משה בוקר
ספורט הארץ
משה בוקר
ספורט הארץ

הכדורגל הישראלי ידע לא מעט מראות קשים בעקבות מעשי אלימות של אוהדים, אולם נראה כי קו אדום נוסף נחצה אמש בעקבות התפרעות אוהדי הפועל תל אביב במשחק ההפסד בדרבי. הבוקר (שלישי) נדרש יו"ר ההתאחדות אבי לוזון לאירועים בראיון לתוכנית "נכון להבוקר" בגלי צה"ל.

"יצאתי מוקדם כי ראיתי את הכתובת על הקיר, ידעתי שהולכת להתפתח מהומה. כשאתה רואה לפני המשחק את אוהדי הפועל תולים שלטים שכולם שנאה טהורה, אתה יכול לתאר לעצמך מה השלב הבא", אמר לוזון, "צריך לבוא לכדורגל מאהבה, לא משנאה".

יו"ר ההתאחדות הזכיר כי "במשך חודשים ביקשתי להיפגש עם מפכ"ל המשטרה כדי לדון איתו על הדברים הללו, אך כל הפגישות בוטלו. כבר התרעתי בעבר בתקשורת שהמשטרה צריכה לעשות מעשה". לוזון טען ש"כל האחריות, מההתחלה ועד הסוף, מוטלת על המשטרה. להם יש את היכולת והזכות לקבוע כמה שוטרים יהיו במגרשים. כשיש אירועים כמו דרבי או משחק של בית"ר ירושלים נגד הפועל תל אביב, ברור שיהיו יותר שוטרים, בניגוד למשחקים אחרים ונפיצים פחות המשטרה טעתה בהערכה של רמת המסוכנות".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים מספורט הארץ ישירות אליכם

יכול עדיין לתקן את המעוות. לוזוןצילום: ניר קידר

לוזון התייחס גם לעונש שצפויה לספוג הפועל תל אביב, שלחובתה עומד עונש הפחתת 2 נקודות על תנאי בבית הדין של ההתאחדות: "ברור לי שיהיו כמה משחקי רדיוס, אבל אני לא קובע את העונש ולא רוצה לומר את דעתי כדי שלא יטענו אחר כך להתערבותי בעניין".

על שיבוצו של השופט מנשה משיח למשחק הטעון אמר לוזון כי "מדובר באחד השופטים הבכירים שלנו, שופט בינלאומי. הכי קל היה לשבץ לכל המשחקים הקשים את אלון יפת או מאיר תבריזי, אבל עוד שנתיים הם אמורים לפרוש וצריך לחשוב על הדור הבא. אני לא מתכוון להתערב בהחלטות איגוד השופטים".

איגוד השופטים: אחד הדוחות החמורים בשנים האחרונות

באיגוד השופטים טענו הבוקר כי מדובר באחד הדוחות החמורים ביותר שהוגשו בשנים האחרונות על ידי שופט בליגת העל. באיגוד דוחים את הטענות בדבר הצבתו של מנשה משיח וציינו כי מדובר בשופט בכיר ובינלאומי. הדו"ח עצמו אמור להגיע מחר (שלישי) לתובע ההתאחדות שלום אבן עזרא וההערכה היא שהדיון בענייינה של הפועל תל אביב יתקיים בשבוע הבא.

עם זאת, בכיר באיגוד אמר כי "נראה שבכדורגל הישראלי רק אלון יפת ומאיר לוי משדרים לשחקנים סמכותיות. זה לא גורע מהיכולת של השופטים האחרים, אבל יפת ולוי סיגלו לעצמם כח הרתעה משמעותי. הם מיצבו עצמם בדרגה אחת מעל כולם". אותו בכיר הסביר ש"מבט בעיניים מלוי או יפת הוא הרבה יותר מכרטיס צהוב ששולט שופט אחר. לשופטים אחרים אין את זה ולכן הם שולפים כרטיסים צהובים".

במשטרה הוחלט בינתיים להרחיק מהמגרשים עד תום העונה שניים מאוהדי הפועל תל אביב שנעצרו אמש, וחמישה נוספים הורחקו לחודש. (משה הרוש)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ