"התקשורת והציבור שופטים אותך בלי קשר לאמת"

לאחר שנחקר תחת אזהרה בחשד כי התערב בשיבוצי שופטים, הצהיר יו"ר ההתאחדות אבי לוזון: "אמת יש רק אחת. פעלתי ללא רבב"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אחרי חודשים של שקט, התעוררה אתמול פרשת "הכדור המרכזי" לחיים, כשיו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, זומן לחקירה משטרתית תחת אזהרה ביחידת ההונאה של מחוז מרכז. לוזון נחקר בחשד לעבירות מרמה, הפרת אמונים וניצול לרעה של כוח משרתו.

החקירה, שהתנהלה במשך שמונה שעות, בוצעה בעקבות חקירות אחרות שניהלה המשטרה בשבועות האחרונים. מפקד המחוז, ניצב בנצי סאו, אישר לחוקריו להמשיך ולעסוק בפרשה, שמתגלגלת מאז מאי 2011.

על פי עדותו הראשונה, שנגבתה גם היא בחקירה תחת אזהרה ב-22 ביוני, ללוזון לא היתה מעורבות בשיבוץ שופטים. טענותיהם של הנחקרים האחרונים סתרו זאת, ולכן זומן אתמול יו"ר ההתאחדות לחקירה נוספת. לוזון ענה על כל השאלות ואחרי שמונה שעות שוחרר בתנאים מגבילים - איסור ליצור קשר עם גורמים המעורבים בחקירה.

יכול עדיין לתקן את המעוות. לוזוןצילום: ניר קידר

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים מספורט הארץ ישירות אליכם

החשד המרכזי נגד לוזון, כאמור, נוגע למעורבות שלו בשיבוצי שופטים במשחקי ליגת העל. במשטרה סבורים כי יו"ר ההתאחדות דאג ליצור קשר עם משבצי השופטים ועם גורמים אחרים באיגוד השופטים, במטרה לשדך שופטים למשחקים מסוימים ולהסיר את שמם של אחרים. ייתכן כי לוזון יוזמן לחקירה נוספת. במשטרה, שחקרה עד היום עשרות אנשי כדורגל במסגרת "הכדור המרכזי", אין כוונה לרדת מהפרשה.

"כואב לי הלב"

לחצו להגדלה

מיד עם סיום החקירה, הגיע לוזון אל משרדי ההתאחדות באיצטדיון רמת גן. היו"ר אינו מתכוון לשנות את לוח הזמנים שלו, ויגיע גם היום, כהרגלו בימי שני, למשרדי ההתאחדות. "המשטרה פוגעת בתדמית הכדורגל הישראלי וזה כואב לי מאוד", אמר אמש לוזון, "היא מכתימה את הכדורגל וגם אותי, וזה לא במקום. אף אחד לא ילמד אותי על הגינות ויושר. כל חיי עבדתי ופעלתי כשורה. כואב לי שאני צריך להתמודד עם עננה כזו, כאשר אני יודע שהתנהלתי ללא רבב.

"כואב לי הלב, כי אנחנו בהתאחדות חשים שהמשטרה מנסה ליצור תדמית שלילית לכדורגל ולי באופן אישי. לא אתן לאף אחד לפגוע בתדמית של הכדורגל ובטח לא בתדמית שלי. אני סמוך ובטוח שהמשטרה יודעת לעשות את העבודה שלה. יהיו כותרות ענק, אבל הציבור לא תמיד מקבל את התמונה האמיתית והמאוזנת. אני בטוח שהכדורגל הישראלי ייצא מחוזק בסיום החקירה. אמת יש רק אחת. אני רגוע ולא מודאג, אבל עבור כל אדם, במיוחד אנשי ציבור, אלה רגעים לא נעימים. יש לי משפחה וילדים. גם אם אתה אדם נקי וישר, לפעמים התקשורת והציבור שופטים אותך בלי קשר לאמת".

"המשטרה מכתימה את הכדורגל וגם אותי". לוזון, אמש במשרדי ההתאחדותצילום: ניר קידר

בהתאחדות סבורים כי זימונו של לוזון לחקירה לא היה מקרי, ומצביעים על הצהרות של היו"ר ואחרים כנגד המשטרה בעקבות אירועי האלימות האחרונים במגרשים. "המשטרה לא עושה את העבודה שלה", צוטט לוזון לאחרונה. "פתאום, אחרי הביקורות הקשות מצד לוזון ומצד אנשי ההתאחדות על אזלת ידה, החליטה המשטרה לזמן אותו לחקירה", אמר גורם בהתאחדות, "כדאי למשטרה לבצע את העבודה השחורה במיגור האלימות במגרשים במקום לתפוס כותרות על גבו של לוזון. היא עוד עלולה לגרום לאירוע קשה ובלתי הפיך שיפגע באוהדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ