משה בוקר

בית הדין של ההתאחדות לכדורגל העניש הערב (שלישי) את בית"ר ירושלים בשלושה משחקי רדיוס עם קהל, סגירת היציע המזרחי במשחק הקרוב מול בני יהודה. המועדון, שירד בשבוע האחרון מתחת לקו האדום, נקנס גם ב-30 אלף שקלים. העונש הקשה הגיע בעקבות זריקת כוס השתייה במשחק נגד מכבי תל אביב בטדי ובעקבות פיצוץ רימון העשן ביציע בקרית אליעזר במשחק מול מכבי חיפה ביום ראשון.

בבית"ר ירושלים היו פסימיים טרם הדיון אך גם הם לא חשבו שהעונש יהיה קשה כל כך. "זהו עונש שערורייתי, חסר היגיון ופרופורציות", נכתב בהודעה הרשמית מטעם המועדון. "במהלך כל העונה ספגה הקבוצה עונשים כבדים שפגעו ופוגעים בחוסר הספורטיביות והשוויוניות בליגה וזאת חרף המאבקים של ראשי המועדון להלחם באלימות ובגזענות. העונש שהוטל היום הראה שוב כי במוסדות ההתאחדות לכדורגל ובתי הדין שלה, קיימת אפליה בענישה כנגד בית"ר ירושלים, והעונש הקשה שהוטל על הקבוצה פוגע בצורה אנושה במאבקי ההישרדות בליגה".

רימון העשן ביציע של אוהדי בית"ר בקרית אליעזרצילום: שרון בוקוב

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים מספורט הארץ ישירות אליכם

עוד נכתב כי "לא ייתכן שעל מעשים דומים קבוצות אחרות נענשו בקנס כספי זעום, ואילו כשהנאשמת הינה בית"ר ירושלים, העונש נקבע מראש לענישה החמורה ביותר. התחושה היא כי בהתאחדות לכדורגל ובתי הדין שלה, החליטו לקבוע את זהות היורדות בבית הדין ולא על המגרש באופן ספורטיבי. הדיין ישראל שמעוני בפסיקתו הציג שוב חוסר הגיון וחוסר מידיות בעונש החסר פרופורציות. המועדון יערער על ההחלטה השערורייתית וחסרת ההיגיון".

ההודעה ננעלה ברמיזה למעורבות ההתאחדות לכדורגל בקבוצה נוספת שנמצאת במאבקי הירידה: "כל מי שעיניו בראשו, מבין בהסתכלות מבהירה בטבלה ובקבוצות שבסכנת ירידה, את המגמתיות בענישה כנגד בית"ר ירושלים, והמבין יבין".

גם מכבי תל אביב עמדה היום לדין בגין קריאות גזעניות לעבר שחקן הפועל תל אביב, סלים טועמה. המועדון מקרית שלום נענש בסגירת יציע 10-11 לשלושה משחקים וקנס של 30 אלף שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ