אחרי יובל נעים, יגיע תורו של קורנפיין?

כצפוי, נעים הודיע על התפטרותו מבית"ר ירושלים, וכעת מנסים מקורבי הבעלים ארקדי גיידמק לשכנעו להיפטר גם מאיציק קורנפיין. חנן אזולאי מונה למאמן זמני

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

1 אחרי שעברה אתמול סערה אחת, עם התפטרותו של המאמן יובל נעים, בהחלט יכול להיות שבית"ר ירושלים כבר בדרך לסערה הבאה. גורמים בעלי השפעה, שמקורבים מאוד לארקדי גיידמק, מנסים לשכנע את הבעלים לסיים את תפקידו של היו"ר איציק קורנפיין ולמנות אדם אחר לתפקיד. אחת הסיבות לכך היא שהיחסים בין קורנפיין לגל יוסף, אחד האנשים המקורבים ביותר לגיידמק, אינם קרובים כפי שהיו בעבר, ובין השניים קיימת מתיחות רבה.

בינתיים, בכל אופן, דואג קורנפיין להבהיר שהוא עדיין כאן. אתמול קיים אסיפה קשה עם השחקנים, וחזר על דברים שאמר כשמאמנים אחרים סיימו את עבודתם בקבוצה. "יובל לקח אחריות ועזב, אבל זה לא מסיר אחריות מאף אחד מכם", אמר היו"ר, "צריך להביא תוצאות ונשמה. אם לא תפנימו זאת ולא תתנו מה שאתם צריכים, שום דבר לא יעזור. יש מאבקים קשים ולכם יש אחריות כבדה. בתקופה האחרונה ראיתי דברים שלא התאימו לי, אבל הבלגתי כי לא רציתי להתערב בעבודה של הצוות המקצועי. בתקופה הקרובה אשב בכל אימון ואסתכל מהצד. אם אבחין במשהו קטן שקשור למשמעת, שחקנים ישלמו בכיס ויישבו לידי ביציע. מי שלא יפגין מחויבות, ישלם על כך".

נעים מזיל דמעה, אתמול במסיבת העיתונאיםצילום: ניר קידר

2 עוד לפני כן, ב-11:00, כינס נעים מסיבת עיתונאים בכפר המכביה. על פי התכנית המקורית, לצדו של המאמן היה אמור לשבת קורנפיין. אלא שהיו"ר בחר לוותר על האירוע, ולצד נעים ניצבו נציג הבעלים ישראל גולדשמיט והדובר אסף שקד. נעים, שהקריא את דבריו מתוך דף, שב והדגיש כי הוא זה שהחליט לעזוב והכחיש בתוקף כי קורנפיין דחק בו להתפטר.

"אני לא מצטער שהגעתי לקבוצה גדולה כמו בית"ר", אמר נעים, "אף מאמן לא רצה להגיע, אבל עשיתי את זה בלב שלם. אני עוזב מועדון חם ואוהב ומתפלל שבית"ר תצליח ותישאר בליגה. זה מועדון מאוד לחוץ. אי אפשר לעבוד בו עם לב חלש. אני מודה לקהל, למרות שהשבועיים האחרונים היו קשים. הגעתי לבית"ר רק מאהבה ואני עוזב מבלי לקבל שכר, מה שמאמנים רבים לא היו עושים. אני עוזב בלב כבד".

עשו לנו ליק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

למרות הפצרות מצד העיתונאים, שביקשו לברר מה עומד מאחורי החלטתו לסיים את תפקידו, נעים לא הסכים להרחיב ודאג להבהיר שיחסיו עם קורנפיין תקינים. "ברגע שהפסדנו לשתי קבוצות מהמגזר, זה כבר היה יותר מדי", הוסיף לאחר מכן, "בסופו של דבר, ההחלטה להתפטר היתה בידיי. אני לא חושב שעשיתי שגיאות. בית"ר נמצאת במקום בו היא צריכה להיות. אני עוזב את הקבוצה כשהיא נמצאת מעל לקו האדום".

נעים התייחס גם לשמועות בנוגע להידרדרות ביחסיו עם השחקנים בתקופה האחרונה. "זה לא נכון שאיבדתי את חדר ההלבשה", הבהיר, "הכוח שלי הוא בחיבור עם השחקנים. קידמתי שחקנים צעירים, שבעתיד יובילו את הקבוצה". לבסוף סיכם במשפט עמו יסכימו כנראה לא מעט מאמנים שעברו במועדון בשנים האחרונות: "אני מרגיש שבחצי שנה בבית"ר ירושלים ירדו לי עשר שנים מהחיים".

3 האיש שיתמודד עם הלחץ לעת עתה הוא עוזר המאמן חנן אזולאי, שישמש כמאמן זמני במשחק מחר מול הפועל רמת השרון. עוזרו יהיה בלם העבר של המועדון ומאמן קבוצת הנוער, סרגיי טרטיאק.

במועדון החליטו לתת לאזולאי את המושכות גם מפאת העובדה שלא נותר להם מספיק זמן להעביר מאמן אחר בבקרה התקציבית, וגם מכיוון שרצו להעניק לו הזדמנות. במידה שאזולאי וטרטיאק יצליחו מול רמת השרון, הם עשויים להישאר בתפקיד. אזולאי זוכה לתמיכה גדולה מצד השחקנים, ונחשב גם לדמות אהודה בקרב האוהדים, מעצם היותו שחקן בית לשעבר שנטל חלק בתקופות הגדולות של המועדון.

לאחר שהעביר אתמול את האימון, קיים אזולאי שיחת מוטיבציה עם השחקנים, במהלכה ביקש מהם להילחם למען המועדון. "אני מאמין בכם", אמר להם, "גידלתי את רוב השחקנים כאן. אעבוד איתכם, גם אם זה אומר שנישאר כאן שעות נוספות כדי להשתפר. אני לא מתכוון לוותר לאף אחד".

לעומת זאת, כל תוצאה פרט לניצחון - שתסבך את מצבה של הקבוצה בתחתית - צפויה להאיץ את הליך מינויו של מאמן אחר. בינתיים הבהיר קורנפיין לשחקנים כי עד תחילת השבוע הבא לא יפנה לאף מאמן. בניגוד לפרסומים, מועמדותו של דרור קשטן כלל לא עומדת על הפרק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ