אלי כהן עולה להתקפה: "הדיינים שוחטים את בית"ר"

"אם הייתי צריך לקבל היום החלטה בשם המועדון, הייתי מוותר על הפלייאוף ומבקש מההתאחדות לכדורגל שפשוט תוריד אותנו ליגה", אומר המאמן

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בוקר

בבית"ר ירושלים מתכוננים למשחק מחר מול המוליכה מקרית שמונה, אבל הראש של אנשי הקבוצה נמצא במקום אחר. במועדון עסוקים בערעור שיוגש ביום ראשון לבית הדין העליון בנוגע לעונש שהוטל השבוע על הקבוצה - שלושה משחקי רדיוס. בבית"ר אסרו על השחקנים להתבטא בנושא, אבל בחדר ההלבשה הם דנים בו בהרחבה. חלקם אף דורשים מהיו"ר איציק קורנפיין להחרים את משחקי הפלייאוף. גם המאמן אלי כהן, שבמקביל לעיסוק בעניינים מקצועיים ניסה בימים האחרונים להרים את מורל שחקניו, נשמע במצב רוח קרבי.

"יש לא מעט גורמים שרוצים להוריד את בית"ר ירושלים לליגה השנייה", אמר המאמן ל"ספורט הארץ", "אם הייתי צריך לקבל היום החלטה בשם המועדון, הייתי מוותר על התענוג להשתתף במשחקי הפלייאוף ומבקש מההתאחדות שפשוט תוריד אותנו ליגה בסיום העונה. עדיף שנרד בכבוד ולא בעקבות החלטה שערורייתית וחסרת היגיון של בית הדין. לא יכול להיות שבית"ר תקבל עונש חמור על כל עבירת משמעת".

כהן טוען כי בית הדין מושפע מהתקשורת. "אי אפשר להתעלם מהפרסומים הרבים נגד בית"ר ירושלים. יש עליהום תקשורתי נגד האוהדים של בית"ר. כשמאות אוהדים של מכבי תל אביב יוצאים להפגין בקרית שלום, אז מדובר בכמה עשרות אוהדים. כשמאות ואלפי אוהדים של הפועל תל אביב יוצאים להפגין נגד אלי טביב, אומרים שזה קומץ. אבל כשמדובר בבית"ר ירושלים, שני אוהדים הופכים להיות קומץ".

אלי כהן. "שיגידו בצורה גלויה: ‘אנחנו רוצים לראות את בית"ר ירושלים בליגה השנייה'"צילום: שרון בוקוב

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים מספורט הארץ ישירות אליכם

בימים האחרונים קיבל כהן חיזוקים רבים לתחושותיו מהשחקנים. לדבריו, קיימת בקרבם תחושה לפיה המועדון לא מקבל את הכבוד הראוי לו כאחד מארבעת המועדונים הגדולים בכדורגל הישראלי. "עם כל הכבוד לשאר הקבוצות, כולן עדיין מחכות למשחק ביתי נגד בית"ר ירושלים. עבדתי במועדונים קטנים שחיכו עונה שלמה למשחק הזה כדי לעשות קופה ולשלם משכורות. גם כשאנחנו מדורגים בתחתית, הקבוצה מביאה 2,000 אוהדים לקרית אליעזר. כולם התפרנסו בכבוד מבית"ר ירושלים.

"בתקופה הקשה, כשהמועדון נאלץ למכור את רוב נכסיו כדי לשרוד, באים דייני בית הדין ופשוט שוחטים את בית"ר ירושלים. במקום להעניש את המועדון כביכול באמצעות פסק דין, עדיף שיגידו בצורה גלויה: ‘אנחנו רוצים לראות את בית"ר בליגה השנייה'. עם כל הכבוד לשאר הקבוצות, לליגת העל אין זכות קיום בלי בית"ר ירושלים. זו לא סיסמה. נכון שיש קומץ של עשרות אוהדים שמתנהגים בצורה לא מכובדת ואפילו אלימה, אבל זה לא מצביע על כלל אוהדי בית"ר".

בימים האחרונים קיים כהן אסיפות ושיחות אישיות עם השחקנים, בהן ביקש מהם לנסות להתעלם מהעונש ולהתרכז בקרית שמונה. "אמרתי לשחקנים ‘בואו נוכיח לכולם, ובעיקר לבית הדין, מה המשמעות של טדי עבור בית"ר ירושלים'. הסברתי שאם ננצח את קרית שמונה, נוכיח לכולם שבית"ר זקוקה לטדי על מנת להישאר בליגה".

המאמן טוען כי קשה לשחקנים ולאוהדים להתנתק מתחושת הקיפוח. "התחושה הזו מלווה את כולם וזה משליך גם על האוהדים. בבית הדין לא יודעים להעריך את המלחמה שמנהל קורנפיין נגד האוהדים האלימים. אני לא מכיר יו"ר או בעלים בכדורגל הישראלי שנלחם כך נגד אלימות מצד האוהדים. שורשי המאבק של האוהדים הקיצוניים בקורנפיין נעוצים בשיתוף הפעולה שלו עם המשטרה, כשהחל להעביר שמות של אוהדים אלימים. במקום שבית הדין יעריך את הפעולות שהמועדון נוקט, הוא מעניש את בית"ר ומעניק פרסים לקבוצות אחרות.

"אז נכון שעדיין יש אוהדים לא מחונכים, אבל אין לבית"ר ירושלים רישיון לעצור אוהדים. אם רוצים להעניש את המועדון, שייתנו לו קודם כל את הסמכות למנוע מאוהדים בעייתיים להיכנס למשחקים, לאפשר לאנשי האבטחה לעשות את עבודת המשטרה ולהרחיק אוהדים גם במהלך המשחק. אי אפשר לדרוש מבית"ר לדאוג לסדר בלי לתת לה את הסמכות שיש למשטרה. אם המשטרה לא עושה את המוטל עליה, אי אפשר להפיל את התיק על בית"ר.

"כשאני מגיע לבית וגן ורואה את השחקנים ומה נהיה מהמועדון, בא לי לבכות. גומרים את המועדון הזה בגלל שניים-שלושה אוהדים שמנסים להרוס את בית"ר, ובית הדין והתקשורת נותנים לכך יד".

קרית שמונה. עם חזרתם של ארבעת שחקני הנבחרת, הקבוצה התאמנה בסגל מלא לראשונה השבוע. איתן טיבי (מתיחה בשריר) וברק בדש (רגישות ברגל) צפויים להיעדר מהמשחק מחר מול בית"ר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ