האלימות בכדורגל נמשכת: אוהדי פ"ת ניסו לתקוף שופט

שני אוהדים פרצו למגרש ונעצרו על ידי הסדרנים. בסוף השבוע הכה מאבטחו של אלי טביב צעיר שלטענתו זרק אבנים על ביתו של הבעלים

משה בוקר
משה הרוש
ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ערב החלטת בית הדין של ההתאחדות לכדורגל על העונש של הפועל תל אביב בעקבות אירועי הדרבי, האלימות בכדורגל הישראלי נמשכת. עם שריקת הסיום למשחק באצטדיון המושבה, בו ניצחה בית"ר ירושלים את מכבי פתח תקוה, פרצו שני אוהדי הקבוצה המקומית ורצו לעבר השופט אלון יפת כשהכוונה היא ככל הנראה להכותו. ויקטור מרעי חלוצה של פתח תקוה ומנחם נידם, מנהל בית"ר, הצליחו להשתלט על השניים ולהעבירם לידי הסדרנים. השניים, בני 15 ו-16 הועברו לידי השוטרים. אלון יפת יציין את האירוע בדו"ח השיפוט והקבוצה צפויה להיענש.

מאמן בית"ר אלי כהן התייחס לאירוע בסיום ואמר כי "אני מקווה שלא פגעו בשופט. זה היה עושה נזק גדול לכדורגל. הגיעו מים עד נפש עם כל האלימות הזאת בכדורגל".

בסוף השבוע הוגשה למשטרת ישראל תלונה דו צדדית לאחר שהבעלים של הפועל תל אביב, אלי טביב ומאבטחו האישי תפסו אוהד בן 17 שלטענתם זרק אבנים אל בית הבעלים וניפץ את החלון. בין המאבטח לאוהד התפתח דין ודברים, כשהשניים הגישו תלונות אחד נגד השני על אלימות ונחקרו במשך כמה שעות במשטרה.

האוהד טען כי לא השליך אבנים, אלא רק הפגין מחוץ לביתו של טביב. מהמועדון נמסרה התגובה כי ""שוב הגיע מתפרע לביתו של טביב והשליך אבנים תוך סיכון בני המשפחה. טביב לא ייכנע לבריונים וימשיך במלחמתו למען הקבוצה".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים מספורט הארץ ישירות אליכם

ביום חמישי הפגינו כ-20 אוהדי הפועל תל אביב במתחם וולפסון. בהנחייתו של טביב הגיעו כוחות משטרה למקום ועיכבו לחקירה שניים שהבעלים סימן כ"בעייתיים". בהמשך היום נערף עימות בין טביב לאוהדים בתחנת המשטרה והם שוחררו כעבור כמה שעות.

בשבוע שעבר התייחסה שרת התרבות והספורט לימור לבנת לאירועים האלימים בכדורגל. לבנת, שלא היתה בארץ בזמן האירועים, כינתה את הנעשה עם שריקת הסיום כ"פיגוע ספורטיבי". לבנת אמרה בנחרצות כי "זה הזמן להכות בברזל בעודו חם. אתם (ההתאחדות) צריכים לשתף פעולה עם המשטרה, המשחק היה ביום שני ורק ביום ראשון יתקיים הדיון. קרה כאן דבר חמור שלא היה אולי כבר עשרות שנים, והאמצעים צריכים להינקט מיד. אם נעצרים 25 אוהדים וכולם משוחררים אחרי 24 שעות, משהו כאן לא בסדר. כל עוד לא יישבו כאן אנשים במעצר או בבית סוהר, אלה שהתפרעו במגרשים ואלה שפצעו, זה לא ייפתר".

עוד אמרה השרה לבנת כי "הטיפול במקרים הללו לא קורה במהירות המספקת. מה המסר שמקבלים אותם מתפרעים, אותם עבריינים? שעולם כמנהגו נוהג... גם האוהדים שמורחקים, מישהו בכלל מפקח אם הם חוזרים למגרש? הרי הם חוזרים...". לבנת הביעה ביקורת גם כלפי יו"ר ההתאחדות שטען "מה אתם רוצים מאיתנו? זו המשטרה שלא עושה את עבודתה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ