שחר הודיע: "ראובן עטר יאמן את מכבי חיפה בעונה הבאה"

הבעלים של מכבי חיפה הודיע על חזרתו של שחקן העבר למועדון, והוסיף כי טרם החליט אם להיענות להצעת לוזון לעמוד בראש הוועדה להצלת הכדורגל

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה הרוש

מסיבת העיתונאים שקיים הבוקר יעקב שחר סיפקה כותרת גדולה, אבל לא זו שכולם ציפו לה. זהות האדם שיעמוד בראש הוועדה להצלת הכדורגל שנהגתה אתמול על ידי אבי לוזון עדיין לא ברורה, אבל החל מהבוקר למכבי חיפה יש מאמן חדש לעונה הבאה – ראובן עטר חוזר הביתה.

עוד לפני שהתפנה להתייחס לנושאים הבוערים שעל סדר היום, ובראשם האלימות במגרשים, פתח שחר את מסיבת העיתונאים במלות תודה למאמן היוצא אלישע לוי והודיע על מינויו של עטר.

"סיכמנו קדנציה יפה של ארבע שנים עם אלישע, ואנחנו מאוד גאים שבחרנו בו ועזרנו לו להתבטא עם ההישגים שלו", אמר שחר, "אתמול (ראשון) היתה לי שיחה עם יעקב בלדב ולאחר שקיבלתי ממנו את האישור לדבר עם ראובן, פניתי אליו והוא הסכים. אנחנו מצפים לתקופה מאוד מעניינת בהנהגתו וזה תמיד משמח שמישהו שגדל אצלנו חוזר הביתה לתפקיד המקצועי הבכיר ביותר. אני מאחל לו שתהיה תקופה מוצלחת, לו ולנו".

שחר. "אנחנו גאים שממכבי חיפה צמח שחקן ומאמן מוכשר כמו עטר"

המאמן היוצא, אלישע לוי, סיכם תקופה: "אני חש סיפוק וגאווה. בוודאי שאני מתרגש, אני מסיים כאן ארבע עונות ואני אסיר תודה על ההזדמנות שניתנה לי. אני שמח שאני יכול לסכם תקופה טובה, שהיו בה רגעים מאוד יפים, וגם כמה פחות טובים. אני שמח שהשגנו תארים, קידמנו שחקנים צעירים ועשינו הרבה דברים יפים".

אחר כך התפנה שחר להגיב להצעתו של יו"ר ההתאחדות אמש. "לא תמכתי במינוי אבי לוזון לתפקיד יו"ר ההתאחדות, בגלל קרבתו למכבי פ"ת. אבל ברגע שאבי נבחר, חובה על כולנו לעזור לו להצליח בתפקידו, ואיפה שיכולתי לעזור שמחתי לעזור. אתמול אבי הפתיע אותי וביקש ממני לעמוד בראש ועדה שאני אקבע את חבריה ושהתפקיד שלה יהיה ללמוד את כל נושא התקנונים של ההתאחדות, לראות איך אפשר לשנות את הדברים מבפנים, על מנת לקדם את הכדורגל בישראל. הוא פנה אליי כי אני ותיק בכדורגל וגם בגלל שאני יודע להסתכל על הדברים לא רק מנקודת מבטה של מכבי חיפה, אבל בינתיים לא נתתי תשובה". הבעלים של מכבי חיפה שוקל את ההצעה, אולם ככל הנראה לא מעוניין לשמש כיו"ר הוועדה לכשתקום, אלא כחבר בה.

שחר המשיך, ופרש את משנתו בעניין האלימות. "אלימות היא לא דבר שנראה בכדורגל. אנחנו נמצאים באיזור אלים גיאוגרפית. עברנו מלחמות, נהיינו אלימים. בכל מקום שהוא, בבתי ספר, במועדונים, בכבישים. יש כאן עבודה חינוכית גדולה שצריך לעשות והכדורגל הוא חלק ממנה. נכון שיש בכדורגל פרצי אלימות, אבל בניגוד למה שאמרו בשבועיים האחרונים – זה לא מתחיל בכדורגל.

"פה ושם יש אלימות, אבל זה לא משהו שקורה רק כאן. גם בטורקיה ובארגנטינה יש אלימות, גם מוריניו התקוטט על המגרש. צריך להגביר את הענישה, היא חייבת להיות הרבה יותר משמעותית. 20 שנה אני מדבר על ענישה והיו ימים שהכדורגל היה יותר אלים. היום יש התפרצות ובמקרה היו התקוטטויות בשני מגרשים. זה לא מוסיף לו כבוד.הנפגעים הראשונים הם המתקוטטים עצמם, ששכרם ייפגע ואני מקווה שיקבלו עונש חמור מאוד. שיקבלו בומבה בראש, ואז יהיו פחות אירועים אלימים".

ראובן עטר. "צפויה לנו תקופה מעניינת בהנהגתו", אמר עליו שחרצילום: נמרוד גליקמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ