אלישע לוי מסתכל קדימה. לפחות עד בני סכנין

מקורביו של המאמן מספרים כי הוא שומר על אופטימיות אך גם הם יודעים "הפסד לסכנין וזה יהיה הסוף"

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה הרוש

מקורביו של אלישע לוי, מאמן מכבי חיפה, ייעצו לו אתמול "לעזוב את הכל", בעקבות ההפסד 2-4 להפועל ראשון לציון בשבת. בכל זאת, לוי השתדל לשדר לסביבתו עסקים כרגיל. הוא הופיע באימון הבוקר, עם פנים שלא הסתירו את המעמסה הנפשית, כינס את הצוות המקצועי וניתח את המפלה בראשון לציון.

"בינואר נצטרך להתחזק בבלם, שני קשרים וחלוץ", אמר לעוזריו. "הוא שידר כאילו הוא כאן כדי להישאר ולא ללכת", מספרים בחיפה. בסביבתו של לוי התעקשו אתמול להבהיר כי "אם זה תלוי בו, וזה כנראה תלוי בו, אלישע נשאר, חד משמעית", ואז הוסיפו מיד: "לפחות עד המשחק הבא ביום שני נגד בני סכנין". לכולם ברור כי "הפסד לסכנין וזה יהיה הסוף".

עבור לוי, חיזוק הקבוצה בארבעה שחקנים - שיבואו על חשבונם של מרלון דה חסוס וסיידו יחיא, שסוכניהם כבר קיבלו על כך הודעה, ו-ולדימיר דוואלישווילי, שמקווה למצוא קבוצה במהלך החודש - הוא בבחינת תנאי להסכמתו להמשיך בתפקידו. שחר הבהיר ללוי כי יש נכונות לרענן את השורות ולצרף מספר שחקנים. לוי שב והדגיש כי דווקא מעמדו של יוריצה בוליאט אינו עומד על הפרק, ושחר מסכים עמו. "עם או בלי קשר לאלישע", טענו גורמים במועדון, "הקבוצה תתחזק בצורה משמעותית החודש. שחר מבין שלא חשוב מי יהיה המאמן, עם הסגל הנוכחי הקטסטרופה יכולה להיות גדולה יותר".

אלישע לויצילום: נמרוד גליקמן

אתמול נפגש לוי עם שחר, בפגישה שהוגדרה כאחת מתוך כמה שיערכו השניים בימים הקרובים. שאלת מעמדו של המאמן כלל לא עלתה על הפרק. "אם לשחר היתה אלטרנטיבה סבירה לאלישע", אמרו במועדון, "אולי הוא היה מפטר אותו, אבל גם הוא מבין שאין אופציות טובות כרגע בחוץ".

גם מול שחקניו השתדל לוי לשדר כי הוא נשאר. דעתו על היכולת שהם מפגינים בתקופה האחרונה קשה ונוקבת. "שכל אחד מכם יחשוב טוב איפה הוא טעה ומה הוא עשה לא בסדר", אמר להם אתמול, "אתם חייבים לקחת את עצמכם בידיים ולעשות חשבון נפש רציני, בדיוק כמו שגם אני צריך לעשות עם עצמי. לא יכול להיות שנפסיד בצורה כזו אחרי שהובלנו 2-0. יותר נמוך מזה כבר אי אפשר לרדת".

האכזבה העצומה מתמיר כהן, בעיקר לנוכח העלויות הגבוהות הכרוכות בהישארותו, מציבה בעיה לא פשוטה עבור מקבלי ההחלטות במועדון. בחיפה כבר קיימת החלטה עקרונית לשחרר את הקשר, אולם במועדון מבינים כי העניין אינו פשוט, שכן אין קבוצות שממהרות לשאת בעלויותיו ואפילו לא במחצית שכרו, הנאמד בלמעלה מ-300 אלף יורו בשנה. לא מן הנמנע כי כהן ונציגו פיני זהבי יקבלו בתקופה הקרובה הודעה לאתר עבורו קבוצה אחרת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ