזור הביתה עם הכרטיס לשלב הבא ביד. האיתותים שהגיעו מגרמניה שירתו את המטרה. גם ביציעים כבר החלו לאבד תקוה. באקלי לבטח חזר לזעוף. טנסה, באדיבותה הרבה של החוליה האחורית החיפאית, דאג להרגיעו ולהפיח חיים חדשים בעשרות האלפים מסביב. ועל הדרך השאיר את גורל הכרטיס לשלב הבא על השולחן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ