בעקבות האלימות במגרשים |

טביב עוזב את הפועל ת"א

הבעלים סיפר שהשיא מבחינתו הגיע ביום שישי אחרי שלטענתו אוהדים הפגינו מול החנות של אשתו. "החוליגנים הרימו ראש. לא זה הכדורגל אליו פיללתי"

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה הרוש

אלי טביב, הבעלים של מועדון הפועל תל אביב, הודיע הערב (שבת) כי בעקבות אירועי האלימות בכדורגל הישראלי, שהגיעו לשיאם במשחק הליגה הלאומית ביום שישי, הוא מעמיד את הקבוצה למכירה. טביב הוסיף בהודעה רשמית שפרסם כי הוא יעזוב את הקבוצה מיד בתום העונה הנוכחית, בחודש הבא.

"הדברים החמורים שקורים כבר תקופה ארוכה אינם מאפשרים לי להמשיך ולהשקיע בקבוצה. לאור האירועים החמורים בכדורגל הישראלי וההטרדות הנמשכות כנגד בני משפחתי החלטתי להעמיד את הקבוצה על המדף למכירה", כתב טביב. "ביום שישי הזדעזענו כולנו מהאלימות בין שחקני הפועל רמת גן לבני לוד, מקרה מזעזע שראוי לכל גינוי. אך, לצערי, זה לא היה האירוע החמור היחיד באותו יום. ביום שישי האחרון התייצבה קבוצת מפגינים מול חנויות השייכות לאשתי דנה. המפגינים קראו לעוברים ושבים להימנע מלקנות בחנויות אלו. זהו עוד אירוע חמור מיני רבים אותו עוברת המשפחה שלי כבר שבועות ארוכים".

לאורך תקופה ארוכה הבעלים מלין נגד ההפגנות של אוהדי הפועל תל אביב נגדו. מה שהגיע לשיא בהשלכת רימון הלם לחצר ביתו בעת שאשתו שהתה בבית ובאירוע אלים שעדיין נמצא בבירור של המשטרה בו לכאורה טביב או מאבטחו הכו אוהד הפועל תל אביב שעמד מחוץ לביתו עם כמה נערים נוספים.

אלי טביב. הבעלים נמצא בחו"ל ואין למי לפנותצילום: שרון בוקוב

  "השמצות וקריאות נגדי ונגד בני משפחתי הפכו לעניין יומיומי. משפחתי נאלצת לחיות עם מאבטחים, ולישון בבית בזמן שמחוצה לו קוראים קריאות גנאי בשעות לילה מאוחרות. גם בתי ליהי ספגה במשך שבועות ארוכים קללות וגידופים, וכתובות נאצה נתלו נגדה. אני רוצה לראות כיצד היה מגיב כל אחד מאותם מפגינים 'גיבורים' אם מישהו היה מטריד את אשתו, או את ילדיו אפילו פעם אחת", כתב טביב בהודעה שמסר הערב.

  טביב המשיך ואמר כי "זוהי בריונות לשמה. האלימות בכדורגל מתפשטת כמו שריפה בשדה קוצים. החוליגנים מרימים ראש, והרוב השפוי שותק. אירוע אלים אחד רודף אירוע אלים שני... הכתובת היתה על הקיר כבר לפני חודשים רבים. התרעתי על האלימות שוב ושוב אבל כל הגורמים בחרו לשתוק - השרה לבנת, הכנסת, הגורמים האחראים בספורט ובכדורגל, המשטרה. נמאס לי מהאלימות בכדורגל! זהו לא הכדורגל אליו פיללתי או שרציתי להיות חלק ממנו. אינני מוכן לסכן את בני משפחתי. לפיכך, החלטתי, כי אני מעמיד את הקבוצה על המדף למכירה. אני אקיים את כל התחייבויותיי עד סוף העונה. הליך מכירת הקבוצה ינוהל על ידי עו"ד יורם זמיר".

  ממטה המאבק של אוהדי הפועל תל אביב נגד הבעלים טביב נמסר כי "ההודעה של טביב היא צעד חשוב מאוד בכיוון הנכון. העובדה שטביב מבין כי הוא אינו רצוי עוד בהפועל ועליו לעזוב את הקבוצה היא מצוינת. יחד עם זאת, למדנו להכיר את טביב ולדעת שזה לא נגמר עד שזה לא נגמר. אנחנו נמשיך לפעול כדי להבטיח עתיד טוב יותר להפועל תל אביב - עתיד שלא כולל בתוכו את אלי טביב".

  במטה המאבק התייחסו להאשמות של טביב נגד חלק מהאוהדים. "חשוב לנו להדגיש, בניגוד להודעת טביב - לאורך כל המאבק נמנענו מאלימות וקראנו באופן ברור לכל אוהדי הקבוצה להימנע מכך. העובדות הן שמי שחשוד בתקיפת נער קטין הוא אלי טביב עצמו, ולכן תמוהה העובדה כי טביב בוחר להשתמש בטיעון זה".

  אתמול הגיעה האלימות במגרשי הכדורגל הישראלי לשיא חדש. עם סיום משחק הצמרת בין בני לוד להפועל רמת גן, שהיווה קרב ישיר על ההעפלה לליגת העל, פרצה קטטה בהשתתפות עשרות שחקנים ואנשי הספסל, לרבות מאמן קבוצת בני לוד. במשחק נכחו יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, והתובע, עו"ד שלום אבן עזרא.

  בעקבות התקרית, הודיע אתמול אבי לוזון כי לאחר התייעצות עם השרה לימור לבנת, הוחלט כי משחקי הכדורגל שהיו מתוכננים להיערך בסוף השבוע במסגרת ליגת העל והליגה הלאומית מבוטלים. בעקבות הצעד, מועצת ההימורים צפויה להחזיר למהמרי הטוטו והווינר את הכסף בעבור הימורים הקשורים בכדורגל הישראלי.

  תגובות

  הזינו שם שיוצג באתר
  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ