משה הרוש

רן בן שמעון באמת התכוון לכל מילה כששחרר בסיום המפלה שספגה קבוצתו, עירוני קרית שמונה בסכנין, כי "נקבל כל ביקורת שיתנו לנו באהבה". מאמן האלופה ידע בדיוק כי בהתנהלותו המקצועית, מאז חגיגות האליפות לפני כשבועיים, היו לא מעט קלקולים שהובילו את חניכיו למהלומה שנחתה עליהם בסכנין.

היעדר כל גרם של מקצוענות ורצינות זעקו לשמים לאורך הימים הארוכים שקדמו למשחק עם בני סכנין. כולם שם התייחסו למשחק הזה כאילו היה זה לא יותר מזבוב טורדני שיש לסלקו מהאוזן בלי לקום ממש מהמיטה. נלך, נדפוק כרטיס ונחזור מהר לחלומות הנעימים – זה היה הלך הרוח ששרר על כולם בצפון. שאף אחד לא ינסה להוריד אותם מהאולימפוס. כך גם נראו ההכנות למשחק עם סכנין. בן שמעון, בצעד חריג במיוחד, החליט אפילו לחסוך משחקניו את האימון המסכם המסורתי ערב המשחק והעניק להם בנדיבות לב עוד יום חופש, כאילו לא קיבלו מספיק מאז הקפת האליפות.

"בדיעבד", מודים רבים בקבוצה, "כל הסימנים היו באוויר. הכתובת להתרסקות היתה מרוחה על הקיר. לאף אחד לא באמת היה ראש למשחק הזה. מזל שקיבלנו את הסטירה הזו, כי אם היינו מפסידים רק 1:0 היינו ממשיכים בהתנהלות החובבנית שהיתה פה. אין ספק שהדברים ייראו אחרת עד תום העונה".

קל באימונים, קשה בסכנין. קרית שמונה מתאמנתצילום: עבדאללה שמא

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

שיכורים משמחה מתחו אנשי הקבוצה את הקרנבל הפרטי שלהם כמעט עד אין קץ. פורקן המתחים של עונה שלמה התפוצץ לרסיסים, אהבה נשפכה לעברם מכל עבר, ראש הממשלה ניגן להם על הרגשות בלשכתו, הזמר משה פרץ קיפץ איתם באולפן ההקלטות להקלטת שיר האליפות. זה היה ירח דבש ארוך וממושך כאילו מעבר לפינה לא ממתינים לקבוצה עוד מחזורי ליגה. מאז משחק ההכתרה מול הפועל תל אביב ועד יום שלישי בשבוע שעבר עסקה הקבוצה בהכל, רק לא בכדורגל. שחקנים בילו באותם שמונה ימי החופש בברים בצפון ובמרכז, חגגו בלילות וישנו בימים, ולמעט אימונים יזומים במכוני הכושר כמעט ולא עסקו בפעילות ספורטיבית. "היתה תחושה כאילו יצאנו לפגרה", סיפר אחד השחקנים, "לאף אחד כבר לא היה חשק לאימונים ולמשחקים. המון מתח השתחרר, לא נגענו בכדור יותר משבוע והבנו שאין לנו יותר על מה לשחק".

רק בשלישי שעבר ניסה המאמן להנחית את שחקניו מעט אל הקרקע, כשהחזיר אותם למסלול האימונים. אלא שגם אז, האימונים כללו בעיקר משחקונים פנימיים משוחררים וקלילים, התערבויות במשחקי טניס-רגל, באווירה מבודחת ובלתי רצינית בעליל. "במשך כמעט שבועיים", הודה שחקן בקבוצה, "לא עשינו אימון אחד רציני או אימון כושר אינטנסיבי. באנו, קצת שיחקנו, קצת בעטנו לשער והלכנו. לכולנו כאב מאוד ההפסד המשפיל לסכנין, אבל עמוק בפנים לא ממש הופתענו. הבאנו את זה על עצמנו".

קרית שמונה חוגגת אליפות עם ראש הממשלהצילום: אמיל סלמן

באימון המסכם, שנערך יומיים לפני המשחק, קיווה בן שמעון כי היעדר המתח והלחצים יביא את השחקנים להציג כדורגל משוחרר, קליל ובעיקר מהנה. "נכון שכבר זכינו באליפות ואין לנו אתגר ממשי בליגה", היה המסר שלו לשחקנים ביום חמישי, "אבל חשוב שנראה כמו אלופה, שנסיים את העונה בכבוד ונגלה ספורטיביות". לא וידאו ולא נעליים. אולי קיווה כי אווירת האופוריה תרד גם אל הדשא ותשפיע לטובה על השחקנים. באה סכנין והורידה עליהם מהלומה פטיש.

היה זה כמו הצלצול שניער את החבורה הצפונית מתרדמת עמוקה. בן שמעון הבין כי גם הוא מעט נסחף עם לצלילי הפסטיבל וביקש לעצור את הסחף לפני שיהיה מאוחר. הוא מיד הודיע לשחקנים אחרי התבוסה לסכנין כי "החגיגות שתוכננו בלילה בבר בנהריה מבוטלות". מעט מידי. השאלה אם גם לא מאוחר מדי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ