"לא ניתן כסף לשיפוץ אצטדיון רמת גן - זה בזבוז"

יו"ר מועצת ההימורים תקף את אבי לוזון וההתאחדות שבתגובה טענו: "ללא התקפה על הכדורגל הסיקור היחיד שהיו מקבלים על מסיבת העיתונאים היה בטוויטר"

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה הרוש

יו"ר ההתאחדות אבי לוזון אמנם הצהיר לא פעם ולא פעמיים כי במהלך כהונתו ישופץ ללא היכר אצטדיון רמת גן ויוקם למעשה במקומו אצטדיון חדיש ומרהיב, אולם נדמה כי הדרך לשם תהיה ארוכה יותר משחשב. ואם מישהו בהתאחדות חשב לתומו כי מועצת ההימורים תעניק לפרויקט היומרני הזה של לוזון תמיכה כספית, מומלץ לו לחשוב שוב.

"לא ניתן כסף לשיפוץ אצטדיון רמת גן", הבהיר היום חד משמעית יו"ר מועצת ההימורים, צחי פישביין, במהלך מסיבת עיתונאים שקיימה הנהלת המועצה בה חשפה את הדוחות הכספיים של הארגון לשנת 2011. "זה אצטדיון אנטי-כדורגל. מיותר לבנות אצטדיון של 60 אלף מקומות רק בשביל כמה משחקים בודדים בשנה. זה בזבוז כספים מיותר. נבחרת ישראל צריכה לשחק בבירה, באצטדיון טדי, שמתוכנן להכיל 30 אלף מקומות. יש את האצטדיון שבונים בחיפה שבעוד שנה וחצי יהיה מפואר ויכיל 32 אלף מושבים".

פישביין עקץ את יו"ר ההתאחדות ואמר: "שמעתי שלוזון עזב את הבנק, הוא יכול לגייס משקיעים אם הוא רוצה לצורך הקמת אצטדיון לאומי. מהטוטו זה לא יגיע". במהלך הצגת הנתונים הכספיים של המועצה ציין פישביין את החשיבות בשקיפות מלאה ואף המליץ ללוזון "לנהוג בשקיפות דומה גם בענייניי ההתאחדות".

לוזון. הציע תקדים שנוסה בהצלחה בטורקיה והולנדצילום: ניר קידר

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים מספורט הארץ ישירות אליכם

מההתאחדות נמסר בתגובה כי "במועצת ההימורים מודעים לכך שללא התקפה על הכדורגל הסיקור היחיד שהיו מקבלים על מסיבת העיתונאים היה בטוויטר. ההתאחדות שקופה לפחות כמו המועצה, היא מבוקרת על ידי המבקר, רשם העמותות ומשרד הספורט. השאיפה שמשחקי הנבחרת ישוחקו באצטדיונים המכילים לפחות 30 אלף צופים. מטרת ההתאחדות להוזיל משמעותית את מחירי הכרטיסים ולהביא עשרות אלפי צופים למשחקים. טדי המשפוץ יהיה בהחלט ראוי לארח משחקי נבחרת, ובעתיד כך גם בחיפה. אנחנו משוכנעים שאצטדיון רמת גן ייבנה מחדש, וזה ייעשה בעזרת מועצת ההימורים".

מחכים למירוצי הסוסים

היעד המרכזי שהציב פישביין, יחד עם ראשי המועצה, הוא להגיע להכנסה שנתית של 3 מיליארד שקל תוך 3 שנים, כשכיום עומדות ההכנסות על 1.525 מיליארד שקלים - גידול של 8 אחוזים לעומת 2010, בנטרול ההכנסות שהגיעו בתקופת המונדיאל. את התקציב הגבוה שמעניק הטוטו מקבל הכדורגל - 97.3 מיליון שקלים שמהווים 45 אחוזים מסך ההקצבות, ולאחריו הכדורסל עם הקצבה של 37.4 מיליון שקלים (17 אחוזים מסך ההקצבות).

פישביין: "היעד להגיע ל-3 מיליארד שקלים הוא לא מופרך, זה בהחלט אפשרי. אנחנו מחכים לאישור סופי של הרגולטור לאשר הימורים על מירוצי סוסים, שיהוו מנוע צמיחה אדיר, ולצד שיפורים טכנולוגיים ויישום התוכנית להימורים מקוונים, ניתן יהיה לעמוד בזה. כיום, ההימורים הבלתי חוקיים בארץ מגלגלים כ-15 מיליארד שקלים, כך שבניהול נכון של כל המערכות ודחיפה של הימורים ישירים באינטרנט ובאמצעות הטלפונים הסלולאריים נוכל לנגוס משמעותי בהימורים הבלתי חוקיים".

עוד גילה פישביין כי העלה הצעה משותפת יחד עם מפעל הפיס לממן יחידה ייעודית שתפקידה יהיה להילחם בתופעת ההימורים הבלתי חוקיים. "ההימורים האלה עושים נזק עצום לחברה הישראלית", הוסיף פישביין, "מקווה שלאחר שיחה שתהיה לי עם המפכ"ל העניין הזה ייצא לפועל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ