ניר צדוק

1. הפעם האחרונה בה משה סיני אימן בליגת העל היתה באלף הקודם, בהפועל כפר סבא, אליה הגיע ממכבי פתח תקוה. משם הוא פוטר. מאז באג 2000? לא הרבה, בעיקר חילק את זמנו במשרות מתחלפות בהתאחדות לכדורגל. כעת הגיע לתחנה האחרונה המופיעה באותו טופס טיולים, רגע לפני ההזדכות וההיפלטות אל השוק החופשי.

על אף רצף התוצאות הרעות שהשיגה תחת אייל לחמן וההידרדרות לכיוון הקו האדום, מכבי פתח תקוה היא אחת הקבוצות הקלות לאימון בליגת העל. סיני לא צריך ללמד את שחקניו לשחק כדורגל בזמן שנותר עד לסיום העונה - שני קודמיו, מרקו בלבול ולחמן, נתנו לו פטור. השניים הבינו תוך כדי תנועה - או היעדר תנועה - שפרט לטל בן חיים, הסגל מלא במיני מריו צארביץ' ומרואן קבהא. כשאלה נוגעים בכדור, הם יוצרים את הרושם כי מדובר בחפץ בצורת משולש. בפתח תקוה אין צורך בהשחתת זמן על תרגילים מיוחדים, הפעלת לחץ בשטח היריב ובניית משחק צירופים יצירתי. אפילו עומר גולן נהיה שם בלם. "יש לו את הנתונים", אמר סיני.

וכך, בניצחון 1-0 מול רמת השרון, הגיעה הקבוצה להזדמנות וחצי. מדובר בממוצע שנתי בלתי ניתן לשינוי. בדקה ה-60 הבקיעה, השד יודע איך. את שאר הזמן העבירה, במיוחד בחצי השעה עד לשריקת הסיום, בתרגולי שדאות - שכיבה על הדשא אל מול ידיו המונפות של סיני, שלעין הלא מיומנת נראה היה כאילו מבקש לכוון את חגי גולדנברג וציון צמח לכדי יצירת מצב, אך למעשה העביר את איגור מאליש, אלוף אוקראינה בשכיבה על דשא, אימון בכפיפות בטן. בלי החלק של ההתרוממות. עוד כמה תצוגות הרות אסון שכאלה וההישארות בליגת העל לכדורגל תובטח. החלק החשוב הוא ליגת העל. לא כדורגל.

משה סיני. החלק החשוב הוא ליגת העל, לא כדורגלצילום: ספי מגריזו

2. "אמרתי את זה גם בתקופות היותר טובות שלנו - יהיו לנו עליות וירידות", סיכם יוסי מזרחי את ה-1-1 מול הפועל עכו, במשחק שבעולם צודק יותר היה מסתיים עם לפחות שני שערי חוץ נוספים. כעת הוא יכול למלא את פיו אוויר ולנשוף החוצה את כל הלחץ.

יותר מדי זמן, סיבוב שלם ללא הפסד ליתר דיוק, החזיק בתוכו את האשליה שנכפתה עליו מצד תקשורת רומנטית יתר על המידה או מבינה במשחק פחות על המידה - אשדוד לאליפות. זה לא עושה טוב לשמור דברים בבטן. פעמים רבות סרב בנימוס להצהיר שהוא באמת תלוי על זנבה של קרית שמונה, פעמים אחדות כמעט שיצא עשן מאוזניו. ומזרחי מוציא את העשן בדרך כלל מהאף או מהפה. הוא יודע שעם שאלות על סיכוי להשיג מקום לאירופה הרבה יותר קל, ונכון, לקבוצה שלו להתמודד, גם אם מרבית הסיכויים שגם על זו יענו בשלילה.

3. משחק אחד בלבד מתוך 23 הצליחה מכבי נתניה לסיים ללא שער חובה. מהבחינה הזו, יקל על ראובן עטר לגלוש, אם וכאשר, לתפקיד המאמן הבא של מכבי חיפה וההגנה האומללה שלה העונה. הם קוראים מאותו ספר תרגילים. הגנה מחוררת שהיינו הך לה אם מדובר בעומר דמארי או יובל אבידור (אתמול היה תורו להחתים כרטיס, ב-1-1 של הפועל חיפה בקופסא), קרית שמונה או ראשון לציון, בשילוב עם הארומה ההתקפית שמדיף עטר, זכר לימיו כשחקן, נראית לרבים כהכרח במקום חלטורה; טעויות וסגירה לקויה הן לא מחדל אלא כמעט אידאולוגיה - עטר פשוט אוהב גולים. גם בקרית אליעזר אוהבים גולים, השאלה אם עד כדי כך.

אלון תורג'מן, כובש השער השלישי לחיפה. שחקני ב"ש רק צפוצילום: שרון בוקוב

4. הפועל באר שבע ידעה שהפסידה את המשחק הרבה לפני שמכבי חיפה האמינה שתנצח אותו. גיא לוי אמנם עלה בהרכב שכלל שני חלוצים ושני קשרים התקפיים, אך בהפסד 1-3 בקרית אליעזר היה צריך להיעזר בטופס המשחק כדי לזהות אספירציות התקפיות כלשהן אצל האורחים. בחלק המגרש של מכבי חיפה - למרות הקאמבק מול מכבי ת"א, עדיין קבוצה פגיעה ופריכה - היא לא ביקרה יותר מדי.

מה שנוצר על הדשא הוא מעין סאבלט ספורטיבי, כשחיפה הופכת לדיירת משנה ברחבה של אוהד לויטה. את החלק הגדול ביותר, הסלון, תפס עידן ורד, שלפני היריקה לכיוונו של מוטי מלכה היה מעורב בשני השערים הראשונים של חיפה. איפה הוא היה עד עכשיו?

5. "לספוג שער שוויון בתוספת הזמן זה מלמעלה", אמר אוהד קדוסי מבני סכנין לאחר שדן מורי מבני יהודה קבע בנגיחה 2-2, משלים בכך, יחד עם השער המצמק של אנדלובו מוקדם יותר, 45 דקות נחושות של האורחים.

"מלמעלה", זו דרך אחת, מקובלת על חלק מסוים מבני האדם, להסביר איך בני סכנין מאבדת שבוע שני ברציפות יתרון ביתי. תשובה אחרת עשוי לספק עידן ויצמן, שבמצב של 2-0 החליט לפרק את עוז ראלי במרכז המגרש וחטף כרטיס אדום. הראש שלו היה חסר באותה דקה, כמו גם בשער הראשון של הדרום אפריקאי, שהחל בכדור גובה לפיני בלילי, ובכדור הקרן שהוביל לשוויון של מורי.

כבשו לחיפה: גולסה (11), גדיר (51), תורג'מן (93) | כבש לב"ש: מלכה (83) | צהובים: דגני, צ'וצ'אליץ', תורג'מן (חיפה), אקסברד, גארידו (ב"ש) | שופט: אסף קינן | איצטדיון: ק. אליעזר | צופים: 8,000

ליגת WINNER

דקה 11 1-0 למכבי חיפה ורד מסיט ימינה לגולסה, שמ-16 מטר בועט חזק לרשת

דקה 45 קטן משגר מ-17 מטר למשקוף

דקה 51 2-0 ורד וקטן מתמסרים והכדור מגיע לגדיר, שחולף על פני גארידו וכובש

דקה 80 יחיא משגר פצצה ומרעיד את העמוד

דקה 83 2-1 טוואטחה יורה כדור על אקסברד, מלכה מנצל את הטעות ומצמק

דקה 93 3-1 גוזלן מפרגן בתוך הרחבה לתורג'מן, שקובע את התוצאה

מכבי נתניה 1)1(

כבש למכבי נתניה: חן עזרא (38) | כבש להפועל חיפה: יובל אבידור (45) | צהובים: דורה, (חיפה) | שופט: מאיר לוי | איצטדיון: הקופסא | צופים: 1,000

ליגת WINNER

דקה 18 אבוקרט בועט מ-20 מטר כדור שפוגע בקורה

דקה 37 דורה מכשיל את כליבאת ברחבה

דקה 38 1-0 לנתניה עזרא בועט את הפנדל, קאלה הודף, עזרא מגיע ראשון לכדור וכובש מקרוב

דקה 45 1-1 אבוקרט חוטף את הכדור מבן הרוש ומוסר לאבידור, שכובש בקלות

מ.ס. אשדוד 1)1(

כבש למ.ס. אשדוד: ישראל ראש (29) | כבש להפועל עכו: נ. פלצ'וק (26) | צהובים: פידליס (עכו) | שופט: אלון יפת | איצטדיון: הי"א | צופים: 1,500

ליגת WINNER

דקה 26 1-0 לעכו פלצ'וק בועט מ-16 מטר, משיג את הריבאונד אחרי הדיפה של מרציאנו ודוחק מקרוב פנימה

דקה 29 1-1 רביבו מגביה כדור חופשי לרחבה, ראש עולה מעל כולם ונוגח לרשת

דקה 32 שוב הגבהה טובה של רביבו, הפעם ביטון נוגח סמוך לקורה

דקה 59 פלצ'וק עובר שלושה שחקנים, אך הבעיטה שלו מ-16 מטר חולפת ליד הקורה

בני סכנין 2)2(

כבשו לסכנין: גנאים (34), קדוסי (43) | כבשו לבני יהודה: אנדלובו (65), מורי (90) | צהובים:קדוסי (סכנין), אדרי, אבו זייד, ראלי (בני יהודה) | אדום: ויצמן (סכנין) |שופט: לירן ליאני | איצטדיון: דוחא | צופים: 3,500

ליגת WINNER

דקה 34 1-0 לבני סכנין סכנין זוכה בכדור חופשי מ-20 מטר. חלאילה מסיט לחמד גנאים, שבועט חזק לחיבורים

דקה 43 2-0 אלקיים מגביה כדור לרחבה, האזורוב נוגח, אינוגבה שומט וקדוסי דוחק מקרוב

דקה 52 כרטיס אדום עידן ויצמן מתקל בחריפות את עוז ראלי ומקבל אדום ישיר

דקה 65 2-1 זגורי פורץ באגף שמאל ומגביה לרחבה. בלילי נוגח לקורה, אנדלובו מגיע ראשון לכדור וכובש ומקרוב

דקה 90 2-2 גלבאן מגביה כדור קרן, דן מורי נוגח פנימה

הפועל רמה"ש 0)0(

כבש למכבי פ"ת: ויקטור מרעי (60) | צהובים: בן שבת (רמה"ש), מרעי, קבהא, בן שבת, צמח, אוזן, מימון (פ"ת) | שופט: רועי ריינשרייבר | איצטדיון: ווינטר | צופים: 250

ליגת WINNER

דקה 23 צמח בועט מ-17 מטר היישר לידיו של לייבוביץ'

דקה 60 1-0 למכבי פ"ת צארביץ' נוגח, לייבוביץ' הודף לא טוב, מרעי מגיע ראשון לריבאונד וכובש משבעה מטרים

דקה 82 סויסה מגביה למסודי, שבועט מהאוויר למשקוף

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ