הגיע הזמן שהכדורגל הישראלי ישתנה

מה הקשר בין המנטליות של הכדורגלן הישראלי, קרבות התחתית בליגת העל ומותו של אדם יאוך מהביסטי בויז?

אודי שרבני
אודי שרבני

הגיע הזמן ש...
ראשית, נמאס לי לשמוע את צמד המילים "הגיע הזמן", בשילוב תוספת הפיצה שעל ראשן "ש..". ובכן, לא רוצה לשמוע את זה לגבי שחקנים ("הגיע הזמן שהשחקן הישראלי..."), ולא לגבי אוהדים ("הגיע הזמן שהאוהד הישראלי..."). אין לי שום תקווה בהם כרגע; ברגע שאתה מסגנן דבר כתלוי זמן, אז אתה נותן לו אוויר. וכבר הבנתם שיותר מאשר שמשפט זה מבקר את השחקן והאוהד, אני רוצה לבקר כאן את משתמש המשפט הנ"ל. אני רוצה להגיד לו: הגיע הזמן שתניח לי. אתה נטל על כתפיי, לך לישון חביבי. על האף. על אפי וחמתי.

בערה!
עד כמה באמת קבוצה שכבר ירדה ליגה לפני המשחק (ראשל"צ) יכולה להפריע לקבוצה (פתח תקוה) שתלויה במשחק הזה? התשובה בשמות המשפחה של שחקני שתי הקבוצות, רובם ככולם נשעניי שמות משפחה דומים של דמויות גדולות מהם: קניוק, פרדה, גומז, דגו, מוסא, ועוד. זה היה משחק משעמם במחצית הראשונה וקצבי למשעי במחצית השניה. בדיוק כמו כל המכלול: קבוצה שירדה נגד קבוצה שנלחמת; אם לא היו מורידים לנו את שלוש הנקודות בבית הדין; אם היו מורידים לנו יותר; אם היו מורידים לנו פחות. ליגת האפשרויות השקריות, ליגה שמסתכלת על קנה האקדח של עצמה.

טל בן חיים. אדום לשנתיים הקרובות לפחותצילום: ספי מגריזו

לפרשנויות וכתבות נוספות הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

יאוך, זה מרגיז!

לא יודע כמה אתם אוהבים מוזיקה, אבל אדם יאוך, שליש ה"ביסטי בויז", נפטר בסוף השבוע. הביסטי התחילו כנערים פרועים, כמעט כתוצר הפקתי-פארודי, אבל עם כל תקליט הסתבר שחבוי בהם - בתת הקרקע של יכולותיהם - כשרון מוזיקלי בלתי נדלה, והבחירה בהם כמשהו חדש לעולם היתה נגיעת אצבע אלוהים של מדיום ומסר בלי שאף אחד מהנוכחים באמת ידע על כך עד הסוף . והנה, מותו של יאוך העלה לי את השאלה: האם יש כאלה כדורגלנים בישראל? חצופים, מסמפּלים סגנונות, חדשניים. ובכן, אני אוהב שנשאר לי מקום רק למילה אחת בפיסקה: לא.

פסקול המשחק: "The Beastie Boys "Looking Down The Barrel Of A Gun

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ