משה בוקר

מכבי פתח תקוה הגישה אתמול ערעור על העונש - הפחתת שלוש נקודות, קנס 25 אלף שקל והרחקת הקשר דני פרדה לשלושה משחקים - שספגה שלשום מבית הדין המשמעתי בגין אירועי המשחק מול הפועל חיפה. בית הדין העליון יפסוק בנושא ביום ראשון.

פתח תקוה מתכוונת להעלות תקדימים בניסיון להבהיר כי אין הצדקה בהפחתת הנקודות. הדיינים הסבירו את העונש בעזרת המקרים בהם הופחתו נקודות להפועל פתח תקוה (תשע נקודות), בית"ר ירושלים (שתי נקודות) והפועל תל אביב (שלוש נקודות) העונה. פתח תקוה תטען כי אלו אינן דוגמאות הולמות, מכיוון שהפועל פ"ת נענשה אוטומטית בגלל כניסה לפירוק, בית"ר ירושלים ספגה הורדת נקודות בגלל שכך התקנון מחייב לאור שלוש עבירות גזענות ונגד הפועל ת"א עמד עונש על תנאי.

עו"ד מורן מאירי, המייצג את פתח תקוה, שלף לצורך הערעור את החלטת העליון בנוגע למשחק האליפות של בית"ר ירושלים מול מכבי הרצליה בטדי ב-2008, שהופסק על ידי האוהדים המקומיים ארבע דקות לסיום. העליון הפך אז את פסיקת בית הדין על ניצחון טכני להרצליה, שהיתה מסובכת בתחתית, וקבע משחק חוזר. דייני העליון, ביניהם עמי פזטל, הסבירו כי היורדות צריכות להיקבע על המגרש. פזטל יכהן כאחד משלושת הדיינים גם בערעור של פתח תקוה.

אורי אוזן במדי מכבי פתח תקוה ב-2011צילום: ספי מגריזו

"אין היגיון בפער כל כך גדול בין העונשים של שתי הקבוצות", אמר אתמול עורך הדין, "הפגיעה בעלי חטיב היא שהכריעה. באותה מידה, יכול היה דני פרדה לשכב על הדשא אחרי המכה שספג מחטיב. פרדה לא עשה זאת, אבל זה לא אומר שהעבירה של פתח תקוה חמורה יותר מזו של חיפה".

הבעלים עמוס לוזון הוסיף: "אי אפשר לפסוק גזר דין מוות על סמך אירוע אחד".

במקביל, ניסו אתמול אנשי פתח תקוה לדרבן את שחקני הקבוצה לקראת המשחק הדרמטי מול הפועל באר שבע ביום שני. לוזון אמר להם כי ניצחון ישאיר את הקבוצה בליגה והבטיח פרמיה עבור חמש נקודות במקרה שיעשו זאת. במידה שישאירו את הקבוצה בליגה, הבטיח הנשיא, יקבלו השחקנים מענק הישארות, למרות שבחוזיהם אין סעיף כזה.

אורי אוזן, מגן פתח תקוה, הודיע כי יפרוש ממשחק, לאור פציעה חמורה בגבו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ