מקורבי אוסידון: "הוא יפרסם דברים מאוד מלוכלכים על טביב"

דורון אוסידון, יו"ר הפועל ת"א, מתכוון לטעון במכתב ההתפטרות שלו: "בניתי את הקבוצה, עשיתי הכל בשביל המועדון ובשביל טביב, והוא תקע לי סכין בגב"

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה הרוש

אתמול בשעות הבוקר נחתו היו"ר דורון אוסידון והמנכ"ל ניר ענבר במשרדו של עו"ד מורן מאירי כדי לגבש את מכתב התפטרותם מהפועל תל אביב. הדובר קובי ברדה, שטען כי נגרר אחרי אוסידון והתפטר גם הוא, הסתפק בהודעה קצרה: "הודעתי על התפטרותי. החל ממשחק הבית הקרוב אחזור לשער 8 בבלומפילד כאוהד הקבוצה".

ענבר הגיש מכתב שתוכנו היה "לקוני". ענבר מתכוון לאפשר למועדון ליהנות משירותיו עוד 60 יום לפני שהתפטרותו תיכנס לתוקף, בכפוף לחוזהו, אולם המנכ"ל המתפטר מודע לאפשרות שהבעלים אלי טביב יסיים את תפקידו מיידית. מכתבו של אוסידון, לעומת זאת, צפוי לגולל את השתלשלות הסכסוך והמחלוקות שלו עם טביב בחודשים האחרונים. אוסידון אמר בפגישה כי מטרתו היא "לתבוע את עלבונו באמצעות המכתב", והדגיש כי אין לו כוונה לדרוש פיצויים או לתבוע כספית את טביב. "הוא הולך לפרסם דברים מאוד מלוכלכים נגד טביב", סיפרו מקורביו של אוסידון.

רוח הדברים של אוסידון, כפי ששטח אותם בפני עו"ד מאירי ובשיחות נוספות: "השבר ביחסים שלי עם טביב היה על רקע חוזהו המשודרג של שי אבוטבול. טביב ביקש שאסכם מהר עם אבוטבול כדי להביא שקט לקבוצה ולסיים את הבלגן. נאמר לי לסגור עם השחקן לשלוש שנים ובטעות סגרתי אתו על חוזה לחמש שנים. מפה מערכת היחסים בינינו רק הידרדרה.

אוסידון עם שירזי ואלימלך. טוען כי הוא אחראי לסיכול מינויו של קשטןצילום: ניר קידר

"עד שטביב הגיע לישראל בחודש נובמבר, בניתי את הקבוצה כמעט בעצמי, ניהלתי את כל המגעים עם שחקני החיזוק, החתמתי זרים. הקבוצה דורגה במקום הראשון עד שהוא חזר ארצה והרגיש שהוא לא מקבל את התהילה, האהדה וההערכה שהוא כל כך רוצה. עשיתי הכל בשביל המועדון ובשבילו. טביב היה החבר הכי טוב שלי ונאמנותי לו לא היתה מוטלת בספק. אחרי עניין אבוטבול, הוא החליט להתהפך עלי. הוא חזר ארצה והתחיל להתלונן על כל מיני החלטות ניהוליות. הוא הכניס את בתו ליהי להנהלה והעניק לה זכות חתימה נוספת. מאותו רגע, טביב מידר אותי מהחלטות ניהוליות, קיצץ את סמכויותיי, פגע בתנאי העבודה שלי, לא השיב לשיחות טלפון והרחיק אותי מכל ענייניו השוטפים של המועדון. הרגשתי מיותר. זכות החתימה שלי כבר לא היתה שווה כלום".

עוד לפני כן מבקש אוסידון, כפי שטען באוזני מקורביו בסוף השבוע, להעלות על הכתב את חלקו בעובדה כי טביב זכה בהליך הבמבי מול שותפו לשעבר מוני הראל. "רק בזכותי", אמר, "טביב הפך לבעלים היחיד של הפועל. כל תרגיל ההטעיה למחנה הראל ולתקשורת היה רעיון שלי. אני עומד מאחורי התרגיל שגרם לאנשי הראל להאמין שטביב נוטה למכור את חלקו, אני יזמתי את הרעיון לגרום לכולם לחשוב שהוא אוהד בית"ר ירושלים ומתעניין ברכישתה. בזכותי הוא קיבל הצעה כספית נמוכה. נלחמתי בשבילו את כל המלחמות מול אנשי הראל, שכבתי על הגדר בשבילו, ספגתי את כל ההאשמות, האיומים והעלבונות באותה תקופה. הכל עשיתי בשבילו, ובסוף הוא הפנה לי את גבו והשפיל אותי. נפגעתי באופן אישי וחשתי נבגד ומושפל. אחרי כל מה שעשיתי בשבילו, כל המלחמות, הרגשתי שהוא נעץ לי סכין בגב. כבר למעלה מחודשיים שאני לא עושה כלום במועדון והתפקיד שלי ריק מתוכן. לא יכולתי עוד להמשיך, הוא הביא אותי למקומות בלתי אפשריים".

גם סוגיית פיטוריו של דרור קשטן בשבוע שעבר לא נותרה ללא התייחסות. בימים האחרונים הודה אוסידון בפני מקורביו: "אני הובלתי ודחפתי את טביב לפטר את קשטן". שיא השפל ביחסים שבין טביב לאוסידון הגיע על רקע תלונות של המאמן כי היו"ר מותח עליו ביקורת בשיחות סגורות. טביב הורה בעקבות כך לכל בעלי התפקידים, כולל אוסידון, לא לדבר יותר עם עיתונאים. אוסידון לא שכח ולא סלח. לא לטביב ולא לקשטן. "גם בעניין הזה פעלתי בשביל טביב", הוא סיפר, "הוא שלח אותי לריב עם קשטן, להתעמת אתו ובסוף הוא הסתובב עלי ודאג להשפיל אותי". ורק כדי לסגור את המעגל הבהיר אוסידון לאנשיו הקרובים כי גם הבחירה למנות את ניצן שירזי כמחליפו של קשטן "היתה בעידודי ובדחיפתי. העדפתי אותו על פני משה סיני".

טביב ואוסידוןצילום: שרון בוקוב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ