משה בוקר
משה בוקר

כשוויקטור מרעי הוחתם בקיץ האחרון במכבי פתח תקוה, הוצב לו יעד של עשרה שערים. שני מחזורים לתום העונה, מאזנו עומד על שמונה, כולל שני שערים חשובים בשני המשחקים האחרונים. "אני לא יודע כמה שערים כבשתי", אומר מרעי ל"ספורט הארץ", "האמת שאני לא סופר. מי שסופר שערים, נתקע עם מספרים. אני לא מסתפק בשערים ולכן המספרים לא מעניינים אותי. מה שאני יודע, זה ששני השערים האחרונים עזרו לנו לנצח. עכשיו אני צריך להבקיע בשני המשחקים שנותרו כדי שנישאר בליגה".

למרות שמכבי פ"ת לא תלויה בעצמה, מרעי וחבריו מאמינים. "צריך לומר מלה טוב למשה סיני. לפני כמה שבועות, כשכל המדינה הורידה אותנו וכולנו הסתובבנו עם הראש למטה, הוא האמין. הרבה בזכותו חזרנו להציג יכולת טובה. הוא אמר לנו שאנחנו צריכים לנצח גם אם הסיכוי נמוך, כי כך לפחות נדע שעשינו את המקסימום".

מרעי (מימין) חוגג את אחד משמונת שעריו העונהצילום: ספי מגריזו

מכבי פ"ת תצליח להישאר בליגת העל? שתפו אותנו בדף הפייסבוק שלנו

שש נקודות ישאירו אתכם בליגה?

"כן, אין לי ספק. להפועל ב"ש ולהפועל חיפה יש משחקים קשים, הן יאבדו נקודות. אני בטוח שאם נקח שש נקודות, נישאר. המשחק שלנו מול הפועל עכו הוא הקשה ביותר שיכול להיות, עכו ניצחה בב"ש והוכיחה ספורטיביות ומקצוענות. תוצאות התחתית מוכיחות שהשחקנים והמאמנים נלחמים על הפרנסה והכבוד, מכבדים את המקצוע".

עד כמה לחץ התחתית משתק את הרגליים?

"שיחקתי בהפועל ת"א, במאבקי אליפות, בגמר גביע, באירופה. שום דבר לא מתקרב ללחצים ולמתחים שיש במאבקי תחתית. כשאתה מתמודד על תואר, זה לא מפחיד כמו להיאבק על ההישארות. ירידת ליגה זה משהו שאתה סוחב איתך כל החיים, במיוחד אם זה יקרה במכבי פ"ת, שלא ירדה ליגה יותר מעשרים שנה. הביאו אותי כדי להתמודד בצמרת, ופתאום אנחנו בתחתית, מתמודדים נגד הירידה. הגענו לרגע האמת, מכבי פ"ת נמצאת במבחן של המדינה. כל חובבי הכדורגל מתעניינים בתוצאות שלנו".

כל המדינה רוצה שתרדו

"אני לא חושב, האמת שזה גם לא מעניין אותי אם רק חצי מדינה, שליש מדינה או רבע מדינה. אני עולה למגרש כדי לנצח ולהבקיע, ומתעלם מהכל. כל מה שמעניין אותנו זה להשאיר את מכבי פ"ת בליגה ושלא יהיה לנו כתם שחור לכל החיים".

מתגעגע להפועל ת"א? רוצה לחזור, למרות חוסר הוודאות?

"בטח, אני אוהב את הפועל ת"א. כשטוב לך במקום מסוים, אתה לא חושב על הרע. היתה לי תקופה טובה בהפועל. שיחקתי במשחק האליפות בטדי, זכיתי בגביע, היתה לנו עונה חלומית. אין שחקן שלא רוצה לשחק בהפועל. זיכרון הדאבל ילווה אותי כל החיים. אם מכבי פ"ת תישאר בליגה, ההישג ישתווה לדאבל בהפועל - קבוצה שכולם קברו אותה ונשארת בחיים, זה חסר תקדים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ