המשימה של שחקני ק"ש: למנוע הפיצוץ, להתעלם מהבלאגן

למרות הפער בצמרת, קרית שמונה עומדת על סף פיצוץ. איזי שרצקי טוען כי בסך הכל סרב להכניס לחוזהו של רן בן שמעון סעיף יציאה למכבי חיפה, המאמן מתפלא על הדרך בה בחר הבעלים ובקבוצה מובכים: "המצב לא נעים"

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה הרוש

עד לפני מספר ימים, נראה היה ששום דבר לא יכול להפר את האווירה הפסטורלית בעירוני קרית שמונה. פער עשר הנקודות בצמרת העניק את השלווה הנחוצה לשחקני הקבוצה בדרך לאליפות. המאמן רן בן שמעון התגאה בשקט הנשמר בתוך המערכת, ובמיוחד במערכת היחסים בינו לבין הבעלים איזי שרצקי. אלא שהרומן קיבל השבוע טוויסט.

שרצקי הביע רצון להבטיח את המשך דרכו של המאמן בעונה הבאה, והתפוצץ כשבן שמעון התעקש להשאיר את הסוגייה פתוחה עד אפריל. האשמות שונות נשמעו תחת כל עץ רענן, בשיאן הקביעה של שרצקי כי "בן שמעון לא חכם". הבעלים הודיע כי ייתן למאמן שבועיים להודיע על החלטתו, בטרם ימונה לקבוצה מאמן לעונה הבאה. "המצב לא בריא ולא נעים", סבורים בקבוצה, "לא מציאותי לחשוב שדברים כאלה קורים".

אתמול הוסיף שרצקי שמן למדורה, כשמסר בהודעה לתקשורת: "מדי שנה, באחד במארס, נקבע מאמן הקבוצה לעונה הבאה מתוך ראייה עתידית. בתחילת ינואר הוצע לבן שמעון לחתום לעונה נוספת והמאמן ביקש להוסיף לחוזה סעיף יציאה למכבי חיפה. שרצקי דחה זאת מיד. השבוע נפגשו השניים ולמחרת התאכזב שרצקי שהפגישה קיבלה פומביות בתקשורת".

בן שמעון (מימין) ושרצקי בימים שלווים יותר, רק לפני כחודש. "כל העניין יצא מפרופורציות", מצר המנכ"ל יוסי אדרי, "ההד התקשורתי היה מיותר"צילום: ניר קידר

יעקב שחר, בעלי חיפה, שנקלע לסכסוך בין השניים, טען: "אני לא עוסק בסוגיית המאמן עד חודש אפריל. לא פנינו בשום צורה, ישירה או עקיפה, לאף מאמן. אנחנו לא מעורבים במה שקורה בקבוצות אחרות ואין לנו קשר למה שקורה בקרית שמונה".

כנראה שאין צודק וטועה בסאגה הזו. שרצקי מעוניין לסגור עם מאמן, כאשר בסביבתו טוענים: "ההתעקשות על בן שמעון היא מעבר להיבט המקצועי. החתמתו תבטיח גם את הישארות רוב הסגל בעונה הבאה. עזיבתו יכולה לגרור גם שחקנים אחרים".

גם חלק מהקולגות של שרצקי סבורים שנהג נכון. "איזי לא רוצה לקבל החלטה ברגע האחרון", סבור ג'קי בן זקן, בעלי מ.ס. אשדוד, "עדיף לו לדעת עכשיו אם רן ממשיך. ייתכן שיש לו מועמד אחר, והוא חושש לאבד אותו. גם אני במקומו הייתי אומר למאמן שיש לו שבוע-שבועיים. איזי מקבל תחושה שהוא בעדיפות שנייה וזה לא מתאים לו. אם קרית שמונה היתה עכשיו במקום התשיעי, גם אז בן שמעון לא היה מתעסק בסוגיית החוזה? לבן שמעון צריכה להיות חובה מוסרית להודיע מהר על החלטתו".

שרצקי פוסל את הטענות כי הוויכוח הנוכחי עלול לפגוע במאמצי האליפות. לטענתו, גם במארס 2008, כשהקבוצה נאבקה על מקום המוביל לגביע אופ"א, הודיע על מינויו של מישל דיין כמחליפו של בן שמעון בעונה שלאחריה, מה שלא מנע מהקבוצה להשיג את הכרטיס לאירופה.

אתמול חידד שרצקי את עמדתו כשטען כי גם בעונה שעברה סגר עם בן שמעון את המשך דרכו לעונה נוספת בתחילת מארס. "אף אחד לא שאל אז למה וכמה", אומר בכיר במועדון, "הקבוצה היתה במרכז הטבלה ולבן שמעון לא היתה בעיה לסכם לעונה נוספת הרבה לפני סיומה. בעונה שעברה זה היה בסדר ועכשיו לא? הרי אם רן לא היה מעריך שיוכל להגיע לחיפה, הוא כבר היה חותם".

המנכ"ל יוסי אדרי מוסיף: "ההד התקשורתי היה מיותר, אבל זה קרה וזהו. המטרה של כולנו היא לעצור את זה, כי יותר חשוב לא להוציא את השחקנים מפוקוס. ברור שזהות המאמן קריטית לקבוצה ולכן איזי דואג לסגור את זה מוקדם. גם עם השחקנים שמסיימים חוזה אנחנו יושבים עכשיו, במה זה שונה מלשבת עם מאמן? כל העניין יצא מפרופורציות".

את המניעים של בן שמעון, מנגד, קשה לפסול. מעבר לעובדה כי רומן עם מכבי חיפה קורץ לו, הוא משוכנע שמוקדם לעסוק בנושא כשהאליפות עדיין מונחת על הכף. אין לו השגות לגבי דרישתו של שרצקי לקבל תשובות, אך הוא מסתייג מהדרך. "מיותר לנהל את הכל בתקשורת ולחולל כזו סערה", אמרו אתמול בסביבת המאמן, "אפשר היה לסגור הכל בארבע עיניים. אין ספק שהבלגן הזה יחלחל לשחקנים, צריך לקוות שהם יידעו לעשות את ההפרדה. ברור ששרצקי עשה את זה כדי ללחוץ על בן שמעון לשבת אתו עכשיו, אבל הוא לא באמת קונה את זה". במועדון מעריכים כי אירועי הימים האחרונים לא יותירו למאמן ברירה, אלא לקבל החלטה עד השבוע הבא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ