משה הרוש

בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל קיבל היום (חמישי) את פניית ההתאחדות לכדורגל וקבע בפסיקה תקדימית כי הכניסה למשחקה של הפועל תל אביב מול עירוני קרית שמונה ביום ראשון תותר לילדים עד גיל 13 ונשים, שישלמו על הכרטיס 10 שקלים בלבד.

ההחלטה התקבלה במהלך הדיון על הערעור שהגישה הפועל תל אביב על העונש שספגה בעקבות התפרעות אוהדיה בדרבי מול מכבי תל אביב. בית הדין לא קיבל החלטה סופית בעניין אולם החליט להיענות לבקשתו של יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון שפנה אליו במכתב עם ההצעה, ששאבה את השראתה מפסיקות דומות בטורקיה ובהולנד.

הצעתו החריגה של לוזון הועלתה בשל העובדה כי המשחק הקרוב עשוי לקבוע באופן סופי, לפחות בעולם המציאות, את זהות האלופה. הנשים והילדים יוכלו לפקוד את בלומפילד מלבד שערים 4,5, 10 ו-11.

לוזון. הציע תקדים שנוסה בהצלחה בטורקיה והולנדצילום: ניר קידר

בפנייתו כתב לוזון כי "זה לא דבר שבשגרה שיו"ר ההתאחדות פונה לבית הדין, אך אני סבור שמדובר במשחק בעל חשיבות ציבורית רבה והשלכות ספורטיביות החורגות מעבר לנושא המונח בפניכם. המשחק הנ"ל הינו בבחינת משחק אליפות לקבוצת עירוני קרית שמונה העשויה למצוא את עצמה במרחק של נקודה אחת מאליפות היסטורית לה, לתושבי ולמדינת ישראל. אני משוכנע כי ציבור אוהדי הספורט במדינה לא היה רוצה שמשחק זה יתקיים באצטדיון ריק".

כזכור, בשבוע שעבר השית בית הדין של ההתאחדות עונש כבד על קבוצתו של אלי טביב בגין ההתפרעות החמורה בתום ההפסד בדרבי: הפחתה של 3 נקודות, קנס של 40 אלף שקל, 3 משחקי בית ללא קהל, סגירת יציעים 4-5 עד תום העונה, ובמקרה שאת משחק הדרבי בפלייאוף העליון תארח מכבי, לא יוקצו כרטיסים לאוהדי הפועל. בית הדין לא ריחם גם על שני השחקנים שהורחקו בדקות הסיום של הדרבי והרחיק את אביחי ידין מ-12 משחקים, שלמעשה מסיימים עבורו את העונה, ואת סלים טועמה לשישה משחקים.

בימים הקרובים צפוי בית הדין לקבל את ההחלטה בנושא הערעור התל אביבי, במנותק מסוגיית המשחק נגד עירוני קרית שמונה, שכאמור הוכרעה היום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ