ניר צדוק

את הפסקת המשחק ניצל חלק מאוהדי בני לוד לתפילה מאורגנת מחוץ ליציע, בסמוך למגרש הקט-סל של בני יהודה, חלק ממתנ"ס בית דני הסמוך. חלק אחר העביר את 15 דקות ההמתנה בין פריצה אחת של עידו בלסטרה למשנתה בשיחות חולין. את הכל קטע בבאס מרעיד גבר קטן קומה בחולצת פולו מפוספסת בגווני שחור ולבן.

"ואני שואל אותך, אדון אבי לוזון, האם ביקרת לאחרונה במגרש בלוד? יודע איך הוא נראה?", פצח במונולוג, דבריו מכוונים לעברו של יו"ר ההתאחדות שמצא לעצמו מקום ישיבה במרכז יציע אוהדי לוד, אבל לא רק. אט אט עשו מאות זוגות עיניים את דרכן אליו. מי שעמד, התיישב. מי שישב, נעמד. ברקתו הלכו הוורידים, נהרות דם שהנה בקרוב יעלו על גדותיהם, והתקרבו למצב התפקעות ככל שגוון עורו הולך ומסמיק. קשה עליו המאמץ; הוא צועק, מלווה את נאומו במחוות תיאטרליות מוצלחות יותר ופחות, אך נראה שאינו מורגל בהמחזת רגשותיו. לפחות לא לאורך זמן. טוב יעשה אם יתרכז בפיליטונים קצרצרים.

"הוא נראה כמו הצרות שלי", הוסיף, ואז נעצר. פאוזה. אפילוג. "ויש לי צרות", סיים, "יש לי שלושה ילדים, ואני מרוויח 40 אלף שקל בחודש". "באמת מסכן", סינן מישהו מהמקהלה בקצהו העליון של היציע והעניק בכך נופך מעמדי למשחק כדורגל אקראי. מספר דקות לאחר מכן קם לוזון ממקומו ונדד דרך הדשא ליציע האורחים מרמת גן. לא ברור האם נשאל שם על ביקורו האחרון במכתש.

פרננדז (משמאל), שלשום. את מה שהספיק עד הרחקתו, היתר לא הספיקו ב-90 דקות צילום: נמרוד גליקמן

אלו, דקות ההפסקה, היו פרק הזמן המשעשע היחיד בשכונת התקוה, זירת ההתרחשות למשחק העונה של הליגה הלאומית. המגרש בלוד, גינה שנבלה, נראה כאמור כמו הצרות של אחרים, במקרה הזה אותם 1,500 שהטריחו את עצמם למשחק שלא הכיל יותר מדי כדורגל, אבל לפחות עבר מהר בזכות אמוציות שמקורן במאבק על הכרטיס היחיד לליגת העל, וגם בשל מספר אירועים מעוררי מחלוקת, במרכז כולן ניצב אדריאן פרננדז, הארגנטינאי של רמת גן.

גם הוא לא ביקר מעולם במגרש בלוד, אבל ממנו אין איש שידרוש זאת. בדקה ה-18 כבש אותו פרננדז שער חוקי שנפסל בטענת נבדל, 17 דקות לאחר מכן כבש בבעיטת 11 שמקומה לא יוכר בחוקת הכדורגל לאחר שליאור אסולין מעד ברחבה, ובמחצית השנייה ספג כרטיס אדום לאחר עבירה קשה על מורד אבו ענזה, סוג של בובת נחום-תקום עם שליטה סבירה בכדור ומהירות גבוהה מן הממוצע. הרחקתו היתה מכה אנושה למשחק, גם אם באותו רגע זה נראה כמו התערבות אלוהית לאוהדי לוד, בכללם בעל הפולו המאושש שאסף אליו בחזרה באותן דקות את גוון העור אתו יצא מן הבית.

את מה שהספיק פרננדז לעשות בפרק זמן של פחות מ-40 דקות, לא עשו יתר השחקנים בכל ה-90. רמת גן הלכה והתחפרה בעמדות המוצא, עמוקות מן הרגיל, וחיכתה שהזמן יעשה את שלו. לא מפתיע, אם כך, שלאחר הרחקתו של פרננדז הלכה ההתמודדות - שעד אותה עת סיפקה שני שערים (שוויון של קבהא, 37), טעויות שיפוט, תיקולים חריפים וניסיונות השתלטות כושלים על הכדור מצד שחקנים בשני הצבעים - ודעכה עד לשריקת הסיום ששלחה הביתה את הנוכחים; ילדי מחלקת הנוער של לוד עם סווטשירטים אדומים וקפיצים בישבן, יו"ר ההתאחדות בחליפה אלגנטית, אוהדים בתחפושות אחרות ואחמד סבע אחד שלבש צורה של מזוזה ונושק על ידי כל העוברים והשבים, אוהדי הקבוצה בה פרץ לתודעה. הם אוהבים אותו והוא אותם. הם מתים מגעגוע. הוא, כנראה, קצת פחות, למרות שגם הוא חייך לנאומו של אותו אוהד במחצית ונראה היה שהוא מוכר לו מאיפשהו.

טבלת הליגה הלאומית. לחצו להגדלה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ