בית"ר י-ם תישאר בליגה, אך רחוקה מלנשום לרווחה

ארקדי גיידמק צפוי להודיע אחרי פסח כי הוא לא יסייע כלכלית בעונה הבאה. עקב כך בית"ר תתקשה לפתוח את העונה, ושחקניה המרכזיים עשויים לעזוב

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה בוקר

אחרי חמישה ניצחונות רצופים, כשהמקום בליגת העל נראה כמעט בטוח, נדמה היה שאנשי בית"ר ירושלים יכולים לנשום לרווחה. אלא שבסוף כל עונה, יודעים לספר אוהדי כדורגל, מחכה העונה הבאה, וזו מטרידה ומדאיגה את אנשי המועדון. שוב, כמו בשנתיים האחרונות, תגיע בית"ר אל הקיץ כשחרב הגירעון והחובות על צווארה.

הבעלים ארקדי גיידמק צפוי להודיע אחרי הפסח כי הוא אינו מתכוון לסייע כלכלית למועדון בעונה הבאה. בדו"ח שקיבל לאחרונה גיידמק מהיו"ר איציק קורנפיין, נמסר לבעלים כי המועדון יסיים את העונה עם גירעון של כשישה מיליון שקל. קורנפיין מתכוון להודיע לגיידמק כי כדי להעמיד תקציב דומה לזה הנוכחי - 25 מיליון שקל - יש צורך בגיוס של כעשרה מיליון שקל.

בשנים האחרונות, בזכות מכירת שחקנים כברק יצחקי, עידן ורד, טוטו תמוז ואבירם ברוכיאן, הצליחה בית"ר לשמור את ראשה מעל המים. תכנית המגירה של קורנפיין, במידה שלא יימצא רוכש ואם גיידמק לא ישנה את דעתו, היא לשכנע את הספונסרים להישאר (הספונסרית הראשית "אלדן", שהזרימה לבית"ר כ-2.5 מיליון שקל העונה, עדיין מתנדנדת) ולמכור מספר שחקנים - בראשם קובי מויאל, אבי ריקן ואריאל הרוש.

קורנפיין אינו מעלה את אופציית מכירת החיסול על הפרק, כדי לא לפגוע במורל הקבוצתי, אך מנהל במקביל שיחות בנושא עם ראשי מועדונים ועם סוכני שחקנים. לחלל האוויר נזרקה האפשרות למכור את הרוש למכבי חיפה תמורת כמיליון יורו, ולשאול את חן עזריאל. הרוש, שמסיים חוזה בעוד שלוש שנים ומעוניין בשדרוג לקבוצה אירופית, לא צפוי לסרב לעסקה כזו. מויאל, שמחזיק בהצעות מקבוצות בבלגיה ובהולנד, רוצה להישאר, אך יודע שבית"ר לא יכולה לשדרג את שכרו. קורנפיין, מנגד, יודע שבסיום העונה הבאה יהפוך מויאל לשחקן חופשי, כך שעדיף אולי לקפוץ על ההזדמנות.

הנושה הגדול ביותר של בית"ר הוא היו"ר שלה, קורנפיין, שהקפיא בקיץ את השכר שלו וזכאי על פי חוזה לסכום של כ-2.5 מיליון שקל. בכל מקרה, אם בית"ר תיתקל שוב בקשיים מול בקרת התקציבים, יחזור היו"ר על הצעד שעשה בקיץ האחרון וידחה את קבלת שכרו בעונה נוספת. הדבר עלול להרחיק מהמועדון רוכשים, שישמחו לקבל מגיידמק את בית"ר בחינם, כפי שהבטיח, אבל לא יאהבו את הגירעון שהולך וצומח.

הבעיות של בית"ר אמנם מתחילות מהנתונים הכלכליים, אבל לא בכך הן מסתיימות. המאמן אלי כהן, שבעצמו עוד לא סגור לעונה הבאה, עלול להתקשות בזיהוי הסגל שיישאר במועדון. קחו לדוגמה את דן אינבינדר (בן 23), מהצעירים המבטיחים בישראל ואחד החתומים על ההתאוששות של בית"ר בליגה, שסרב לחתום על חוזה ארוך טווח ועשוי להיפרד בקיץ מהמועדון. בית"ר, מצדה, לא תזכה לתמורה מלבד, אולי, דמי השבחה.

הלאה אל הקפטן עמית בן שושן, גם הוא מסיים חוזה בסיום העונה. בית"ר תתקשה לשלם את שכרו - כ-200 אלף דולר - וחייבת לשחקן את הסכום אותו החליט להקפיא בתחילת העונה הנוכחית לטובת הצלת המועדון. שי חדד משתכר העונה 35 אלף דולר ואינו צפוי להישאר, אלא אם יוחתם על חוזה ארוך טווח תמורת שכר גבוה משמעותית. קשה להבין את ההצהרות של אנשי בית"ר לגבי הרצון להשאיר את רוב הסגל בעונה הבאה, לאור המצב הכלכלי והעובדה שתומר בן יוסף, סטיבן כהן, דריו פרננדס, ערן לוי וחיים מגרלשווילי מסיימים חוזה ומצפים לשדרוג בשכר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ