עובד שהותקף על ידי אוהדי בית"ר: "הם היו מאות, לא היה לנו סיכוי"

נ' בן ה-20, תושב מזרח ירושלים, סיפר על האירוע האלים: "אחד מהם תפס אותי, לא נתן לי לזוז, והאחרים נותנים לי מכות. לא הצלחתי לעשות כלום"

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

יותר משבוע לאחר האירוע האלים, שבו התפרעו אוהדי בית"ר ירושלים בקניון מלחה בעיר, והיכו על פי החשד עשרה עובדים ערבים במקום, מספר לראשונה אחד העובדים, נ' בן ה-20, תושב מזרח ירושלים, על שאירע באותו ערב.

"אני עובד פה כבר שנה וחצי, ואחי עובד פה שנתיים", אמר. "אחרי משחקים אנחנו רגילים שהאוהדים של בית"ר באים ושרים ומתפרעים, אבל כמו בשבוע שעבר עוד לא ראינו. זה הכי קשה שהיה".

האיסור שהטילה הנהלת הקניון על עובדי הניקיון שהותקפו להתראיין לכלי התקשורת, אינה חלה על נ', שעובד באחת ממסעדות המזון המהיר במתחם שבו החלה המהומה. לכאורה הוא לא היה אמור להיחשף למתפרעים, שכן הוא נמצא לרוב בירכתי המסעדה. אלא שאחיו, ע', בן ה-21, שעובד בחברת הניקיון, הותקף על ידי ההמון, והוא ניסה לבוא לעזרתו.

"אחי עבד באזור השירותים ולא הפריע לאף אחד", נזכר נ'. "האוהדים של בית"ר הגיעו והתחילו לשיר, עלו על שולחנות, וצעקו ‘מוות לערבים'. אחי לא היה קרוב אליהם, רק עמד בצד ועבד. אבל פתאום באו אליו כמה מהם והתחילו לקלל אותו, וכשהוא ענה להם קפצו עליו ונתנו לו בוקסים ובעיטות".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים מספורט הארץ ישירות אליכם

לדבריו, הוא לא ידע כלל כי אחיו מותקף, אך כשעבר במקום בדרכו לשירותים, ראה את ההתגודדות, וזיהה את אחיו. "זה אח שלי, אתה לא היית מנסה להציל את אח שלך?", אמר. ניסיון זה, סיפר, עלה לו באגרוף שקיבל מאחד האוהדים בארובת עינו, ובמכות יבשות שספג מן ההמון בכל חלקי גופו.

"אחד מהם תפס אותי, לא נתן לי לזוז, והאחרים נותנים לי מכות. לא הצלחתי לעשות כלום. לא היה לי סיכוי". רק לאחר דקות ארוכות הצליחו מאבטחי הקניון לחלץ את נ' ואחיו מידי האוהדים הזועמים. את המשך עבודתו הוא תולה במשטרה. "המשטרה אמרה שמעכשיו היא תבוא בכוח גדול כל פעם שיש משחק של בית"ר - אם זה לא יקרה, אני מפחד שירביצו לנו עוד פעם".

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, הזמין אמש ללשכתו את העובדים שהותקפו, וקרא למצות עם האשמים את הדין. "האלימות הזו לא מאפיינת את הרוב המוחלט של אוהדי בית"ר, והם צריכים להתבייש בהתנהגות הזו", אמר ברקת. "עלינו לשמור על הדו קיום בעיר".

הערב צפויה להתקיים בקניון מלחה הפגנה נגד "הגזענות והאלימות בקניון", כלשון המודעה שפרסמו אנשי קואליציית הארגונים החברתיים ‘תג מאיר', העומדים מאחורי האירוע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ