המבחן הראשון של גוטמן: מתרכזים במחמאות, ובטקטיקה

בבכורה שלו כמאמן הנבחרת, מעוניין אלי גוטמן לנצל את משחק הידידות מול אוקראינה כדי "לראות אם המסרים שהועברו לשחקנים באמת עברו"

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בוקר

גם ביום האימונים השני שלו כמאמן נבחרת ישראל, ניסה אלי גוטמן להפגין חדשנות וגישה רעננה. לקראת משחק הידידות הערב מול אוקראינה (19:00, המושבה, ערוץ 1), מבטל גוטמן את טענות קודמיו לגבי חוסר בימי אימונים. מאמני הנבחרת בעבר הרבו להתלונן על כך שבהתכנסויות קצרות קשה להם להנחיל שיטת משחק וסגנון.

"המטרה שלי מול אוקראינה היא לראות אם המסרים הטקטיים שהועברו לשחקנים בימים האחרונים ובשלוש האסיפות הטקטיות שעשיתי באמת עברו", אמר אתמול מאמן הנבחרת, "אם זה יקרה, אהיה מאוד מרוצה. התוצאה חשובה, קודם נשחק כדי לנצח, אבל המטרה החשובה היא לבדוק את מידת ההפנמה של הדרך בה אני רוצה לראות את הנבחרת משחקת".

גוטמן ניצל את הימים האחרונים כדי לערוך אימונים שמבוססים על טקטיקה. "מדובר במסרים בסיסיים", ניסה להסביר אתמול, "המטרה היא לראות שחקנים קרובים בהגנה, על בסיס שני קווים ישרים של ארבעה ועוד ארבעה שחקנים. עם חילוץ הכדור, צריך להתפרס על כל המגרש והמגנים צריכים לרוץ על הקווים. עבדנו על זה באימונים ואני מקווה לסכם את המשחק ולומר שהכיוון חיובי. אני מקווה שדרך הניצחון יובנו המסרים שלי".

כל השחקנים בנבחרת החמיאו לגוטמן, חלקם גם ערכו השוואה עם קודמו, שלא החמיאה ללואיס פרננדז. "אלי אמר שלא ישנה עמדות לשחקנים ושכל אחד ישחק בעמדה שלו", אמר אלמוג כהן, "יש לו דרך, בלי מחבואים ובלי הפתעות. לפרננדז היתה את הדרך שלו, הוא אהב לבדוק דברים, אבל אין טעם להשוות ביניהם. צריך לחשוב על העתיד ועל התוצאות".

מעמדו של הקפטן יוסי בניון עלה שוב על הפרק, כשגוטמן הכריז כי "זו תהיה נבחרת שמורכבת מקבוצה ולא משחקנים בודדים. היא תתבסס על בניון, מליקסון, רפאלוב וזהבי. מי שראה את בניון במשחק של ארסנל מול טוטנהאם הבין באיזה כושר הוא נמצא". גם ערן זהבי התייחס למעמדו של הקפטן: "יוסי היה ונשאר המנהיג, הוא שחקן חשוב. אין בכלל שאלה בנוגע לשאלה אם הוא צריך לשחק".

בניון עצמו אמר: "ראיתם שאני בכושר טוב. שחקן בלי כושר גופני לא יכול לעמוד במשחק בקצב כמו זה שהיה מול טוטנהאם. מקומי אף פעם לא היה מובטח בנבחרת. ביקורת היא חלק מהכדורגל. חלק ממנה מגיע מאנשים שפועלים מתוך אינטרס אישי, ואליהם אני לא צריך להתייחס. אלי רשאי היה לא להזמין אותי. כל עוד ירצו אותי, אגיע לנבחרת. זה כבוד גדול עבורי. כמו אלי, תמיד אמרתי שנבחרת זו קבוצה שלמה. כולם, בלי קשר לגיל, צריכים לקחת אחריות. רק ככה נצליח".

ההנחה של לוזון

אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות, הודיע אתמול על הוזלת מחירי הכרטיסים למשחקי הנבחרת במוקדמות המונדיאל. מינוי ליציע המזרחי יעלה 300 שקל ו-150 שקל לילדים. ביציעים המערביים יעלה מינוי 450 שקל. ליציעים האחרים לא יימכרו מינויים, אך כרטיסים בודדים יימכרו במחיר 50 שקל למבוגר ו-25 לילד. מכירת המינויים תחל בשבוע הבא. לוזון הוסיף כי הוא קרוב להגיע להסכם עם כל קבוצות ליגת העל על הוזלת כרטיסים למחיר אחיד של 50 שקל, למעט יציע מרכזי בכל איצטדיון.

על רשמיו מהאימונים של גוטמן, אמר יו"ר ההתאחדות: "רואים שאצלו הכל מסודר. יש שיטה, יש דרך, יש אימון טקטי ברמה גבוהה. אני בטוח שהדרך של גוטמן בנבחרת תהיה טובה, יסודית ומסודרת. הדרך לא פחות חשובה מההצלחה. אני לא מבטיח שנעלה למונדיאל, אבל נעשה הכל כדי להיות נבחרת טובה שמביאה קהל למשחקים, מציגה כדורגל חיובי ונקווה גם לעלות".

הרכב נבחרת ישראל: אוואט, שפונגין, בן חיים, גרשון, בן דיין, נאתכו, אלמוג כהן, רפאלוב, מליקסון, בניון, ברדה.

הרכב נבחרת אוקראינה: שובקובסקי, בוטקו, מיכאליק, חאצ'רידי, סלין, הרמאש, טימושצ'וק, גוסב, יארמולנקו, מילבסקי, וורונין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ