עמוס לוזון: "אודיע היום שסיימתי עם הכדורגל"

הבעלים של מכבי פ"ת זועם על ההחלטה להחזיר את הפחתת הנקודות. "מאמין שאודיע שעם הכדורגל הישראלי גמרתי", אמר הבוקר לגל"צ

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים14
ספורט הארץ

"רוב הסיכויים שאודיע היום רשמית שסיימתי עם הכדורגל", הודיע הבוקר (שלישי) עמוס לוזון, הבעלים של מכבי פתח תקוה בראיון לגלי צה"ל, להחזיר את ההחלטה על הפחתת הנקודות לקבוצתו עוד העונה. "לא רציתי להגיד את זה אתמול ברגע של כעס, אבל אני מאמין שאוציא היום הודעה מסודרת בה אודיע שעם הכדורגל הישראלי גמרתי", הוסיף לוזון.

אתמול, לאחר הדיון, מחה לוזון על ההחלטה ועל עיוות הדין שנעשה, לטענתו, לקבוצתו. "מה שקורה מבחינת החלטות בית הדין העונה, אין לזה אח ורע בעולם. בתי הדין בעצם קובעים את זהות היורדת. ברגע שנשיאות בית הדין העליון החליטה לקבל את הגשת הערעור אחרי שבעה ימים, למרות שהחוק מתיר לעשות זאת רק אחרי חמישה, הבנתי שהמשחק נגמר. עשו את זה כדי להכשיר את הורדת הנקודות ללוד ולרמת גן.

עמוס לוזון בבית הדיןצילום: ניר קידר

  עמוס לוזון נמצא בשעות אלה תחת לחצים כבדים מצד בני משפחתו להודיע על עזיבתו את מכבי פתח תקוה. במקביל, נמצא לוזון תחת לחצים של גורמים רבים בקבוצה ושל אוהדי הקבוצה, לדחות את ההחלטה לפחות עד סיום העונה. למרות מצבה הקשה של מכבי פתח תקוה, יש עדיין סיכוי תיאורטי להישארות הקבוצה בליגה, וזו ההתלבטות של לוזון בשעות אלו. עמוס לוזון אמר היום כי:" נגמר לי הכיף, הוציאו לי את החשק מהכדורגל. אין לי עוד דרייב להמשיך בכדורגל הישראלי. כולם רצו את הראש של מכבי פתח תקוה רק כדי לפגוע במשפחת לוזון, עד השבוע האחרון עוד האמנתי שמלבד התקשורת כל הגורמים בצד המשפטי עובדים על פי הספר, אבל מסתבר שגם אנשי המשפט מושפעים מהלחץ הציבורי ומהעליהום התקשורתי".

  לוזון תקף גם את בית הדין של ההתאחדות:" כל השנים ספגנו אש, ביקורת ולינץ' תקשורתי מתמשך. זה לא היה נעים, אך המשכתי עם כל הקושי והפגיעה התדמיתית. אבל ברגע שאני מקבל סטירה גם מהצד המשפטי ששלוקח את התקנון מעוותים אותו ומקבלים החלטה פופוליסטית כדי לרצות את כולם ופועלים נגד הקו המשפטי ונגד עצמם ושהם סותרים את מה שעשו בשבוע האחרון, אז אני לא מוצא עוד מקום להישאר בכדורגל הישראלי. בכל מקום אפשרי הדיינים של בית הדין העליון התראיינו והגנו על ההחלטה ואמרו שהיא צודקת, ופתאום משום מקום מחליטים לבקש דיון חוזר. אין לזה אח ורע בכדורגל העולמי. מה הקשר בין אירועי המושבה לבין האירוע ביום שישי? מדובר בשני אירועים שונים". נמאס לי מההתנהלות הזויה הזו". למה אנחנו צריכים לשלם את המחיר על האירועים שהיו בווינטר? אין אבסורד גדול מזה. התובע והיועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל צריכים להסיק מסקנות ולהתפטר, הם מעלו באמון הציבור.

  זו לא הפעם הראשונה שעולה האפשרות שעמוס לוזון יעזוב את מכבי פתח תקוה. ב-2005, לפני בחירתו של אחיו אבי לוזון – לשעבר יו"ר מכבי פ"ת -  ליו"ר ההתאחדות לכדורגל, כדי למנוע ניגוד אינטרסים.  יש לזכור שעמוס לוזון מוגדר כנשיא מכבי פ"ת, למרות שבפועל הוא משמש כבעלים לכל דבר. במקרה של עזיבת לוזון, הקבוצה תעבור לידי עמותת הקבוצה, שגם כיום לוקחת חלק בניהול השוטף של המועדון.

  לפני ארבע שנים, בסוף עונת 2007/8, להנהלת הקבוצה כי הוא עוזב וימשיך לעקוב מרחוק. אכן נרשמה התקררות ביחסים בין שני הצדדים, כשלוזון נראה פחות מעורב בשנים האחרונות, אך הוא המשיך להזרים כסף למועדון. העונה, כשהקבוצה נכנסה למאבקי תחתית, הוא התקרב חזרה והחל לקחת שוב את המושכות. כעת, כאמור, הוא שוב מאיים בעזיבה.  

  תגובות

  הזינו שם שיוצג באתר
  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ