כבר לא "הבייבי של טביב"

אביחי ידין היה יכול לעשות ככל העולה על רוחו בהפועל ת"א בזכות הגיבוי מהבעלים. אחרי ההשתוללות בדרבי, גם אלי טביב נכנע: "הוא הרגיש שמותר לו הכל כי האוהדים מאחוריו. זו התוצאה של המחאה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

קשה לומר שאנשי הפועל תל אביב הופתעו לראות את אביחי ידין רץ כאחוז טירוף לעבר השופט מנשה משיח בסיום ההפסד 1-0 בדרבי. זו, אומרים בהפועל, תוצאת מדיניות טיפוחו של ידין, עד לא מזמן הבן המועדף על הבעלים אלי טביב. הבעלים היה שם בשביל הילד מהפועל כפר סבא יותר מפעם אחת, עד אירועי הדרבי.

"זה מקרה קלאסי בו הגולם קם על יוצרו", הסבירו במועדון, שצפוי לספוג עונש קשה בגלל האירועים בסיום המשחק. רבים האשימו את ידין, שעמד על סף תקיפת השופט, בשלהוב היצרים. "אני יודע שעשיתי טעות ואשלם עליה", אמר אתמול ידין, "במקום להמשיך להלהיט, מה שחשוב זה להרגיע. אם סיימתי את העונה או לא, נדע ביום ראשון".

"ברור שהתאכזבתי מההתנהגות של ידין", אמר טביב ל"ספורט הארץ", "לא נתתי לו להרגיש שהוא יכול להרשות לעצמו. גם ידין וגם סלים טועמה יועמדו לוועדת משמעת פנימית וייענשו בחומרה. הלגיטימציה להתנהג כמו שהוא התנהג, וכמוהו גם שחקנים אחרים, הגיעה מהקהל. שחקנים כמו ידין, טועמה ושי אבוטבול הרגישו שהכל מותר להם כי יש להם גב מהאוהדים. מחאת האוהדים איפשרה להם לעשות מה שבא להם, להתלונן כל פעם, לבקש שדרוגים ולבוא בטענות מתוך ידיעה שהקהל מאחוריהם. זו התוצאה של המחאה. לא מעט שחקנים פנו אלי אישית ואמרו לי שמחאת האוהדים מפריעה להם ומשפיעה על האווירה והיכולת שלהם. עכשיו כולם רואים את זה".

ידין (מימין) וטביב חוגגים אליפות. "הלגיטימציה להתנהג כמו שהוא התנהג, וכמוהו גם שחקנים אחרים, הגיעה מהקהל", אומר הבעליםצילום: ספי מגריזו

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים מספורט הארץ ישירות אליכם

אל לטביב לבוא בטענות לידין. "אם יש לטביב טענות, שיפנה אותן רק לעצמו", אומרים בהפועל. האירוע המביך שהתחולל במלון באיינדהובן בתחילת נובמבר, במסגרת ההכנות למשחק בליגה האירופית מול פ.ס.וו, הוא רק דוגמה אחת. ידין הצטרף לנסיעה למרות שריצה הרחקה מאירופה והרגיש כי הוא משוחרר מהנהלים המקובלים. כשהתבקש להפקיד את דרכונו בידי היו"ר דאז דורון אוסידון, כפי שנדרש מכלל השחקנים, סרב בתוקף. רק אחרי דין ודברים, ובהתערבות תקיפה של המנכ"ל ניר ענבר, התרצה השחקן.

"בכל מצב נורמלי", סבור גורם במועדון, "האירוע הזה לבדו היה גורר עונש כבד". ידין יצא נקי, מיותר לציין. אלא ששם זה לא נגמר. ערב המשחק, בעוד השחקנים נעולים בחדרם, ירד ידין ללובי המלון, בדרכו אל בר מקומי. אוסידון, שישב בלובי, הודיע לו חד משמעית כי נאסר עליו לצאת. "מי אתה בכלל?", ירה ידין לכיוונו, "אתה לא מסוגל להחליט פה כלום. לא שואל אותך בכלל. אתה כלומניק".

עדים שנכחו במקום סיפרו כי בין השניים התחולל ויכוח קולני, שכלל גידופים קשים מצד השחקן. שוב היה זה ענבר שנדרש להרגיע את הקשר ולשכנעו להישאר במלון. "זה היה מחזה הזוי, שחקן יוצא נגד היו"ר בלי לדפוק חשבון", נזכרו עדים לתקרית, "היתה פה הפקרות מוחלטת. ידין הרגיש אדון לעצמו. הוא ידע שיש לו גב מטביב ושאף אחד לא יכול לעשות לו כלום". כך אכן היה - ידין שוב יצא נקי.

זרעי הפורענות נשתלו בקיץ האחרון. חבריו לקבוצה מעידים כי "הוא חש תסכול מכך שנשאר בהפועל בעוד רוב הכוכבים יצאו לאירופה". אם זה היה תלוי במאמן דאז, דרור קשטן, "ידין היה נבעט מהקבוצה כבר בקיץ", כדברי מקורבים למאמן. ידין זכה לגיבוי גורף מטביב לאחר התקרית בינו לבין קשטן במחנה האימונים, כשיצא בהפגנתיות ממשחק האימון נגד האנובר וכיוון את כעסו לעבר המאמן. התקרית לא גררה אף תגובה משמעתית.

לא חלף זמן רב והשניים שוב עלו על מסלול התנגשות, הפעם כשידין קיבל במורת רוח מופגנת את החלטתו של קשטן להציבו בעמדת הבלם. "אם טביב היה מעניק גיבוי לקשטן", אומרים מקורבים למאמן הקודם, "ידין היה מתיישר או מוצא עצמו מחוץ למועדון. כמעט עם כל אחד היה לו עימות. זה הטיפוס. הוא גם נתפש כמי שהתסיס לא פעם את אבוטבול במאבקו על החוזה המשודרג. הרבה פעמים הוא היה מתרברב בסכומים שהוא מקבל (250 אלף דולר לעונה, מ"ה). לא במקרה ניצן שירזי כינה אותו 'פרחח'. הבעיה שטביב בחר בסוף להיפרד מקשטן ונשאר עם ידין. עכשיו זה מתפוצץ לו בפרצוף".

היו ימים. ידין וטביב חוגגים אליפות בטדי

טביב ביקש להבהיר כי "קשטן לא רצה לזרוק את ידין מהקבוצה, אלא רק להשעות אותו וזה מה שהוא עשה. כשקשטן רצה לקנוס אותו ב-15 אלף דולר, התייעצתי עם היועץ המשפטי ונאמר לי שאי אפשר לקנוס אותו כי זה לא נעשה בהליך משפטי מקובל וזה לא חוקי".

במקרה אחר, ידין דווקא נקנס בנוהל המקובל. היה זה אחרי השעייתו משלושה משחקים בליגה האירופית, אחרי האדום שספג במשחק נגד ראפיד בוקרשט. על ידין הוטל קנס כבד של כ-100 אלף שקל. חמישה חודשים חלפו מאז והקנס טרם קוזז משכרו. "מוזר", תהו גורמים במועדון, "דווקא בענייני כספים טביב יודע טוב מאוד להתחשבן, וכשזה הגיע לידין הכסף לא קוזז".

טביב הודיע אתמול: "יש לו קנס ולא ויתרנו לו עליו. הקנס הזה יקוזז בוודאות משכרו של ידין. יש לו חוב די גדול, הוא רק ביקש שנדחה מעט את קיזוז הקנס כי היו לו בעיות כספיות. הקנס הזה יילקח ממנו, מלה שלי". אולי אחרי ועדת המשמעת הפנימית שתיערך לו בימים הקרובים בגין אירועי הדרבי. הקנס הרי צפוי לתפוח משמעותית.

כשבמועדון מתבקשים להסביר את החיבור ההדוק בין הבעלים לשחקן - שהגיע יחד עם טביב מכפר סבא ב-2009 - מייחסים שם לידין את תפקיד "העיניים והאוזניים של טביב בקבוצה". בכירים במועדון טוענים כי לא פעם התעדכן טביב בנעשה בקבוצה בעזרת שיחות עם הקשר. כולם ידעו לכנות את ידין "הבייבי של טביב".

על פי טענות בקבוצה, לפני כחודשיים, כשמספר שחקנים השתעשעו ברעיון להשבית את האימונים בגין אי תשלומי מענקים, הודיע ידין חד משמעית כי אינו מתכוון ליטול בכך חלק. טביב הרי תמיד היה שם בשבילו.

טביב ביקש להזים את השמועות על כך שקיבל הצעות למכירת המועדון. "בניגוד לפרסומים שקריים - הקבוצה לא למכירה. מי שמפיץ שקרים הם גורמים אינטרסנטים שרצונם להשתלט על הקבוצה. הפנטזיה שלהם צפויה להישאר בגדר חלום רחוק. הקבוצה שווה בעיניי הרבה יותר מכל סכום שיפריחו. מופרך לחשוב שבריונות האוהדים הקיצוניים תפגע בי כלכלית. לצערי, הפגיעה היא אך ורק בקבוצה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ