משה בוקר
משה בוקר

ליאור רפאלוב מרוצה מההשתלבות שלו בבלגיה. הוא זוכה שם להערכה, ללא מעט דקות משחק, למשכורת שמנה ולטענתו הוא מתקדם כל הזמן. הדבר היחיד שמעיב על היציאה המבורכת לפגרת החורף הוא חוסר ההערכה מישראל.

"יש תחושה שבארץ רק מחכים לראות חוסר הצלחה כדי לעשות מזה כותרות", אומר רפאלוב ל"ספורט הארץ", "אף אחד לא בא לראות אותי. אני מציע לכולם - תבואו, תראו, תתרשמו ואז תכתבו מה שאתם רוצים. אבל בפועל אף אחד לא מתעניין ואף אחד לא שואל מה קרה ולמה לא שיחקתי. מחפשים רק רע. אני בקשר מצוין עם השחקנים הישראלים שמשחקים בבלגיה וזה מאוד מפריע שכל הזמן מנסים לגמד את ההצלחה שלנו.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות מספורט הארץ ישירות אליכם

"אנחנו מרוצים מאוד שאנחנו מצליחים, אבל אולי יש כאלה שזה מפריע להם. כאן בבלגיה, ובכלל באירופה, זה לגיטימי ששחקן לא בהרכב. כדורגל זה דבר דינמי - יש פציעות, יש הרחקות ולפעמים יש שחקנים שבתקופות מסוימות נמצאים בכושר פחות טוב. רק בישראל עושים סימפוזיון אם במשחק מסוים שחקן לא בהרכב או מוחלף. אני מאושר מכל רגע. לא תיארתי לעצמי שאהיה במעמד בו אני נמצא היום בקבוצה. גם לא חשבתי שכל כך מהר אהיה שחקן הרכב. צריך לזכור כי זאת העונה הראשונה שלי בחו"ל".

רפאלוב במדי ברוז'צילום: האתר הרשמי

היו משחקים שהמאמן הדיח אותך מההרכב.

"הודחתי אחרי שספגתי כרטיס אדום מטופש, הורחקתי משלושה משחקים והמומנטום המצוין שהיה לי נעצר. פעם נוספת היתה אחרי שחזרתי פצוע ממשחק הנבחרת נגד מלטה. לא התאמנתי עשרה ימים והשחקן שהחליף אותי שיחק לו קלף טוב והוא תפס מקום בהרכב. במקום לציין את הסיבה שבגללה אני לא בהרכב - נפצעתי במשחק נבחרת - פירשו את זה בישראל כהדחה מההרכב. לא הודחתי, אני שחקן הרכב בברוז'. חבל שבארץ מחפשים רק את השלילי. אנשים עסוקים בחיפוש אחרי הרע ולא אחרי הטוב".

יש הטוענים שהליגה הבלגית פחות טובה מהישראלית.

"נוהגים לזלזל בכדורגל הבלגי, וזה מרגיז אותי. אנשים צריכים להיות כאן כדי להבין באיזו רמה מדובר. כל אלה שמזלזלים, חשוב שיידעו ששלוש קבוצות בלגיות סיימו במקום הראשון את שלב הבתים של הליגה האירופית. במקום לפרגן, אני שומע כל הזמן רק ביקורות".

בארץ חושבים שעזבת בגלל הכסף.

"הטיעון הכלכלי הוא לא הכי חשוב, אבל הוא חשוב מאוד. החוזה שקיבלתי בברוז' הוא יותר מפי שניים ממה שהייתי מרוויח במכבי חיפה. כמה מאות אלפי יורו זה לא מעט כסף. מה לעשות, כסף זה דבר חשוב בחיים. מעבר לכסף, אין מה להשוות בין התנאים כאן לאלה בישראל. כאן הליגה מקצועית יותר. יש לנו תנאים של שחקני כדורגל ברמה הגבוהה ביותר ומתקנים ברמה מדהימה. שלא לדבר על היחס והכבוד שנותנים לשחקנים".

בישראל אין כבוד לכדורגלנים?

"אין כבוד, וזה בעדינות. בארץ יש סטיגמה ששחקני כדורגל הם לא חכמים. נכון, יש גם שחקנים מטומטמים, אבל זה עדיין לא אומר שכולם כאלה.

"אני מקבל כבוד ואהדה בברוז' כמו שלא קיבלתי בחיים. צריכים לבוא כדי לראות איזו אהדה ואיזה כבוד שחקן מקבל כאן. הכבוד שאני מקבל בעיר, זה כאילו שאני רופא. גם כשאני עומד בתור לקופה בסופרמרקט, אנשים רוצים לתת לי את התור שלהם מרוב כבוד והערכה. שחקן כדורגל בברוז' הוא האדם הפופולרי ביותר בעיר".

אז אתה נהנה מכל רגע.

"אני אהוד במועדון, אהוב בעיר, משחק הרבה - אני מרוצה עד הגג. אני חווה כאן דברים מדהימים ומאושר שהגעתי למקום כזה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ