חיפה שמרה על יציבות עם תבוסה והדחה מאירופה

קבוצתו המתפרקת של אלישע לוי סיימה את דרכה האירופית אחרי הפסד ביתי, 0-3 לשאלקה הגרמנית. זה מה יש ועם זה אי אפשר לנצח

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה הרוש

כדור השלג כבר החל לדהור במהירות מואצת ואיים לחולל חורבן, אלישע לוי ראה אותו מגיע וחיפש דרך מילוט אולם התוכניות שלו קרסו אמש (רביעי) אחת אחרי השניה בתבוסה הביתית 3-0 לשאלקה שהביאה לסיום דרכם של הירוקים גם באירופה. טרם המשחק וגם במהלכו המאמן סרק בעצבנות כל פינה בתקוה לאתר נקודות בהן יוכל להיאחז, שניה לפני שגם הקמפיין האירופי יתמוטט עליו וישאיר אותו רק עם הצרות המקומיות. הוא קיווה כי משאלקה תגיע הישועה, ואם לא, אז אולי מרומניה. הכל היה מתקבל בברכה, אבל הנסים לא פוקדים השנה את חיפה.

העיניים היו בקרית אליעזר, האוזן והמחשבות ברומניה. לוי נדבק היטב לכיסאו וכמעט שלא התנתק ממנו. החבורה שלו גם לא ממש נתנה לו סיבות טובות לקום משם. אולי הוא אפילו העדיף להתכחש למה שראו עיניו במשך דקות ארוכות.

על כר הדשא התרוצצו עשרה שחקנים מבוהלים, אובדי עצות ומאותגרים מקצועית. מיניב קטן ועד החוליה האחורית, כולם כאילו סבלו ממחסום מחשבתי, מקיפאון יצירתי. יוריצה בולייט הפליא להרעיד את הרשת של שראנוב בדקה ה-7 והעניק לגרמנים יתרון מוקדם. לפחות רשם שער על שמו. כולם הבינו שאת הנחמה כדאי לחפש הרחק מכאן.

אלישע לוי. רואה את הסוף?צילום: נמרוד גליקמן

התוצאה המאופסת מרומניה הרגיעה מעט את העצבים של כולם. זו היתה תקוותם האחרונה של היושבים ביציעים. מקבוצתם כבר לא נותרו גרגרים של אמונה. בטח לא כשצמד החלוצים - ולדימיר דוואלישווילי וויאם עמאשה - מתחננים להספקת כדורים ורואים מסביבם רק צללים גרמנים מאיימים.

החברים שלהם נראו כאילו במקרה נקלעו למקום הלא נכון, בזמן הכי לא נכון. אם היתה פה טביעת אצבע של מאמן הרי שהאצבע הזו סובלת מפרקינסון מתקדם. בוקה ומבולקה ירדה על החבורה החיפאית. גם האיתותים מרומניה החלו להגיע והאיצו את הדופק של כולם. שריקות הבוז לא איחרו לבוא. לא משהו שלוי לא התוודע אליו בשבועות האחרונים.

קטן קיבל הזדמנות מהנקודה הלבנה לתדלק מעט את הריאות המרוקנות של חבריו בדקה ה-72, אך גילה שאלילת המזל מסרבת בתוקף להתיישב לו על הרגליים. הסכין השניה לא איחרה להינעץ בליבה של חיפה ומריקה קבע 0-2 בדקה ה-84. האירועים על הדשא כבר הפסיקו לעניין את הנוכחים. העיניים נישאו לשמיים בתקוה לקבל משם סימן קטן. הם קיבלו רק מכת ברק בעוצמה מרבית עם שער של ויגן בדקה ה-90. אירופה הלכה. הליגה בדרך לאבדון. זה מה יש, ועם זה אי אפשר לנצח.

קטן חסר אונים, שובצילום: נמרוד גליקמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ