כך תימכר הפועל ת"א

לפי פגישות שעורך נציגו של אלי טביב עם נציגי קבוצת רוכשים פוטנציאלית, מסתמנים תנאי מכירת הקבוצה. זאב זלצר עוזב את הקבוצה

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה הרוש

הדרך למכירת הפועל תל אביב אומנם עוד ארוכה, אולם נראה כי לאחרונה מתגבשים להם עקרונות המכירה שעל פיהם מעוניין הבעלים אלי טביב להוציא לפועל את מכירת המועדון. עד כה טרם התקבלה הצעה רשמית מגורם עסקי עם כוונות רציניות לרכישת המועדון, אך שתי פגישות בנושא התקיימו בין פרקליטו של טביב, עו"ד יורם זמיר, לקבוצות משקיעים פוטנציאליים.

מהפגישה שהתקיימה אתמול בין עו"ד זמיר לקבוצת אוהדים, המונה ארבעה נציגים שטוענים כי מאחוריהם עומדים אנשי עסקים אמידים, עלתה תמונה לפיה המחיר שאותו מצפה טביב לקבל נע סביב ה- 15 מיליון שקלים. לקבוצת האוהדים לא נמסר בפגישה כל סכום קונקרטי, אולם הובהר להם כי "על 15 מיליון שקלים יש מה לדבר", כפי שהגדיר אחד הנוכחים בפגישה. "זה רחוק מאוד מהסכום שנזרק לאוויר, 30 מיליון שקל", הוסיף אחד הנציגים. עוד עולה כי טביב כלל אינו שוקל את האפשרות למכור את המועדון ולהשאיר בידיו את הזכויות על מכירתם של מספר שחקנים, כגון טוטו תמוז, עומר דמארי, נוסא איגייבור ואביחי ידין, שכן עו"ד זמיר הבהיר להם חד משמעית כי אופציה כזו כלל לא על הפרק כיוון ש"אינה חוקית מבחינה תקנונית", כדבריו.

טביב. ימכור את הקבוצה עבור 15 מיליון שקלים?צילום: ניר קידר

אלי טביב ימכור את הפועל ת"א? שתפו אותנו בדף הפייסבוק שלנו

בפגישה ביקשו ארבעת נציגי קבוצת הרוכשים לברר את סוגיית החובות שעומדים נגד המועדון כדי לוודא שאם רכישה כזו תצא אל הפועל, יקבלו הרוכשים שולחן נקי מחובות. טביב, באמצעות עו"ד זמיר, התחייב להעביר את המועדון נקי מחובות ואף הבהיר חד משמעית כי יישא בכל חוב שיצוץ בעתיד עקב התביעות העומדות נגד הפועל. לנציגים נאמר כי "ישנן שתי תביעות גדולות נגד הפועל, אחת של הפועל כפר סבא בגובה של כ- 15 מיליון שקלים נגד טביב, והשניה של רונן קצב בגובה של כ- 10 מיליון שקלים", שטביב משוכנע כי יסתיימו בלא כלום, אך התחייב בכל מקרה לשאת בהם במידת הצורך. "יצאנו מהפגישה עם הבנה עמוקה שהכוונות של טביב למכור את הפועל כנות ואמיתיות", סיפר אחד הנציגים, "היתה פגישה טובה, יצאנו ממנה מעודדים וקבענו להמשיך לדון בכך במהלך השבוע הבא". עו"ד זמיר יצא פחות אופטימי, אך הבהיר כי "אם זה יתברר כרציני, נוכל להתקדם".

עוד בקבוצה, זאב זלצר הודיע לראשי הפועל כי לא ימשיך בתפקידו כמנהל מקצועי במחלקת הנוער בעונה הבאה, לאחר שהבין כי "בתנאים והתקציבים שיהיו למחלקת הנוער יהיה בלתי אפשרי לקדם שחקנים צעירים". שי אבוטבול, שנפגע במהלך משחק חצי הגמר, יעבור בדיקות נוספות בימים הקרובים כשבקבוצה חוששים כי פציעתו תשביתו עד תום העונה.

זלצר. הודיע על סיום דרכו בקבוצהצילום: ניר קידר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ