משה הרוש

כלל ידוע הוא שהצד המפסיד אורז את חפציו, מפנה את היציעים ומשאיר את המחנה הנגדי לחגוג לבדו. הערב (שני) בבלומפילד הכלל הזה הופר ברגל גסה. השופט מנשה משיח שרק לסיום והאלפים כולם – אדומים וצהובים - נותרו במקומם. מכבי כדי לחגוג, הפועל כדי למחות ולפרוק תסכולים. ולא נגד אלי טביב לשם שינוי.

"ביזיון, בזיון", נבחו כולם לעבר צוות השופטים וסירבו לנטוש את היציעים. 13 כרטיסים צהובים, שני מורחקים באדום (ידין וטועמה), חפצים מושלכים מכל עבר, כוחות אבטחה גדולים פרושים על הדשא ומסוככים על השופטים. שדה קרב במלוא כיעורו. נכון היה גם משחק, מכבי ניצחה, אבל ההצגה כולה שייכת למשיח. היה מי שצעק "זה מה שהיתה צריכה מכבי כדי לנצח - משיח". העיקר שהדרבי נצבע צהוב.

זה דווקא התחיל בדיוק מאותה נקודה שבה הסתיימו כל המפגשים הקודמים. הנה, מכבי רואה אדום מול העיניים ושוב עושה במכנסיים. זו היתה התחושה שליוותה את כולם בבלומפילד במשך דקות ארוכות. כבר ארבע שנים שהשם 'הפועל' מעביר בהם צמרמורת וגורם להם להתקפי חרדה. את המחסום הזה השתוקקו שחקני מכבי לפרוץ ולהכריז על תום הבצורת וההגמוניה האדומה בעיר.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים מספורט הארץ ישירות אליכם

חניכיו של ניר לוין לא ממש התיימרו לאתגר את החוליה האחורית של היריבה. את הבמה הם השאירו לחבורה של ניצן שירזי לעשות בה כמעט כרצונם - עד השער של גיא חיימוב. "נשמור על המולדת ונסתפק בעקיצה מזדמנת" - זה היה המוטו שלהם, זו היתה תוכנית המזימה שרקח עבורם לוין. נאאל חוטבא סיפק להם את מבוקשם בדקה ה- 42 אחרי שהכשיל את יואב זיו ברחבה ושלח את אלירן עטר לנעוץ מהנקודה הלבנה.

עם פתיחת המחצית נפתח בליץ על השער של חיימוב. שירזי לא האמין שהעיניים שלו אכן רואות את אשר מתחולל מולו. הוא היה צריך לסטור לעצמו כדי להבין איך הכדור של נוסא איגייבור פוגש את האצבעות של חיימוב ברגע האחרון, איך עומר דמארי לא מרגיע לו את העצבים ומקפיץ את האלפים, ולמה טוטו תמוז מתעקש לחפור ללא תועלת. במכבי חיפשו כל דרך לשתות את השעון. השופט סייע להם ופיזר כרטיסים לכל מאן דבעי.

סוף סוף ניצחון צהוב. עטר (מימין) ויצחקי חוגגים בבלומפילד, הערבצילום: ניר קידר

מטרים ספורים ישבו אלי טביב ומיטש גולדהאר האחד מהשני. האחד לא ראה את קבוצתו ללא עזרים טכנולוגיים למעלה משלושה חודשים, השני לא זכה עדיין לצבוע את תל אביב בצהוב. גולדהאר התמקם כמה שורות מעל טביב. אולי כי חשב שזו הדרך היחידה שלו להביט על היריבה העירונית מלמעלה. אם לא דרך הדשא, אז שיהיה לפחות ביציע. הדרבי היווה עבור כל אחד מהם מעין גלולת הרגעה להמונים. אין הרי כמו הבכורה על העיר כדי להשכיח מהאוהדים - ולו לרגעים בודדים - את העובדה שהמועדון שלהם נמצא בידיים הלא נכונות, מבחינתם. השופט, כאמור, דאג לשחרר את שניהם מהלחצים. כל האש נותבה אליו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ