הקטטה בר"ג

שרץ האלימות הוכשר והבזיון הבא כבר בפתח

ההחלטה לדחות את עונש הפחתת הנקודות למכבי פ"ת, יצרה תקדים שקבע כי לא משנה כמה דם נשפך על המגרש בווינטר, לוד ור"ג לא ייפגעו מהשפל החדש שקבעו הערב. אלא אם לוזון יחליט להתערב, ויסגור את הכדורגל

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה הרוש

אבו סובחי יכול להיות רגוע. גם ניר ארקין יכול לישון הלילה שנת ישרים. על הנקודות של קבוצותיהם – בני לוד והפועל רמת גן – אין מי שיעז לשים יד. לא ההתאחדות, לא בית דין של מטה ולא בית דין של מעלה. הנקודות שמורות מכל משמר בפיקוחו האישי והצמוד של אב בית הדין העליון עמי פזטל.

, לשלוח חבטות אחד בצלעותיו של האחר, לחולל מהומות בלתי מרוסנות ולהפוך את הדשא לזירת פוגרום יצרית ומכוערת. גם לא ההתבהמות של סלימאן אזברגה, מאמן בני לוד, תשנה את סדרי העולם שקבעו חברי השולחן הירוק. דו"ח השיפוט, חמור ככל שיהיה, יכול להיצבע בצבעים שחורים, מוכתם בדמם של השחקנים השרועים על הדשא, מלווה בצילומי וידאו מטלטלים ומזעזעים. ולמרות כל אלה, הנקודות יישארו מחוץ לתחום הענישה.

"יהיה זה נכון לאפשר את סיומו הספורטיבי - על המגרש – של המאבק נגד הירידה, בלי השפעה חיצונית ודרמטית מצידנו על טבלת הליגה". כך כתב פזטל בפסיקה, שמפניה כולם התריעו, כשדחה את הפחתת 3 הנקודות לעונה הבאה. אבו סובחי, בבואו לבית הדין בימים הקרובים, רק צריך להצטייד בפסיקתו של בית הדין העליון, לנופף בו מול עיניהם המשתאות של הדיינים, להמיר את המילים "המאבק נגד הירידה", במילים "המאבק על העלייה", ולסגור עימם על הפחתת נקודות שוטף פלוס 90 או 120. כך גם ארקין. שיבחרו בעצמם.

תוצאות הקטטה ביום שישי ברמת גןצילום: שרון בוקוב

כבולים בפסיקתם שלהם, בתקדים שבמו ידיהם יצרו ובישלו, לדיינים לא תישאר ברירה אלא לפעול בהתאם לסטנדרטים המקובלים. שחלילה לא ינבחו עליהם בהאשמות נוקבות על אפליה של האחת מול קשיחות הלב נגד האחרת. איפה ואיפה לא בבית הדין שלנו. תראו, הם לבטח יבקשו לצרוח בקולי קולות, דין אחד לכולם, ללא מורא ומשוא פנים. אם את פתח תקוה – יקירת ליבו של יו"ר ההתאחדות – הכנסנו למינוס בתחילת העונה הבאה, אין סיבה שלא ננהג כך גם עם האחרות. צדק, צדק נרדוף. וגם נעשה. אלא אם אבי לוזון יחליט הפעם כן להתערב. ויסגור את הכדורגל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ