הכדור המרכזי |

הוארך מעצרו של השופט גלעד טל עד יום א'

הותר לפרסום כי הדמות שנעצרה אמש בפרשה הוא שופט העבר גלעד טל. "נחה דעתי כי קיים חשד סביר שהחשוד מעורב בעבירות המיוחסות לו" קבע השופט

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה הרוש

בית משפט השלום בראשון לציון נענה הבוקר (רביעי) לבקשת המשטרה והאריך את מעצרו של שופט הכדורגל לשעבר, גלעד טל, עד ליום ראשון. טל נעצר אתמול במסגרת פרשת הכדור המרכזי, מיד עם שובו ארצה לאחר ששהה מספר חודשים בחו"ל, והובא לחקירה. במשטרה מייחסים לו חשדות לקבלת שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות וקשירת קשר לפשע. האירוע המשויך לו הוא משחק האימון אותו שפט בקיץ בין הפועל פ"ת לקבוצה מחו"ל.

השופט רפי ארניה, קבע בהחלטתו: "עיינתי בחומר החקירה ונחה דעתי כי קיים חשד סביר שהחשוד מעורב בעבירות המיוחסות לו. אציין כי עיקר החשדות נשען על ההתנהגויות הסוטות מן השורה של שופט כדורגל אשר לא ניתן להן הסבר על ידי החשוד בחקירתו מאחר ושמר על זכות השתיקה".

צילום: טס שפלן

חשוב לציין כי טל איננו שופט פעיל באיגוד השופטים כבר משנת 2005. עורך דינו שחר מנדלמן כפר בכל ההאשמות המיוחסות למרשו וטען כי "הכל יתברר בהמשך. הלקוח שלי לא קיבל שוחד ולא שום דבר אחר. זה רחוק מכך. יש סעיף מיוחד בחוק העונשין בתחרויות ולא במשחקי אימון, אין סיכוי להכניסו לגדר שוחד. את מי הוא רימה? אין קהל, אין כדורגל, זה לא ליגה ולא ווינר". עורך דין מנלדמן בכל מקרה מתכוון להגיש ערר על הארכת מעצרו בשאיפה לקצר מעצרו עד ליום שישי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ