גוטמן מתכנן לערוך שינויים בסיכומים מול לוזון

מינויו של מאמן נבחרת ישראל הטרי יעבור רק אחר הצהריים, אך הוא צפוי לבקש שקלינגר יעבוד עמו כבר מול אוקראינה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מינויו של אלי גוטמן למאמן נבחרת ישראל צפוי לעבור היום פה אחד במזכירות ההתאחדות לכדורגל. מיד לאחר מכן יקיימו גוטמן והיו"ר אבי לוזון מסיבת עיתונאים, בה יציג המאמן הטרי חלק מהתכניות שלו ויענה על שאלות. עם זאת, עוד לפני שהמינוי חתום וגמור, מתכנן גוטמן לשנות מספר דברים שסוכמו עמו.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות מספורט הארץ ישירות אליכם

למרות שכבר קבע יחד עם לוזון וממלא מקומו שטרן חלובה ביום חמישי כי משרת עוזרו תאוייש רק בחודש מאי, יבקש גוטמן לאפשר את התחלת עבודתו של העוזר המיועד, ניר קלינגר, עם כינוס הנבחרת לפני משחק הידידות מול אוקראינה ב-29 בפברואר. לטענת גוטמן, הוא זקוק לקלינגר כדי שיסייע לו בהכנות למוקדמות המונדיאל, יעזור לו להעביר את האימונים ולגבש תכנית עבודה ויעקוב אחר שחקנים בארץ וליגיונרים באירופה.

מעדיף מאמן שוערים חדש במקומו של אובארוב. גוטמןצילום: שרון בוקוב

לוזון וחלובה צפויים לאשר את הבקשה אם ישתכנעו שהמינוי הכרחי. כדי לא לחרוג מהשכר שהקצתה ההתאחדות לצוות המקצועי של הנבחרת, הם לא מתכננים לשלם לקלינגר תוספת שכר עבור החודשים הללו, אלא לפרוס את שכרו השנתי על פני יותר חודשים, כך שירוויח פחות בכל חודש. שכרו של עוזר המאמן צפוי להיות זהה לזה של מאמן הנבחרת הצעירה - עלות של כ-600 אלף שקל בשנה.

בנוסף, מתכוון גוטמן להיפגש בקרוב עם מאמן הצעירה, גיא לוזון, על מנת לבקש ממנו לשחרר את מאמן הכושר שלו, דרור שמשון. "הנבחרת הלאומית היא מעל לכל", אמר אתמול גיא לוזון, "מבחינתי, ברגע שגוטמן יבקש הוא יקבל את שמשון". גוטמן היה מעדיף גם לשלב מאמן שוערים חדש, במקום שורה אובארוב - שזוכה להערכה רבה בהתאחדות ובנבחרת - אולם בשלב זה הוא ימתין. שמשון ואובארוב יתחילו לעבוד עם כניסתו של גוטמן לתפקיד, ביום ראשון.

בקרוב אמור גוטמן לצאת לעקוב אחרי מספר ליגיונרים לקראת זימון הסגל הראשון שלו. ייתכן שהמפגש הכפול של הבוגרת ושל הצעירה נגד נבחרות אוקראינה ייערך באיצטדיון המושבה בפתח תקוה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ