ברוכים הבאים לאצטדיון טדי 2.0

אחרי הגלות בר"ג, בבת ים ובחולון, חוזרות בית”ר, הפועל וקטמון לטדי. מה שיפצו באיצטדיון, ועל מה עוד יעבדו בשנה וחצי הקרובות?

אושרי דודאי וניר גרוסמן, "כל העיר" ירושלים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אושרי דודאי וניר גרוסמן, "כל העיר" ירושלים

היום בשעה 15:00 זה קרה. איצטדיון טדי המשופץ אירח לראשונה העונה משחק כדורגל, את זה של הפועל ירושלים שהתמודדה נגד בית”ר תל אביב רמלה במסגרת המחזור ה-11 של הליגה הלאומית (2-3 להפועל ירושלים). מחר (שבת, 19:00) תהיה זו קטמון שתעלה על משטח הדשא המוגבה בטדי, וביום שני ייערך מבחן אמיתי ראשון לשיפוץ שנערך בחמשת החודשים האחרונים באיצטדיון, כשבית”ר תפגוש את מכבי חיפה. בעירייה מאמינים כי כ־12 אלף צופים יגיעו לצפות במשחק וכך תינתן תשובה ראשונית לשאלה, האם הגבהת משטח הדשא אכן משפרת משמעותית את חוויית הצפייה באיצטדיון מכל נקודה ביציעים.

לעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

חמישה חודשים של המתנה הגיעו ביום שני השבוע לקצם, כשמשרד התמ”ת נתן את האישור לארח משחקים בטדי. התמזל המזל וכבר בסוף השבוע הקרוב ייהנו ממנו שלוש קבוצות הכדורגל של העיר.

מה בעצם נעשה? בשלב הראשוני של הפרויקט הוגבה כאמור משטח הדשא באיצטדיון, ביציעים המערבי והמזרחי הוצבו שני לוחות תוצאות, והוחלפו בהם הכיסאות. ביציע הצפוני הכיסאות לא הוחלפו ובעירייה ממתינים למציאת מימון כדי לעשות זאת.

אצטדיון טדי במשחק נגד קרית שמונה בעונה שעברהצילום: מגריזו ספי

בשלבים הבאים של השיפוץ, שיימשכו עד קיץ 2013, ייבנה היציע הדרומי, האיצטדיון כולו יקורה ותוחלף התאורה. העלות של כל השיפוץ עומדת על 110 מיליון שקל, שמתוכם 63 מיליון הגיעו מהמועצה להסדר ההימורים בספורט. אגב המועצה, בישיבות שנערכו בתחילת הפרויקט דרשו אנשיה לשנות את שם האיצטדיון ל'ווינר', אך ניר ברקת סירב בתוקף והרעיון ירד מהפרק.

עבודה מסביב לשעון

יש להדגיש כי השבוע אין גורם שקשור בעבודות שלא נמצא במתח לקראת החזרה לטדי. עד תחילת השבוע קיום משחקים באיצטדיון טדי עמד בכלל בסימן שאלה גדול, וזאת לאחר שמשרד התמ”ת לא אישר אותו ודרש לבצע תיקונים נוספים. הגורמים המעורבים החלו לרוץ כמו עכברי מעבדה בשיגעון כדי לעמוד בדרישות. גם ההתאחדות לכדורגל הערימה קשיים ולבסוף הכל הסתדר וניתן האישור המיוחל.

“כל רגע נחתה הוראה אחרת”, מספר אחד האדריכלים מחברת תפנית ווינד, שמנהלת את הפרויקט, “אם זה ביחס לתקינות הכיסאות או בקשר ליציאות החירום, ולא ידענו מה יפילו עלינו בשלב הבא”.

הלחץ שעטף את כולם גרם למנהלי הפרויקט לזרז עניינים שגם כך עבדו מהר, והשבוע מסתבר כי אף אחד לא ציפה שבאמת בתוך חודשים ספורים עיריית ירושלים תעמוד במילה שלה כדי שבחודש נובמבר אפשר יהיה לקיים אירוע ספורט בטדי. “עוד לפני שהתחלנו לעבוד הוצאנו מכתב לקבוצות כי נראה שהן ייאלצו לחפש מגרש חלופי עד דצמבר”, מגלה השבוע מנהל רשות הספורט בעירייה אורי מנחם, “אבל כשהתחילו לעבוד וראינו את קצב ההתקדמות הצבנו יעד חדש, מבחינת בית”ר סימנו את המשחק הביתי מול מכבי חיפה ואני שמח שעמדנו בזה”.

מה היה קורה אם לא הייתם מקבלים את האישור?

יוסי סאסי

“אז לא היו משחקים בטדי. היינו אומרים, רצינו, ניסינו ולא הלך. שוב, התאריך המקורי לחזרה היה בדצמבר. צריך להבין, לא שקטנו על שמרינו, עבדו באיצטדיון יום ולילה, ולא כקלישאה, אלא בפועל. הרצון והכוונה שלנו היו לעבוד כמה שיותר מהר ויעיל וכמובן בטיחותי כדי לקבל אישור לפתוח את האיצטדיון בפני הקבוצות הירושלמיות כדי שיחזרו הביתה”.

וזה היה שווה את כל הטרחה?

“אני מאמין שכן. יכולנו לומר לקבוצות 'העבודות בכללותן יסתיימו רק בקיץ 2013, לכו למצוא לכן מגרש חלופי עד אז', אבל לא רצינו מפני שאנחנו מבינים את החשיבות של מגרש ביתי”.

דבריו של מנחם ברורים מאוד אבל גם חושפים את המצב בטדי נכון לרגע זה. למרות כל האישורים וההיתרים מצד גורמי הביטחון ומשרד התמ”ת, הדבר הכי בולט הוא שהאישור שניתן מותנה בדברים רבים: החניה באזור הדרומי של האיצטדיון כבר לא קיימת ואי אפשר להכניס רכבים למנהרה שמתחת ליציע המערבי, כך שרכבי הביטחון וההצלה ייאלצו לקבל אישור כניסה מיוחד. בנוסף, אזור היציע הדרומי, שמשמש גם כמקום כניסת השחקנים לאיצטדיון, הוא אתר בנייה לכל דבר ועניין, כך שהשחקנים שיגיעו באוטובוס וירדו ברגל לכיוון חדרי ההלבשה יעברו ליד פיגומים וכלי עבודה.

אנשי התקשורת יישארו בינתיים ללא מקום לפעול בו לאחר המשחק, מכיוון שלמנהרה כאמור אין אישורי כניסה. ועד שלא יוקם חדר התקשורת מתחת ליציע הדרומי (כשזה ייבנה), ישנה הגבלה מסוימת על העבודה.

אבל למרות כל הקשיים, אורי מנחם מבטיח לקהל האוהדים כי איכות הצפייה בטדי השתפרה משמעותית. “אני מאוד מתרגש”, הוא מודה, “המגרש נראה נפלא, רואים טוב מכל זווית, שזה חשוב לנו מאוד וזה גם עומד בסטנדרט הכי גבוה של אופ”א. על פניו רוב הדברים מוכנים לקראת המשחקים, אין ספק שהמדד שלנו יהיה ביום שני במשחק של בית”ר מול מכבי חיפה, למרות שגם הפועל וקטמון יארחו בטדי, אבל ביום שני כמות האוהדים תהיה גדולה יותר וזה יהיה המדד שלנו להמודדות עם הדברים”.

גם מנהל האיצטדיון קיקו מלול היה מתוח השבוע ועובדיו, כולל פועלי הקבלן, שעדיין עובדים, מספרים שהוא היה דרוך כדי לעמוד בנדרש ולקבל את האישורים. “לקיקו היה חשוב מאוד שהכל יתקתק כמו שצריך”, מדגיש אחד מהם, “אחרי הכל טדי זה הבית השני שלו”.

לופא קדוש

התרגשות בבית וגן

ההתרגשות הזו אינה רק מנת חלקם של הגורמים המעורבים בשיפוץ. גם אוהדי בית”ר מחכים לרגע שבו יוכלו לחזור למקומם הטבעי ביציעים. את הגעגוע והציפייה של האוהדים אפשר היה להרגיש מקצב מכירת הכרטיסים השבוע, לקראת המשחק נגד מכבי חיפה, ובבית”ר מאמינים כי יותר מ־12,000 אוהדים יפקדו את האיצטדיון.

גם בבית וגן האווירה השבוע היתה חגיגית. “כיף לחזור הביתה, בטח למשחק גדול כמו זה שמצפה לנו”, משתף דן איינבינדר, “הקהל שלנו חיכה לזה, אנחנו חיכינו לזה, יש לנו את הביטחון שבבית אנחנו מסוגלים להמשיך במומנטום ולנצח משחק שני ברציפות. אני יכול לספר על עצמי שאני מאוד מתרגש לחזור לטדי, עדיין לא ראיתי את המקום לאחר השיפוץ, אבל ממה שמספרים זאת הולכת להיות חוויה”.

לחלק לא קטן משחקני הסגל זו תהיה הפעם הראשונה בטדי, ובמועדון מדברים על התרגשות חיובית אבל גם על חשש שאפקט טדי יעבוד הפוך. “יש לנו לא מעט שחקנים צעירים שעדיין לא חוו את טדי”, מסביר שחקן בכיר בקבוצה, “גם לנו הוותיקים לכאורה החזרה תהיה כמו משחק ראשון, בטח ובטח לצעירים שרוצים להוכיח את עצמם, ולפעמים מרוב שרוצים על במה כזו הדברים קורים הפוך. לכן נקווה שהחזרה לטדי תעשה לנו טוב ולא ההפך”.

עד אמצע השבוע נמנעו בצוות המקצועי לדבר עם השחקנים על העניין, אלא רק בינם לבין עצמם כדי לא לגרום ללחץ מיותר. ומה עם היריבה? אז נכון שמכבי חיפה לא בתקופה כל כך טובה, ובמועדון הירוק יש לחץ לא פחות מאשר בבית”ר, אבל היא עדיין האלופה. “מול מכבי כולם שאלו כמה נחטוף”, מבהיר אחד השחקנים, “הגענו למשחק כאנדרדוג ויצאנו מנצחים. גם כאן עדיף לתת את הקרדיט לחיפה, שהיא קבוצה מצוינת ולא משנה מה עובר עליהם כרגע. אנחנו צריכים לבוא, קטנים, לעבוד קשה ולקוות שנוכל לשחזר את משחק הלחימה שלנו מהמשחק הקודם ואז נוכל להמשיך בקו העלייה שלנו. לא יצאנו מכלל סכנה, ומכבי חיפה על שלל הבעיות שלה עדיין טובה יותר”.

במועדון עצמו ניסו לגייס את החזרה לטדי גם לצרכים שיווקיים: פרסומות בכלי התקשורת השונים, שיחות עם אוהדים ומה לא, העיקר שטדי יתמלא בכמה שיותר אוהדים צהובים ביום שני. אנשי בית”ר ערכו השבוע סיור באיצטדיון טדי והתרשמו מאוד מהעבודות במקום, חלקם דיברו על חוויית הצפייה החדשה שתהיה לאוהדים, חלקם דיברו על מצוקת החניה שנגרמת בעקבות העבודות בחלק הדרומי של טדי והשאר טענו שהנסיעה למשחק בית ברמת גן נמאסה ושאין כמו טדי. “נקווה שהחזרה לטדי תעשה לנו רק טוב”, מדגיש גורם במועדון, “המקום נראה הרבה יותר טוב ונוח. הקהל יהיה קרוב יותר למגרש, ממש כמו באיצטדיונים הכי גדולים שאנחנו מכירים באירופה, הקהל יהיה קרוב לשחקנים ולספסלים כך שהביטוי מרחק יריקה מקבל כאן משנה תוקף”.

גם בצוות המקצועי תולים תקוות בחזרה לטדי. “הקהל והאווירה הביתית אמורים לעזור לנו לצבור את הנקודות שאיבדנו בתקופה ששיחקנו מחוץ לירושלים”, מסביר גורם בצוות המקצועי.

דן אייבינדר

מצד שני, ועד כמה שזה נשמע אולי לא הגיוני, החזרה לטדי צפויה לעלות לבית”ר לא מעט כסף. במועדון מסבירים כי אירוח משחק נגד מכבי חיפה היה עולה פחות לו היה מתקיים באיצטדיון רמת גן וזאת בשל עלויות סידורי הביטחון. “מי שלא ממש מרוצה מהחזרה לטדי הוא החשב שלנו חיים נבון”, מספר ספק ברצינות ספק בצחוק מנהל הקבוצה מנחם נידם, ”למשחק כזה בטדי ישנה דרישה לכמות של 150 שוטרים ועוד 300 סדרנים. ברמת גן היינו גומרים את זה ב־60 שוטרים ועוד כ־150 סדרנים. רק שתבינו את גודל העלויות, מרבית ההכנסות מהמשחק צפויות ללכת על שיטור, סדרנים, רכבי כיבוי והצלה. להפעיל את טדי עולה הרבה מאוד, אבל לפחות אנחנו חוזרים הביתה”.

אופוריה בצד האדום

מאמן הפועל לופא קדוש, שועל ותיק ומנוסה בכדורגל הישראלי, הריח שהחזרה לטדי עשויה להיות מלווה בבאזז תקשורתי לא קטן. לא סתם כבר בתחילת השבוע שעבר הוא אמר לשחקניו “שלא תחשבו שהחזרה לטדי מעניקה לכם ניצחון אוטומטי על בית”ר רמלה”. קדוש, משבית שמחות ידוע, הרחיב השבוע בנושא: “יש כאלה שחושבים שנגיע לטדי, נשחק נגד אוויר והניצחון מונח בכיס. ואני אומר שטדי הולך להיות לנו יותר קשה, ולמה? כי כששיחקנו בבת ים, קבוצות ידעו שזה מגרש נייטרלי ושחקנים באו פחות דרוכים. כשיבואו עכשיו לטדי, קבוצות תהיינה יותר מוכנות, המערכים שלהן יהיו יותר זהירים. הם הרי יודעים שמדובר במשחק חוץ. השחקנים שלנו לעומת זאת יחשבו שטדי מקנה לנו מקדמה כלשהי. זה גם יוצר רמת ציפיות וכל זה לא פועל לטובתנו. מה שפועל לטובתנו זו היכולת של השחקנים שלנו”.

אם השחקנים הפנימו את דברי מאמנם נדע רק אחרי המשחק, אבל מה שבטוח זה שהם התגעגעו הביתה. שחקן בקבוצה, ששמע את קדוש מזהיר, אמר: “לופא צודק, טדי זה לא פוליסת ביטוח. אבל מה שכן, מזל שאנחנו עוזבים את בת ים. המשטח שם הפך לבלתי נסבל וזה מחמיר משבוע לשבוע. הם דחו שם את השזרוע בגללנו כדי שנוכל לקיים את המשחק מול נס ציונה ורואים עד כמה הדשא זקוק לטיפול. אני אומר דשא, אבל שלושה שבועות שכמעט אין שם דשא. נותנים פס והכדור קופץ ואתה לא יכול לעצור אותו”. שחקן אחר התייחס לנתונים הסטטיסטיים שלוקחת איתה הפועל מתחילת העונה ועד היום, ואמר בלא מעט סיפוק: “יחד עם גביע הטוטו שיחקנו משהו כמו 15 משחקים מחוץ לירושלים, זה לא היה קל. אשקר אם אומר שהערכנו שנחזור לטדי במצב כזה טוב, ולכן אנחנו שמחים גם כי חוזרים הביתה, וגם כי למרות משחקי החוץ הרבים אנחנו בצמרת הליגה הלאומית”. שחקן נוסף הדגיש את חשיבותו של טדי כמגרש ביתי למהדרין: “בשנה שעברה טדי היה מבצר ואנחנו חייבים להחזיר לשם את כוח ההרתעה ואני מאמין שכך יהיה. אנחנו באטרף לחזור ולדרוך שם על הדשא”.   

במהלך האימון של יום שני הגיע לקרית יובל מנהל הקבוצה יוסי פסו שבדיוק חזר מסיור בטדי, שם עודכן מפיו של מנהל האיצטדיון שהמשטח כשיר למשחקים. אז לא רק טדי מאושר, גם ראשי הפועל מאושרים והיו השבוע באקסטזה, ולא רק בגלל המומנטום המצוין שבו מצויה קבוצתם. החזרה לטדי מפיחה בהם חיים ובמקביל גם לא מעט תקוות לחזרה מחודשת של אוהדים למשחקי הבית, בדגש חזק על המילה “בית”.

בפעם האחרונה שהאדומים אירחו בטדי, את שמשון בני טייבה, ב־6 במאי השנה, הגיעו ליציעים מעל 1,000 איש. במשחק הפועל חגגה עליית ליגה ואליפות, אבל מבחינת התוצאה המשחק היה לפרוטוקול בלבד, שכן היא עלתה ללאומית כמה מחזורים לפני כן. השבוע, כשהפועל כבר בצמרת הלאומית, קיוו שם לשחזר את ההישג ואף להכפיל אותו ולהביא לאיצטדיון 2,000 איש, וזה רק בתור התחלה.

אשליות? לא אם שואלים את יוסי סאסי: “העובדה שאנחנו חוזרים לטדי, במומנטום החיובי הזה, תגרום להרבה אנשים לצאת מהבתים, לבוא ולראות את המשחקים שלנו. אנחנו צריכים את האוהדים שלנו והאוהדים שלנו צריכים אותנו. הגיע הזמן שהם יבינו שהקבוצה היא שלהם, שיחזרו כולם הביתה ובמיוחד עכשיו, כשהבית שודרג ושופץ. שלא יספרו סיפורים. אני רוצה לראות אותם חוזרים כבר היום, והם יחזרו. האיצטדיון חדש, גם הפועל חדשה, החזרנו את שחקני הבית, אנחנו בצמרת הליגה הלאומית, בחצי גמר גביע הטוטו, אז קדימה, שייצאו מהבתים. זה יעשה טוב לכולם, זה ידרבן את השחקנים, זה יקדם אפילו את הדרבי בליגת העל ודרבי יקדם גם את העסקים בעיר. למה בחיפה, בתל אביב ובפתח תקוה יש דרבי ואצלנו אין, כי יש לנו את האיצטדיון הכי יפה בארץ? טדי צבוע באדום יביא להפועל ניצחונות והישגים שיעלו אותנו לליגת העל, שם נפגוש את בית”ר בדרבי שלוש פעמים בשנה. אני רוצה לראות את ראש העיר ניר ברקת מגיע, ואנחנו נזמין אותו. אני רוצה לראות גם את שחקני העבר מגיעים, הם הרי הבסיס שלנו. נפלה בחלקנו זכות גדולה לפתוח את טדי, אנחנו מעריכים את זה ורוצים לראות אותו במשחקים שלנו”.

עמוס סאסי: “מאוד מרגש לחזור לטדי, בטח בנקודת הזמן שבה אנחנו נמצאים. מהבחינה הזאת אנחנו מגיעים בדיוק בזמן הנכון, גם מקצועית וגם ניהולית. זאת היתה בפירוש מטרה שסימנו לעצמנו, לחזור לטדי בשלב הזה ובמקום הזה שבו אנחנו נמצאים בטבלה. הכל דופק כמו שאנחנו רוצים, המשכיות וסבלנות זה שם המשחק. אני מאוד גאה בשחקנים שלי שהביאו אותנו במו רגליהם למצב הפנטסטי שבו אנחנו נמצאים היום בטבלה. לא חשבתי עליהם אחרת גם כשהפסדנו. הקהל צריך לבוא ולהתרשם מקרוב במה שנעשה בקבוצה. אני מצפה ומקווה לראות את האוהדים חוזרים, אבל עדיין אין לי אינדיקציה שזה מה שבאמת הולך לקרות. אני לא מפחד להתאכזב אם לא יבואו, כי בחזרה הביתה כשלעצמה יש משהו משמח ולא מאכזב. אבל למה לדבר על אכזבות? אני אישית אזמין את כל מי שאני מכיר להגיע ולקחת חלק בחוויה ואני מתכוון לאנשי עסקים, לחברים ולמשפחה. בכלל, אני רוצה לצאת בקריאה לקהל הירושלמי לבוא, להתרשם וליהנות, הן מטדי כטדי המחודש והן מהפועל. בהזדמנות הזאת אני רוצה להודות לעירייה, שאנשיה השתדלו ועשו את המקסימום כדי לעמוד בלוח הזמנים”.

ועכשיו רוצים לקרוא פעם אחת גם את קדוש מלהיב? הנה: “כל שחקן אוהב לשחק לעיני האוהדים שלו בבית. הכוח של הקבוצות זה בבית. אני מקווה שהבית רק ישפר אותנו, ייתן לנו להיות יותר טובים ושהתוצאות תהיינה בהתאם. מטבע הדברים, אני מצפה לראות בטדי יותר קהל. זה חשוב מאוד לשחקנים”.

ירוק בעיניים

50 מנויים פלוס מינוס, זו כמות המנויים שמכרה הפועל עד היום. החזרה לטדי, כך מקווים באגודה, תביא אוהדים שלא רצו או שהתקשו לנסוע מחוץ לעיר בימי שישי או שבת גם במשחקי הבית, לרכוש מנויים. דודו טל, המנפיק ומוכר את הכרטיסים של הקבוצה (“הקבוצה היחידה שנשארתי למכור את הכרטיסים שלה היא הפועל”), רשם בשבוע שעבר צ’ק מקדמה על סך 20 אלף שקל לעמוס סאסי, כחלק מהצפי שלו להגדלת ההכנסות ממשחקי הבית עם החזרה הביתה.

טל: “זאת היתה הפעם הראשונה שנתתי לעמוס מקדמה מאז שהוא בהפועל. עמוס אמר לי חצי בצחוק, חצי ברצינות ‘מעולם לא קיבלתי צ’ק כזה גבוה עבור הכנסה ממשחקים’. עד היום, במשחקי הבית של הפועל בבת ים, הפועל הכניסה משהו כמו 3,000 עד 4,000 שקל למשחק. במשחק הקרוב, אם מזג האוויר יהיה סביר, לא אופתע אם ההכנסה תעמוד על 10,000 שקל. זה נובע גם מהסקרנות מהאיצטדיון המחודש, הרי הפועל תשחק שם ראשונה, וחוץ מזה יש בהפועל היום הצלחות, מקצועיות וניהוליות, אין אפס”. לפני המשחק יוציא טל למכירה בקופות את המנויים למשחקי הבית, והשנה המחירים הוזלו ויעמדו על 300 שקל למבוגר, ו־150 שקל לחיילים ולנוער.

בין חולון לוומבלי

גם קטמון תיכנס בסוף השבוע לטדי, וגם שם נשמו השבוע לרווחה כשנודע לה שהיא תוכל לארח את אורתודוכסים לוד בירושלים ולא בחולון. ההתרגשות היתה בעיקר מנת חלקם של השחקנים, כשההנהלה לא יצאה מגדרה. “אנחנו לא משתגעים ולא עושים חגיגות”, אמר גורם בהנהלה, “חוזרים לטדי, זה מרגש מאוד ומשמח, אבל מה שיותר חשוב לנו זה המרצ’נדייז חורף שנמכור שם ושכנראה ייחטף בטירוף, ומכירת המנויים במחיר של 300 שקל. אנחנו רוצים לראות את האוהדים שלנו שליוו אותנו בנאמנות בחולון ובכל מגרש חוזרים הביתה, ולכבוד החזרה לטדי הכניסה עד גיל 16 תהיה חינם. לקראת המשחק נוציא Newsletter שזה מעין עיתון קטן של שלוש ידיעות שיקבלו אותו 1,800 כתובות מייל של כל מי שהיתה לו אי פעם נגיעה לקבוצה. אנחנו חוששים מאוד ממזג האוויר אבל מצפים לראות את האוהדים שלנו מגיעים בהמוניהם”.

ליאור זאדה מאושר לחזור, אבל כמו לופא קדוש, יש לו קבוצה על הראש שצריכה לא רק לחגוג אלא גם להביא נקודות. “כיף לחזור לטדי”, הוא אומר, “לשחק קרוב לבית, לעבור במנהרה. טדי זה אומר אווירה טובה וססגונית, אבל כולנו יודעים שהאיצטדיון לבד לא יביא לנו נקודות”.

נחזור לשחקנים. שי אהרון, שחווה בטדי כשחקן הפועל עליות וירידות, ועם קטמון בעיקר ניצחונות ועליות, מתרגש כמו ילד לראות את הדשא החדש באיצטדיון. “בדיוק השבוע דיברתי על זה עם ליאור זאדה, שלא משנה מה קורה, כשאתה מגיע לטדי בכל ליגה אתה מרגיש שחקן אמיתי. זה סוג של היכל כדורגל שנותן תחושה שמעט מאוד מגרשים מעניקים. אני חושב שטדי ובלומפילד הם היחידים בארץ שנותנים הרגשה כזו. לאורך השנים המשטח בטדי היה טוב אבל לא מהמשובחים, ועכשיו הפכו גם את המשטח למשובח, אז זאת הולכת להיות חוויה. חוץ מהמשטח עצמו, הכניסה לאיצטדיון, האווירה, הזיכרונות שיש לי משם, הטובים והרעים, טדי זה הבית בה”א הידיעה. מבחינת האוהדים יש משמעות גדולה לחזרה. הם אמנם באים אחרינו לכל מגרש, אבל לראות את המסה שלהם בטדי זה משהו שעושה לך כשחקן טוב על הנשמה. אם לתמצת במילה את החזרה - מרגש”.

אם אהרון מתרגש לחזור, תארו לכם כמה יובל פוגלמן, שהצטרף העונה לקבוצה, נקלט והתחבר מאוד מקצועית וחברתית, מחכה לרגע שבו ידרוך על הדשא החדש. “הגעתי לטדי לפני כמה שנים כשחקן סגל בנוער של מכבי תל אביב”, הוא משחזר, “והיה לנו משחק נגד הנוער של בית”ר. זו היתה חוויה. עכשיו כשחקן בוגרים ושחקן הרכב של קטמון, זאת הולכת להיות שוב חתיכת חוויה ואני מתרגש. עם הקור הירושלמי של מוצאי שבת ועם המשטח החדש, זה כמו לשחק באירופה. אני מאמין שיבוא יותר קהל מאשר הגיע לחולון, זה ייתן לנו עוד פוש. זה יהיה משהו מאוד מיוחד במקום מיוחד. אני חושב שהתאקלמתי טוב מאוד בקטמון, אבל לחזור לטדי עבורי זה כמו לקבל את החותמת הסופית שעכשיו זה הבית שלי. אני מאמין שטדי מאוד יעזור לנו עכשיו”.

עוז צבאג הוותיק, שמשחק בקטמון כבר כמה שנים, מודה שכל השחקנים ללא יוצא מן הכלל לא הפסיקו לדבר על החזרה לאיצטדיון. “וואי וואי, אתה יודע מה? לא היה רגע, לא היה אימון מתחילת העונה, שלא הזכרנו את טדי. אי אפשר להסביר את זה אפילו במילים. המגרש, הקהל הגדול שיבוא לתמוך, הכיף שיש לך לשחק שם, במיוחד לקבוצה שברובה טכנית כמונו, זה משהו שיקנה לנו יתרון. אין יותר כיף מזה. בליגות האלה יוצא לך לשחק בכל מיני מגרשים נידחים שלפעמים נראה לך שאתה משחק בליגה למקומות עבודה. כשאתה משחק בטדי אתה פתאום מרגיש שאתה משחק בליגות הגבוהות. קיקו מלול, מנהל האיצטדיון, אמר שטדי נהיה וומבלי? גם לפני השיפוצים שהיו שם הוא היה וומבלי. נקווה רק שנציג את היכולת שמציגים בוומבלי”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ