"איבדנו את האמון במוסדות ההתאחדות לכדורגל"

בעקבות דחיית הערעור, פרסמה הנהלת בית"ר ירושלים תגובה חריפה: "בתי הדין שבים ונותנים כוח בלתי סביר לקבוצת אוהדים קטנה ואלימה"

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בוקר

בית הדין של ההתאחדות דחה הערב (שלישי) את ערעורה של בית"ר ירושלים על ההחלטה להפחית שתי נקודות ממאזנה. ההחלטה התקבלה ברוב של שני דיינים (עורכי הדין אסף הדסי ומרדכי גלוסקא) מול אחד (עו"ד נזיה חלבי), ומהמועדון נמסר כי לאחר שילמדו את ההחלטה, יבקשו דיון חוזר בפני נשיאות בית הדין העליון.

הדיינים נימקו כי "אין בנמצא, לא בארץ ולא בעולם, דרך לשחרר את האגודה לאחריות מהתנהגות אוהדיה", וכי לבית"ר ירושלים יש אחריות שילוכית על קהל אוהדיה. הדיין חלבי, שצידד בקבלת הערעור טען כי ניתן להמיר את העונש של הפחתת הנקודות בעונש רדיוס: "יש לשקול את מכלול השיקולים הרלוונטיים", כתב. "המועדון עשה רבות כדי למגר תופעה פסולה זו של קריאות גנאי על רקע גזעני. דברי קורנפיין בערעור מעידים כי המועדון מנסה להתנער מהתנהגות האוהדים ולבער אותה".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים מספורט הארץ ישירות אליכם

מחאת אוהדי בית"ר ירושלים נגד הנהלת הקבוצהצילום: עבדאללה שמא

התגובה החריפה של הנהלת המועדון לא איחרה להגיע. "שופטי הרוב בבית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל שוב אישרו עונש קשה, מפלה ובלתי ספורטיבי בעליל כנגד מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים", נכתב באתר הקבוצה. "במקום לעזור להנהלת המועדון להיאבק באלימות ובגזענות, בתי הדין שבים ונותנים כוח בלתי סביר לקבוצת אוהדים קטנה ואלימה, שכל רצונה לפגוע בקבוצה ובעומד בראשה. למרות שמועדון הכדורגל בית"ר ירושלים (כמו רוב ציבור אוהדי הכדורגל בארץ), איבד כבר מזמן את האמון במוסדות ההתאחדות לכדורגל ובתי הדין שלה, וזאת לאור האפליה הבוטה שהם מפגינים כלפי בית"ר ירושלים ולאור החשיבה המיושנת, הבלתי אפקטיבית ובמיוחד הבלתי ספורטיבית העולה מהחלטות בתי הדין רק כלפי בית"ר ירושלים, יגיש בא כח המועדון בקשה לדיון נוסף בהרכב מורחב", כך לשון ההודעה.

עוד נכתב כי "המועדון יתן הזדמנות נוספת לבית הדין של ההתאחדות לתקן את העוול העצום והבלתי ספורטיבי שנגרם לקבוצה ולמנהליה, שנאבקים ללא פשרות באלימות ובגזענות. היה והעונש ייותר על כנו, גם לאחר הדיון הנוסף, יבין המועדון שלהתאחדות לכדורגל ומוסדותיה השיפוטיים חשוב הרבה יותר לפגוע בהישגיה הספורטיביים של הקבוצה מאשר לסייע לה להאבק באלימות ובגזענות".

כזכור, לפני כשבועיים פסק בית הדין של ההתאחדות על הורדת שתי נקודות ממאזנה של הקבוצה בגין נהמות גזעניות לעברו של חלוץ הפועל תל אביב, טוטו תמוז, וכן על קנס בסך של 30 אלף ש"ח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ